Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Google PPC, Goal Tracking , Google Analytics i konkretan broj uplata preko paypal i authorize.net

[es] :: Web aplikacije :: Google PPC, Goal Tracking , Google Analytics i konkretan broj uplata preko paypal i authorize.net

[ Pregleda: 1308 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

seymour
student
Novi sad

Član broj: 57634
Poruke: 65
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.extrafull.com


Profil

icon Google PPC, Goal Tracking , Google Analytics i konkretan broj uplata preko paypal i authorize.net28.07.2009. u 12:49 - pre 179 meseci
Ne znam da li sam ovo postavio u dobrom forumu. Mislio sam da postavim u Web Aplikacije, ali mi se cini da vecina ljudi koji dotican forum posecuje ne bi imala znanja da mi odgovori na pitanje.

Elem, problem je sledeci:
Na sajtu(konkretno u pitanju je Drupal, ali je placanje u custom modulu - mislim da to nije ni toliko relevantno za problem) broj uplacenih narudzbi u admin delu pokazuje razlicite vrednosti u odnosu na statistike Google Analiticsa - konkretno Conversation Tracking (Google PPC) i Goal Tracking. U admin delu npr za jucerasnji dan ima 58 uplata, dok PPC pokazuje 79, a Goal Tracking pokazuje 45 narudzbi.
Preduzeo sam vec nekoliko koraka:
-prepravio vreme u admin delu drupala da bude usaglaseno sa Analyticsom
-kolega koji je radio paypal logiku, zaboravio je da doda return urlove za izvrsenu uplatu i cacel uplate na paypalu, pa sam to ubacio. Ovo bi moglo da resi(delimicno) problem sto je Goal Tracking manji od broja stvarnih narudzbi u adminu, ali i dalje ostaje problem PPC.

Na netu sam procitao da mnogi imaju problema sa doticnim nacinom pracenja zarade, medjutim klijent je uporan i trazi da mu se postojece tri statistike poklapaju. Ima li ko kakvu ideju, da li je radio nesto slicno,itd..? Bilo kakva pomoc je dobrodosla, posto ja kao da lutam u mraku :)


"necu da budem hipster kao ovi arhitekti koji znaju svakom ime, sta je radio, gde zivi, gde mu je office, gde drzi predavanja i sl... I onda kada vidis neku gradjevinu prvi put treba da pogodis cija je na osnovu stila. Bljak!"
 
Odgovor na temu

[es] :: Web aplikacije :: Google PPC, Goal Tracking , Google Analytics i konkretan broj uplata preko paypal i authorize.net

[ Pregleda: 1308 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.