Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Integrisana zvucna kartica RealTek ALC662, nema zvuka. Hitno!

[es] :: Ostali hardver :: Integrisana zvucna kartica RealTek ALC662, nema zvuka. Hitno!

[ Pregleda: 3866 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Atlantic777
učenik srednje škole

Član broj: 166316
Poruke: 42
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon Integrisana zvucna kartica RealTek ALC662, nema zvuka. Hitno!24.05.2009. u 18:20 - pre 181 meseci
Zdravo!

Nakon reinstalacije OS-a, na racunaru na kojem je i TV kartica (ProLink PixelView SAA7130, nije moj racunar pa ne mogu da tvrdim, ali izgleda da je ta), i maticna ploca ASUS P5V-X SE, nemam zvuk.

Prvo sam instalirao chipset drivere, pa od mrezne kartice, zvucne, (tada je bilo zvuka), graficke, TV i onda sam primetio da zvuka vise nema. Reinstalirao sam zvucnu karticu pa sam opet dobio zvuk i nakon toga sam ugasio racunar, ostavio sam ostatak za sledeci dan. Medjutim, po podizanju sistema, opet nije bilo zvuka. Probao sam da opet reinstaliram drivere od zvucne, ali nije pomoglo. Onda sam pokusao SystemRestore, sve do prvog instaliranja drajvera, ali nije pomoglo.

Opet reinstalacija OS-a, instaliranje drajvera, istim redom, nema zvuka. Opet reinstalacija Win-a, ovog puta sa jednog drugog diska, sada sam instalirao samo chipset drajvere i zvucnu karticu, ali zvuka i dalje nema.

Zvucnici su ispravni, winamp ne prijavljuje nikakvu gresku pri pustanju audio zapisa, ova kartica je postavljena kao podrazumevani audio izlaz (posto ima i jedan izlaz na TV kartici), master je pojacan do kraja, zvucnici su prikljuceni na propisno mesto. Probao sam i sa slusalicama, kako na prednjem, tako i na zadnjem panelu i zvuka i dalje nema.

Pokusao sam i sa najnovijim drajverima skinutih sa ASUS-ovog sajta, ali opet nije bilo upseha.
Rec je o Windowsu XP SP2.

Sada mi vec ponestaje ideja pa vas molim za pomoc.

Nikola
 
Odgovor na temu

xored
somewhere

Član broj: 127389
Poruke: 12
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Integrisana zvucna kartica RealTek ALC662, nema zvuka. Hitno!25.05.2009. u 22:15 - pre 181 meseci
Pomalo cudan problem. Ostavi samo osnovne komponente na ploci pa proveri da li ces dobiti zvuk. Moguce je da je i cip za svuk otisao, mada se to retko desava. Javi sta si uradio.
 
Odgovor na temu

Atlantic777
učenik srednje škole

Član broj: 166316
Poruke: 42
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon Re: Integrisana zvucna kartica RealTek ALC662, nema zvuka. Hitno!31.05.2009. u 16:02 - pre 181 meseci
Nisam nista uspeo, racunar je pod garancijom pa nisu hteli da ga otvaram. Vratio sam ga ovako bez zvuka pa nek se neko drugi zanima. :D
 
Odgovor na temu

[es] :: Ostali hardver :: Integrisana zvucna kartica RealTek ALC662, nema zvuka. Hitno!

[ Pregleda: 3866 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.