Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Najdanovi krugovi , detalji oko zracenja i koje su vrste zracenja ?

elitemadzone.org :: MadZone :: Najdanovi krugovi , detalji oko zracenja i koje su vrste zracenja ?

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 54705 | Odgovora: 201 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

peca26000

Član broj: 195056
Poruke: 3216



+62 Profil

icon Najdanovi krugovi , detalji oko zracenja i koje su vrste zracenja ?24.05.2009. u 23:30 - pre 181 meseci
Zanima me koje su vrste ili ucestanosti zracenja Najdanovih krugova ? Takav info nema ili ga ja nisam nasao na net-u , osim da je 13 puta jace od rengena ?
Na sta se misli kada se pominje da je neko zracenje dobro po zdravlje ? Odakle je neki podatak tacan da se to potvrdi da je to dobro po zdravlje ?

Najvaznije moje pitanje od svega je frekvencija .
 
Odgovor na temu

Papak01
Inzenjer
Beograd

Član broj: 199988
Poruke: 445
94.189.168.*



+37 Profil

icon Re: Najdanovi krugovi , detalji oko zracenja i koje su vrste zracenja ?25.05.2009. u 14:43 - pre 181 meseci
Evo, peco, da probam da ti odgovorim koliko znam. Frekvenciju koju ti pominjes ne znam. Mada cu pokusati da saznam. Ja sam po struci radio-hemicar. To je grana fizicke femije koja proucava dejstvo elektromagnetnog zracenja, i nuklearnih cestica na materiju, odnosno na hemijske reakcije koje se pod dejstvom pomenutog desavaju u njoj.
NE POSTOJI zracenje koje je dobro po zdravlje. Naravno, najopasnija su jonizujuca, zatim svetlost, pa tako do radio talasa, ako posmatras po rastucoj talasnoj duzini. Misli se da radio talasi nemaju uticaja na materijal kroz koji prolaze, ali to nije istina. Dugorocno gledano, izazivaju iste promene kao i npr. gama zracenje. Uzmi mikrotalase, npr. Oni svoju 'zlu' stranu pokazuju u kuhinjama, tj. mikrotalasnim pecima. Molekuli vode rezoniraju na iz magnetrona emitovanj frekvenciji, i eto stete 'niotkuda'. Stavi ruku ispred magnetrona koji radi. Pre nego sto i osetis, ruka ce ti biti pecena poput snicle.
Ako sa druge strane pogledas likove koji 'konstruisu' neke gluposti nazvane blokatori zracenja koji lece sve od finansijske krize do impotencije, i radiofobe koji to kupuju (ne bi li se oni prvi sto pre obogatili), i to je krajnje sumanuto. Najmanju stetu nam prave nesrecni radio talasi, a njih ima najvise. Postojale su spekulacije o tome kako mobilni telefoni 'vasoj deci' podizu svojom emisiom temperaturu mozga i izazivaju rak, a sve su to potvrdili cuveni nemacki doktori... Naravno, dokazano je da su to teske budalastine. Sve i da naprave mobilne koji rade na rezonantnoj frekvenciji vode, sa tom njihovom bednom snagom, tesko da bi bilo sta zagrejali. Pravu opasnost po zdravlje predstavljaju UV, Rentgensko i gama zracenje. Ovi zraci imaju drugi mehanizam dejstva. I opasni su iz razloga sto jonizuju materijal kroz koji prolaze, stvarajuci u njemu (opet, iz vode) OH- radikale koji lete po celijama i upropascavaju zapocete hemijske reakcije u stvaranju polipeptida, rekonstrukciji nukleinskih kiselina, replikaciji, transkripciji i jos par miliona raznih reakcija unutar celije. Nekad celija popravi stetu. Nekad ugine. A nekad dobijes rak. Ovo vazi za radiologe, mene, moje kolege i sve ostale koji sa pomenutim g***ima rade. Sve sto je od svetla nanize (po frekvenciji) je apsolutno bezopasno u dozama kojima si izlozen za prosecan ljudski vek. Ova zracenja su bezopasna, ali nisu lekovita. Definitivno.

P.S. Postoje neke indikacije da slaba magnetna polja deluju povoljno na odredjene biohemijske procese, ali to jos nije pouzdano potvrdjeno. Magnetna polja iznad 2T se smatraju stetnima gotovo isto kao i rentgen. U koliko u skorije vreme ne planiras da navracas do Suncevih pega, bezbedan si i od pomenuih magneta, hehe...
 
Odgovor na temu

peca26000

Član broj: 195056
Poruke: 3216



+62 Profil

icon Re: Najdanovi krugovi , detalji oko zracenja i koje su vrste zracenja ?25.05.2009. u 23:56 - pre 181 meseci
Ja sam veliki skeptik sto se tice ovakvih prirodnih pojava , bio sam pre 2 dana u Maloj Krsni i uverio sam se suprotno mojem misljenju , koji je suprotan bez obzira sta sam primetio !
Mogu da potvrdim sve ovo sto su bili neki opisi po net-u da je dobro za zdravlje .
Mala nepravilnost u zdravlju odrazava se bas na ovim Najdanovim krugovima , kako sam opisao da sam opet skeptik , ja bih to da izmerim da se uverim koja je ucestanost tih zracenja ili spektar nekih frekvencija , nesto ipak ima .
Najbitnije je da bilo koja bolest ili nepravilnost u balansu zdravlja , utice razlicito na ljude ali u smislu toga da leci bilo koju bolest , naravno ne odmah .
Jedan primer za koji znam da ce te mi poverovati to je dugo sedenje za kopijuterom i rezultati Najdanovih krugova je bol kuka , osetite bol koji je kao od stajanja kad ono sledeci dan toga vise nema . To vazi ko je potpuno zdrav sa 37 godina i dosta sedi za komjuterom ! Bilo koje druge promene ukazuju na bolest neke druge .

Ja sam uzeo samo primer Najdanovih krugova a bitna je stvar koja je to ucestanost ? sila ili sta vec ? Za vise primera postoji onaj cuveni Rajf generator za koji postoji spisak frekvencija koje su lose koje su dobre , po tome sam se nesto zapitao da tu isto postoji neka frekvencija . Gledanje u raslje primitivan alat za trazenje postojanja nekih podzemnih zracenja ? hm a koja su ? dal su stetna ili ne ? i to je neko probao i ustanovio pa je neko dosao do tih podataka kao cika Najdan , znaci da je znao da bolesnima pomaze , zdravim ljudima moze i da smeta , kako kome . Imati takve podatke mislim da bi svaki malo iskusniji elektronicar mogao da debelo umesa prste u to kao ja , naravno iako nisam uspeo u svojoj sobi da nadjem koja je ucestanost neke podzemne sile koja mi je ispod patosa u kuci , ja sam prostackom metodom stavio dosta jak magnet iz harda i resio se neke pitaj boga ucestanosti koja mi smeta i izaziva reomu . Borio sam se protiv reome pre nekih 5-6 godina stavljanjem impulsnog tackastog napona direktno na mesto gde me izaziva sevanje reome i toga vise nema ...

[Ovu poruku je menjao peca26000 dana 26.05.2009. u 01:13 GMT+1]
 
Odgovor na temu

peca26000

Član broj: 195056
Poruke: 3216



+62 Profil

icon Re: Najdanovi krugovi , detalji oko zracenja i koje su vrste zracenja ?30.05.2009. u 17:50 - pre 181 meseci
30.5.2009 na danasnji dan sam opet bio i merio nesto .
Za citaoce jedan bitan detalj , merio sam ovo mesto i oko njega aparatom za VF zracenja ali nema ni trunke visoko frekventnih zracenja , jer takav instrument imam koji meri sve iznad
30KHz do nekih 900MHz na srecu , ovih zracenja nema !
Za one ekstremno niske frekvencije cu morati da se posavetujem ovde na forumu , ako neko zna , cuo sam za visak ali to ne dolazi u obzir nikako !
Meni je samo jedan cilj izmeriti takva mesta ali ne samo ovo , ko zna sta je ispod nasih kuca a mi ne znamo !
 
Odgovor na temu

djuzoran
Zoran Djuric
Beograd

Član broj: 4611
Poruke: 69

Sajt: www.djuric.org


+1 Profil

icon Re: Najdanovi krugovi , detalji oko zracenja i koje su vrste zracenja ?11.01.2010. u 08:05 - pre 173 meseci
I jesi li sta uspeo da uradis do sada, merenje?
Sačuvaj me bože ravnodušnih ljudi.
 
Odgovor na temu

eloiza

Član broj: 121747
Poruke: 840



+10 Profil

icon Re: Najdanovi krugovi , detalji oko zracenja i koje su vrste zracenja ?26.03.2010. u 04:54 - pre 171 meseci
Citat:
djuzoran: I jesi li sta uspeo da uradis do sada, merenje?


To ne možeš od @peca26000 da očekuješ odgovore, jer nema ADEKVATNU opremu za merenje talasa svih vrsta.

Jedino Zvonimir Janković-pukovnik u penziji sa ogromnim iskustvom (telefon : 011 / 194822) ima adekvatnu patentiranu opremu, pa možeš od njega zatražiti mišljenje o tim zračenjima

[Ovu poruku je menjao eloiza dana 26.03.2010. u 06:28 GMT+1]
 
Odgovor na temu

bobiska
Beograd

Član broj: 10393
Poruke: 1074
*.adsl-3.sezampro.yu.



+90 Profil

icon Re: Najdanovi krugovi , detalji oko zracenja i koje su vrste zracenja ?26.03.2010. u 07:56 - pre 171 meseci
Hoće li neko da zatvori konačno ovu temu za reklamiranje vračara?
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1571 Profil

icon Re: Najdanovi krugovi , detalji oko zracenja i koje su vrste zracenja ?26.03.2010. u 08:03 - pre 171 meseci
A gde ti vidis vracare?
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Najdanovi krugovi , detalji oko zracenja i koje su vrste zracenja ?26.03.2010. u 08:15 - pre 171 meseci
Podzemne vode, volsebna zracenja, specijalne frekvencije...
Meni to lici na moderne vracare.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1571 Profil

icon Re: Najdanovi krugovi , detalji oko zracenja i koje su vrste zracenja ?26.03.2010. u 08:38 - pre 171 meseci
Do srednjeg veka je sve sto je bilo nepoznato negirano ili proglasavano vradzbinama, zlim, losim i tako dalje.... Ljude su tada spaljivali zato sto su uvidjali zakone prirode koje danas i mala deca znaji i ne osporavaju.

U danasnje vreme bi trebalo da smo mnogo emancipovaniji i svesniji toga da poznajemo samo zanemarljiv deo zakona prirode.


Evo vidi, ako ovaj pravougaonik predstavlja sve znanje...


+-------------------------------------------------------------------------------+
| |
| |
| |
| |
| |
| |
| |
| |
| |
| |
| |
| |
| |
| |
| |
| |
| |
| |
| |
| |
| |
| |
| |
| |
| |
| |
| |
| |
| |
| |
| |
| |
| |
| |
| |
| |
+-------------------------------------------------------------------------------+


... onda tackica u njegovoj sredini predstavlja ono znanje koje je nasoj civilizaciji poznato.

Pa se ti usudi da tako sigurno i otresito tvrdis da je nesto vradzbina.
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Najdanovi krugovi , detalji oko zracenja i koje su vrste zracenja ?26.03.2010. u 09:22 - pre 171 meseci
Ovako nesto jeste vradzbina i to slobodno mozemo da tvrdimo. Bas zato sto ovo nije srednji vek i sto nam je znanje neuporedivo vece.
Uostalom, ko tvrdi da nije nek dokaze da to radi. Nek izmeri to zracenje, nek kaze kakvo zracenje je u pitanju, nek pokaze kako utice na celiju itd...Dok god o tome pise Trece oko i dok god se sve svodi na izvestaje nekih babetina i staraca to ce ostati vradzbina.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1571 Profil

icon Re: Najdanovi krugovi , detalji oko zracenja i koje su vrste zracenja ?26.03.2010. u 10:16 - pre 171 meseci
Citat:
3way: Ovako nesto jeste vradzbina i to slobodno mozemo da tvrdimo. Bas zato sto ovo nije srednji vek i sto nam je znanje neuporedivo vece.
Uostalom, ko tvrdi da nije nek dokaze da to radi. Nek izmeri to zracenje, nek kaze kakvo zracenje je u pitanju, nek pokaze kako utice na celiju itd...Dok god o tome pise Trece oko i dok god se sve svodi na izvestaje nekih babetina i staraca to ce ostati vradzbina.


Nauka kaze da nije naucno dokazivati da nesto nije, odnosno da ako nesto ne mozemo da dokazemo to ne znaci da to ne postoji. Ne znaci ni da postoji, ali se ne moze biti izricit ni u jednoj ni u drugoj tvrdnji. Naucno je prihvatljiv samo dokaz da jeste ili dokaz da nije.

 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Najdanovi krugovi , detalji oko zracenja i koje su vrste zracenja ?26.03.2010. u 10:42 - pre 171 meseci
S obzirom da ovde baratamo dokazima da NIJE, vesticarenje je ipak resenje.
U stvari, postoje dokaze da to ne radi. Te energije, radiostezije i ostali lelemudi.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
*.teletrader.com.



+10255 Profil

icon Re: Najdanovi krugovi , detalji oko zracenja i koje su vrste zracenja ?26.03.2010. u 10:48 - pre 171 meseci
Citat:
3way: Podzemne vode, volsebna zracenja, specijalne frekvencije...
Meni to lici na moderne vracare.

A kako neko da ti proda zaštitu od zračenja, ako zračenje ne postoji ?! Dakle:

Definition:- Zračenje postoji, i oko toga se nećemo raspravljati. !

Q1 - Kakvo zračenje ?
A1 - Pa negativno, naravno !

Q2 - A otkud to negativno zračenje ?
A2 - Eh, otkud ... Ima tu svašta: podzemne vode, kosmičko zračenje, TV, kompijuteri, mobilni, mikrotalasne rerne, Crni magovi ...

Q3 - Pa jel to stvarno ? Mislim, nauka nikako da dokaže !?
A3 - Eh, nauka. Ima mnogo naučnika koji ovo potvrđuju, ali savremeni svetski lobi jevreja, amerikanaca, industrijalaca i farmaceuta ućutkuje ! I Rusi imaju naučnike koji su se 50-tih time bavili i otkrili mnoge detalje !

Q4 - Čuo sam da su neki od njih naučnika dokazani šarlatani ?
A4 - Seti se samo kako su Tesla i Mihailo Pupin bili neshvaćeni i proglašavani ludacima. Kao i mnogi drugi naučnici koji su išli ispred svog vremena !

Q5 - A dali ima tog zračenja i u mojoj kući ? U dečijoj sobi ?
A5 - Sad ćemo da izmerimo viskom. (okreće visak ko lud u ruci) Ima ! I to veoma jako negativno zračenje sa posebnim hiper fekvencijama negativnih Watsonovih krugova. Ima tu ultra energentskih rupa oblika Jonsonovih piramida. Ima tu svašta ! I to sve negativno. Lues, psorijaza, rak, definitivno ! Jel osećaš ponekad glavobolju ? Ponekad loše variš ? Naravno, to je sve zbog ovoga !

Q6 - Kuku, lele ! Pa šta ja, siroma' sad da radim ? Kako da se zaštitim ? Kako da zaštitim ženu, decu ?!
A6 - Ništa ti ne brini ! Evo mogu ja da ti prodam: "Univerzalni štit od svih negativnih zračenja". Košta samo 100 EUR. Sitnica ! A ne treba ti više od 4-5 komada da potpuno i trajno zaštitiš celu kuću ! Imam i unapređenu verziju "Energetski konvertor" koja sakuplja negativno zračenje, konvertuje ga u pozitivno i onda dugotrajno i blagotvorno deluje na ljude i okolinu. Da znaš samo kako su u mojoj kući biljke procvetale kad sam ugradio konvertore. Cena je ista, ali ti treba oko desetak da zaštiš celu kuću !


Eto. Kome nije jasno, mogu da pojasnim pojedine delove.



[Ovu poruku je menjao Java Beograd dana 26.03.2010. u 12:41 GMT+1]
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Najdanovi krugovi , detalji oko zracenja i koje su vrste zracenja ?26.03.2010. u 10:53 - pre 171 meseci
Kome nije jasno neka kupuje te konvertore ili sta su vec :)
make love - !war
 
Odgovor na temu

KittyKat

Član broj: 244124
Poruke: 10
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: Najdanovi krugovi , detalji oko zracenja i koje su vrste zracenja ?27.03.2010. u 14:09 - pre 171 meseci
Bila je pre jedno 2 meseca zanimljiva emisija o ovome na RTS, evo jednog dela:

http://www.youtube.com/watch?v=F8LMPXYIjvQ

Nemam nikakvo mišljenje o ovome, emisija mi je samo bila jako zanimljiva.
(da li neko slučajno zna koja stvar je u pitanju na 3:35? Hvala unapred).
There's a light at the end of every tunnel, just pray it's not a train.
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: Najdanovi krugovi , detalji oko zracenja i koje su vrste zracenja ?27.03.2010. u 14:24 - pre 171 meseci
Ta emisija je jedan od najjačih argumenata protiv plaćanja pretplate.
 
Odgovor na temu

Milos911
Serbia

Član broj: 219127
Poruke: 1230
*.mbb.telenor.rs.



+303 Profil

icon Re: Najdanovi krugovi , detalji oko zracenja i koje su vrste zracenja ?27.03.2010. u 16:33 - pre 171 meseci
U blizini moje kuce neki lik ima te najdanove krugove. Verujte da pomazu, kad nestane struja upotrebim specijalni rasljasti konvertor koji pozitivnu energiju krugova pretvara u elektricnu. I onda milina, kod mene ima struje a oni nevernici sede u mraku. Cak sam razmisljao da kupim neki od onih automobila na baterije, pa da ga punim u krugovima ((steta da se tolika energija uzalud rasipa)ukoliko neko ne zna, ako bismo energiju iz krugova pravilno usmerili, pola srbije bi imalo besplatnu struju). Sreca da sam konsultovao komsiju pre kupovine tog automobila, pa mi je rekao istinu: To je obicna prevara. Taj automobil toliko zraci da bih za 1 godinu provedenu u njemu nakupio toliko negativne energije, koja bi negativno uticala i na moje praunuke.
Mozda ce se neko smejati ovoj mojoj poruci, ali ja znam da od kada zivim blizu krugova, nikad nisam bio bolestan, uvek imam struje i zapadni agresori ne mogu da me ozrace svojim mobilnim telefonima, kompjuterima i slicnim skalamerijama. Srbska prirodna medicina je najbolja....
 
Odgovor na temu

LaliBela

Član broj: 259831
93.103.28.*



Profil

icon Re: Najdanovi krugovi , detalji oko zracenja i koje su vrste zracenja ?16.05.2010. u 17:20 - pre 169 meseci
.. vidim da je tema svima vise nego zanimljiva..
ono sto mene zanima je sledece:

... dali neko ima knjigu ili bar zna gde se moze naci, o ovom fenomenu, odnosno dali je Najdan, dok je bio ziv, napisao nesto o ovome ili je informacija koju sam "rekla kazala" dobio, da knjiga postoji jedna od "fenomena".

.. evo pa ukoliko neko ima nesto konkretno o tome, neka javi, ako je hoce...
 
Odgovor na temu

dellco
Marko Markovic
Nis

Član broj: 90550
Poruke: 85
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Najdanovi krugovi , detalji oko zracenja i koje su vrste zracenja ?17.05.2010. u 22:48 - pre 169 meseci
Ja sam iz mesta odakle je Najden Rakic i znam ko je. Nisam ga poznavao licno ali sam imao prilike da vidim njegovu knjigu tj. pripremu za stampu, jos u ono vreme kad jos nije pronasao ove krugove. Inace ovde je najpoznatiji krug u obliznjem selu Mokra a postojala su i kolko se secam jos 2 u samom naselju. Secam se slike kad su ljudi ovde cekali prvi sumrak, jer ih je sramota od podsmeha onih koji u ovo nisu verovali, cutke i nemo stajali u krugu. Obliznji komsija Vecko je sakupljao dobrovoljni prilog i tako svakog dana.
Inace u knizi koju sam pomenuo se govorilo o rodbinskoj vezi autora tj Najdena Rakica sa Markom Kraljevicem i valjda bese Milosem Obilicem. Dalje u knjizi opisana je metoda kojom uz pomoci viska Najden meri rastojanje izmedju zvezda izrazeno u mernim jedinicama: 10 na Milioniti milionita...
Kad su Srbi pevali uz gusle svet nije ni znao sta je kompjuter ;-)
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Najdanovi krugovi , detalji oko zracenja i koje su vrste zracenja ?

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 54705 | Odgovora: 201 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.