Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem: Nemogucnost skidanja fajlova sa interneta (virus???)

[es] :: Zaštita :: Problem: Nemogucnost skidanja fajlova sa interneta (virus???)

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8225 | Odgovora: 38 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

cokiii
Beograd, Srbija

Član broj: 225938
Poruke: 28
77.46.243.*



Profil

icon Re: Problem: Nemogucnost skidanja fajlova sa interneta (virus???)01.07.2009. u 00:21 - pre 180 meseci
Evo loga koji je izbacio combofix... Vec sam dobila savet da bi trebalo sve ok da funkcionise ali i dalje se nista ne cuva sa neta?
Ima li ko jos kakav predlog? smorih se ziva! :)
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

kristi1

Član broj: 151211
Poruke: 2012
*.ptt.rs.

Sajt: www.mycity.rs/Ambulanta


+88 Profil

icon Re: Problem: Nemogucnost skidanja fajlova sa interneta (virus???)01.07.2009. u 07:42 - pre 180 meseci
Pa jedino ovi ostaci od nortona ako zezaju, mada ne verujem, ostalo je sve cisto, sad ako zelis mozemo da ih uklonimo, ali ne verujem da je do toga.
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Moderator
Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.adsl.eunet.rs.



+553 Profil

icon Re: Problem: Nemogucnost skidanja fajlova sa interneta (virus???)01.07.2009. u 13:04 - pre 180 meseci
Koliko vidim iz ComboFix loga, ti si 11.06 instalirala ili nadogradjivala Internet Explorer (verziju 7 ili 8) - da li su tada poceli problemi? IE 7/8 na Windows Visti radi u tzv. Protected Mode-u, i ovde je uputstvo za njegovo gasenje:

Disable Protected Mode in Internet Explorer.
1. In IE, open Tools > Internet Options.
2. Go to the Security tab.
3. Uncheck Enable Protected Mode
4. Close all Internet Explorer windows.

Probaj ovo, pa ako ni to ne upali da trazimo dalje.

Uzgred, da li je na tom laptopu oduvek bila Windows Vista ili je mozda tu nekad bio Windows XP pa je nadogradjen - u nekim slucajevim kod ovakve nadogradnje mogu da se jave simptomi slicni tvojim, a da bi to proverila uloguj se kao drugi korisnik (ako je tvoj korisnik jedini kreiraj neki privremeni nalog) pa vidi da li tamo sve funkcionise. Takodje, mozes da pokusas da pokrenes Windows u Safe Modu (kada se racunar pokrece, pritiskaj F8, i kada ti ponudi u kom modu zelis da pokrenes Windows, odaberi "Safe Mode with Networking", pa probaj tamo da skines nesto sa Interneta i snimis.
 
Odgovor na temu

cokiii
Beograd, Srbija

Član broj: 225938
Poruke: 28
93.87.137.*



Profil

icon Re: Problem: Nemogucnost skidanja fajlova sa interneta (virus???)01.07.2009. u 17:51 - pre 180 meseci
Nije bio XP sistem, sa Vistom je kupljen (ima i nalepnicu kod tastature).
Napredak je sto hoce da cuva kad sam ga otvorila preko safe mode with networking. I tada mi je priview na desktopu skroz drugacije (ikonice su nekako vece i mutnije) i kad sam ga vratila u normalni mode tj ponovo pokrenula situacija je ista (tj opet ne cuva)
Kako da mi skida i kad nisam u safe mode-u?
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Moderator
Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.dynamic.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: Problem: Nemogucnost skidanja fajlova sa interneta (virus???)01.07.2009. u 20:04 - pre 180 meseci
U safe modu su pokrenute samo najosnovnije stvari bez koji Windows ne moze da funkcionise. Posto tamo snimanje radi, to znaci da nesto od onog sto je pokenuto u normal modu, a sto se mozda vidi u HJT i CF logovima blokira snimanje (neki od pozadinskih programa, drajver ili nesto slicno). Ako mozes da se setis sta si instalirala neposredno pre nego sto su se pojavili problemi, to bi nam (i tebi) mnogo pomoglo u resavanju problema. Znaci pokusaj da se setis da li si bilo sta instalirala (moze to biti od najobicnijeg screen savera ili igrice do kompleksnih paketa poput MS Office-a, Adobe CS, AutoCAD-a i sl.), pa se odmah nakon toga (sat-dva, dan-dva,...) pojavio problem sa snimanjem fajlova.
 
Odgovor na temu

cokiii
Beograd, Srbija

Član broj: 225938
Poruke: 28
79.101.189.*



Profil

icon Re: Problem: Nemogucnost skidanja fajlova sa interneta (virus???)01.07.2009. u 21:38 - pre 180 meseci
Sve te programe sam jako davno instalirala. Max sam pokusala da instaliram ali mi nije islo pa sam batalila (al to jos pre god dana).
A skorije sam skidala gomilu trail igrica i nakon sto su istekle deinstalirala (moguce da je od njih)... I jedino sto je AVG trazio da ga uploadujem sa 8 na 8,5 inace bi istekao (mada koliko se secam ranije je to bilo, mislim da se pre ovo odnosi na igrice).
Jel AVG radi u safe modu?
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Moderator
Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.dynamic.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: Problem: Nemogucnost skidanja fajlova sa interneta (virus???)01.07.2009. u 23:06 - pre 180 meseci
Kao sto rekoh, u safe modu rade samo najosnovnije Windows komponente, a posto se AVG dodatno instalira, onda on ne spada u osnovne komponente, zar ne? Moze i AVG da radi u safe modu, ali ga moras rucno pokrenuti. Sad sam tek skontao da ti imas i Windows Defender instaliran, a on ima opciju da nadgleda sta se downloaduje u IE i da blokira download na osnovu postavljenih pravila. Probaj njega da ugasis pa da vidimo sta se desava:

# On the Start menu, point to All Programs, and then click Windows Defender.
# Exit Windows Defender by clicking the arrow next to the help icon and clicking Exit Windows Defender.
 
Odgovor na temu

cokiii
Beograd, Srbija

Član broj: 225938
Poruke: 28
93.87.190.*



Profil

icon Re: Problem: Nemogucnost skidanja fajlova sa interneta (virus???)02.07.2009. u 19:20 - pre 180 meseci
Iskljucila sam Windows Defender i nista, nema promena.... uh! Jos neki predlog????
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Moderator
Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.adsl.eunet.rs.



+553 Profil

icon Re: Problem: Nemogucnost skidanja fajlova sa interneta (virus???)03.07.2009. u 08:08 - pre 180 meseci
Ponestaje mi ideja... Ako te ne mrzi, pokreni u Safe Modu ComboFix i HJT, pa okaci ovde logove da uporedimo sa ovima iz normal modea - nesto cega nema u safe modu a ima ga u normalnom stvara probleme, pa nam sad jedino preostaje metoda eliminacije, mada mozemo i odmah da krenemo sa "seljackom" varijantom: ugasi proces A, probaj, ako i dalje ne radi ugasi proces B, probaj, ako i dalje ne radi ugasi proces C,... i tako dok ne naletimo na proces posle kojeg DL radi. Ako i dalje imas zivaca da se bakces sa ovim, kazi pa da pocnemo - ja sam recimo izuzetno strpljiv i uporan, tako da sto se mene tice mogu jos mesec dana ako treba da isprobavam razne varijante.
 
Odgovor na temu

cokiii
Beograd, Srbija

Član broj: 225938
Poruke: 28
*.rcub.bg.ac.yu.



Profil

icon Re: Problem: Nemogucnost skidanja fajlova sa interneta (virus???)03.07.2009. u 12:04 - pre 180 meseci
Ma gde da me mrzi!!!! Kad tebe ne mrzi da se bakces sa mnom imam da se drndam do godine akko treba :)... Ovako ovih dana imam neku frku, tj sljakam udarnicki pa cim ugrabim prvu priliku pokrenucu ComboFix i HJT u Safe-u i okacicu logovo. Pa nek avantura pocne! I hvala svima koji pomazu do nebaaaaaaaaaaaaaa!
 
Odgovor na temu

cokiii
Beograd, Srbija

Član broj: 225938
Poruke: 28
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: Problem: Nemogucnost skidanja fajlova sa interneta (virus???)09.07.2009. u 16:00 - pre 180 meseci
Evo ovako, nakon frke stigoh da pokrenem ponovo ove programe u noramlnom i safe modu. Napominjem da sam imala problem, tj ja suntava sam nakon dana rada izbrisala greskom fajl i zatim pokusavala da ga vratim preko nekih silnih programa (to valjda uspeva preko nekih recovera), medjutim za to nisam imala dovoljno vremena. Elem, poenta je da je u medjuvremenu instalirano i deinstalirano par tih programa...
Evo i fajlova u normalnom stanju laptopa
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

cokiii
Beograd, Srbija

Član broj: 225938
Poruke: 28
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: Problem: Nemogucnost skidanja fajlova sa interneta (virus???)09.07.2009. u 16:05 - pre 180 meseci
A evo i logova iz safe moda
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

cokiii
Beograd, Srbija

Član broj: 225938
Poruke: 28
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: Problem: Nemogucnost skidanja fajlova sa interneta (virus???)09.07.2009. u 16:37 - pre 180 meseci
I da napomenem da mi je safe mode with networking dva puta izlazila poruka
" Adobe EPIC_APP cannot be launched at this time. You must launch at least one other suite component (such as Adobe Photoshop) before launching EPIC_APP"
 
Odgovor na temu

cokiii
Beograd, Srbija

Član broj: 225938
Poruke: 28
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: Problem: Nemogucnost skidanja fajlova sa interneta (virus???)12.07.2009. u 13:32 - pre 180 meseci
Valjan da nisi odustao od petljancije sa mnom :) ?
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Moderator
Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.dynamic.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: Problem: Nemogucnost skidanja fajlova sa interneta (virus???)12.07.2009. u 15:32 - pre 180 meseci
Nisam, nego sam nesto u guzvi poslednjih dana. Nisam jos stigao detaljno da pregledam one tvoje logove, mislim da cu imati malo vise vremena veceras ili sutra.
 
Odgovor na temu

cokiii
Beograd, Srbija

Član broj: 225938
Poruke: 28
93.87.216.*



Profil

icon Re: Problem: Nemogucnost skidanja fajlova sa interneta (virus???)12.07.2009. u 16:44 - pre 180 meseci
Oksi, bez zurbe... thanks!
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Moderator
Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.adsl.eunet.rs.



+553 Profil

icon Re: Problem: Nemogucnost skidanja fajlova sa interneta (virus???)15.07.2009. u 08:10 - pre 180 meseci
Nisam radio nesto puno sa Vistom, tako da ne znam za mnoge njene fore i fazone, ali nesto mi je palo na pamet. Mozda tebi probleme pravi neko od podesavanja u User Account Control (UAC). Ako zelis, mozes da probas da ugasis UAC i da vidis kako ce se onda ponasati downloadi. Postoji vise nacina da se ovo odradi, ja cu ti ovde opisati dva:

Metoda 1: Klikni na Start, pa Run, pa otkucaj msconfig i klikni na OK. Idi na Tools jezicak, pa tu pronadji stavku Disable UAP, klikni na nju, pa na Launch dugme, otvorice se command prompt u kojem ce poceti nesto da se desava, kada zavrsi pozatvaraj sve prozore i restartuj racunar. Proveri da li posle ovog rade downloadi kako treba, ako ne ponovi ceo postupak, samo sada odaberi stavku Enable UAP.

Metoda 2: Otvori Control Panel, i u Search kucicu ukucaj UAC i pritisni Enter. U donjem delu prozora treba da se pojavi link "Turn User Account Control (UAC) on or off" pa klikni na njega. Na sledecem prozoru odstikliraj (isprazni) kucicu "Use User Account Control (UAC)", klikni na OK, pa restartuj racunar. Proveri da li posle ovog rade downloadi kako treba, ako ne ponovi ceo postupak, samo sada stikliraj kucicu "Use User Account Control (UAC)".


Odaberi koja god metoda ti izgleda lakse, pa vidi da li sa ugasenim UAC sve radi kako treba. Ako da, onda bih zamolio nekoga ko je iskusniji sa Vistom da ti da savet kako da podesis sve tako da ipak imas upaljen UAC a da downloadi rade kako treba. Ako gasenje UAC-a ne pomaze, onda trazimo po onim logovima ko je taj nevaljalac sto blokira downloade.
 
Odgovor na temu

cokiii
Beograd, Srbija

Član broj: 225938
Poruke: 28
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: Problem: Nemogucnost skidanja fajlova sa interneta (virus???)21.07.2009. u 21:31 - pre 179 meseci
Iskljucila sam UAC i skida :) ali samo preko explorera, preko mozile nece... takodje sam morala da ga ugasim da bi instarila 3ds max i tek nakon sto si mi ti rekao da bi to pomoglo proverila sam i skida... A zasto bi to trebalo da mi bude ukljuceno?
Ma ja oko ovih stvari znam minimalno (citaj nista!) , tj program koje koristim... Prvo sam mislila da se vratim XP-u ali sad se navikoh na Vistu pa mi zao .... :)
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Moderator
Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.dynamic.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: Problem: Nemogucnost skidanja fajlova sa interneta (virus???)22.07.2009. u 20:35 - pre 179 meseci
Ono sto sam nasao na Internetu za probleme slicne tvojim je da je AVG zbog necega lose odradio instalaciju, pa ga treba skroz ukloniti i ponovo instalirati. Kazes da si radila update sa 8.0 na 8.5, pa je moguce da je tu negde nesto zbrkao i sad blokira skidanje fajlova iz Firefoxa.

A takodje sam nasao i ovo:

Citat:
"Firefox 3 may block downloads of all executable files if the Windows Internet security option, "Launching applications and unsafe files" is set to "Disable". This setting is misleading, since downloading is also blocked. This security option is available on Windows Vista and Windows XP systems with Internet Explorer 7 installed. To change the setting, open Internet Options (via Control Panel or from Internet Explorer -> Tools) and click the Security tab. With the Internet zone icon highlighted, click the Custom level... button. A list of security settings for the Internet zone will appear. Find the "Launching applications and unsafe files" setting (under Miscellaneous) and select "Prompt (recommended)" "

Changing the security settings fixed the problem. I also disabled Firefox's automatic virus scan. Make sure downloads are enabled in the security settings as well.

THEN.....(2) Open Firefox. Go to Tools > Options - Click Main. Check the option "Show Downloads when downloading a file" (it will be checked anyway) and Check the option "Always ask me where to Save Files". When you next download and Save you'll be able to save to Desktop. This worked. If you want to file the Download just right click - Send to Documents. Open Documents from the Task Bar location. The downloaded file will be at the top the unfiled Docs. list. so just drag the download into your Folder of choice on the left ! Then delete the download on the Desktop if you wish.
 
Odgovor na temu

[es] :: Zaštita :: Problem: Nemogucnost skidanja fajlova sa interneta (virus???)

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8225 | Odgovora: 38 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.