Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

JQuery - event koji se podiže pri promeni sadržaja tekst boksa

[es] :: Javascript i AJAX :: JQuery - event koji se podiže pri promeni sadržaja tekst boksa

[ Pregleda: 1851 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Marko Medojević
Team leader
Digital ST
Beograd

Član broj: 93659
Poruke: 776
*.adsl-3.sezampro.yu.

Sajt: www.digitalst.rs


+99 Profil

icon JQuery - event koji se podiže pri promeni sadržaja tekst boksa19.05.2009. u 22:53 - pre 181 meseci
Ćao!

Na primer imam input text sa id-om "tekst1":
Code:
<input type="text" name="tekst1" value="tekst1" />

Da li je moguće, putem jquery-ja, isprogramirati da se funkcija pokreće nakon što dođe do promene u gornjem tekst boksu? Naravno, funkcija se ne bi pozivala posle kucanja svakog slova, već samo kada se napusti fokus tog tekst boks-a i naravno kada je tekst promenjen.

Unapred hvala!
 
Odgovor na temu

Nikola Poša
Backend (PHP) developer
Beograd

Član broj: 173839
Poruke: 1616
*.adsl-1.sezampro.yu.



+33 Profil

icon Re: JQuery - event koji se podiže pri promeni sadržaja tekst boksa20.05.2009. u 09:44 - pre 181 meseci
http://www.w3schools.com/jsref/jsref_onblur.asp
 
Odgovor na temu

Marko Medojević
Team leader
Digital ST
Beograd

Član broj: 93659
Poruke: 776
*.sezamhosting.rs.

Sajt: www.digitalst.rs


+99 Profil

icon Re: JQuery - event koji se podiže pri promeni sadržaja tekst boksa21.05.2009. u 15:13 - pre 181 meseci
Našao sam:

http://docs.jquery.com/Events/change
 
Odgovor na temu

Nikola Poša
Backend (PHP) developer
Beograd

Član broj: 173839
Poruke: 1616
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+33 Profil

icon Re: JQuery - event koji se podiže pri promeni sadržaja tekst boksa21.05.2009. u 16:32 - pre 181 meseci
Aha, ja sam mislio da tebi treba događaj u smislu atribtuta za neki HTML element. Ali svejedno, isti su nazivi tih događaja i u jQuery-ju, samo što nema prefiksa "on". :)

A inače, taj događaj change je jako sličan kao i ovaj kojeg sam ti ja predložio (blur), skoro da i nema razlike u funkcionalnosti...
 
Odgovor na temu

[es] :: Javascript i AJAX :: JQuery - event koji se podiže pri promeni sadržaja tekst boksa

[ Pregleda: 1851 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.