Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ne radi mi ni jedan UPDATE na racunarima koji imaju MAPS licencu.

[es] :: Zaštita :: Ne radi mi ni jedan UPDATE na racunarima koji imaju MAPS licencu.

[ Pregleda: 2456 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

boske22
Marko Tensic
System administrator,NT Company
Beograd

Član broj: 189136
Poruke: 22
..5.252.195.static.beotel.net.



Profil

icon Ne radi mi ni jedan UPDATE na racunarima koji imaju MAPS licencu.12.05.2009. u 10:37 - pre 182 meseci
Narode, treba mi pomoc.....!!!
Problem je nastao kad sam poslednji put instalirao Windows XP SP2 preko MAPS-a, gde svi racunari koji su pod MAPS-om prestali da se update-uju. Prvo sam posumnjao da mi je blokiran CD key od instalacionog diska Windows XP-a jer sam u poslednje vreme dosta puta reinstalirao Windows XP sa tim CD key-om.
Ljudi iz Microsoft-a su mi rekli da je moguce da se to desilo i da ne mogu da mi posalju novi CD key jer je XP zastareo i da instaliram Vistu na racunarima.
Instalirao sam Vistu na jednom racunaru i uradio update svega bez problema, ali mi se i na njoj pojavio isti problem posle 2 dana rada. Tu sam poceo da sumnjam da nije neki virus!!!
Dijagnoza je sledeca:
Nista nece da se update-uje pocev od windows update, AV update-a, bilo kojeg programa... Kod svih update je problem taj da ne mogu da nadju internet konekciju iako je ima i otvaraju se sajtovi.
Zanimljiva je cinjenica da nece da mi se otvaraju sledeci sajtovi: Microsoft.com, Kaspersky, Symantec, Eset, Comodo, i sl. Znaci svi AV sajtovi i online skeneri...
Dva servisa koja sluze za update su mi disabled Windows Update i Background Intelligent Transfer Service!!!
Skenirao sam raznim spyware tool-ovima, AV programi nista ne nalaze.
P.S. Kod racunara na koje imam OEM i na par koji su piratski sve normalno radi...
Ima li neko ideju u cemu je problem, bio bih vam veoma zahvalan!
Pozdrav
 
Odgovor na temu

Dashkes

Član broj: 90973
Poruke: 845



+27 Profil

icon Re: Ne radi mi ni jedan UPDATE na racunarima koji imaju MAPS licencu.12.05.2009. u 14:47 - pre 182 meseci
Skinite program HijackThis.

Kada ga preuzmete, preimenujte fajl u bilo sta, npr. “blabla.exe”. Pokrenite ga i kliknite “Do a system scan and save a logfile”. Taj log iskopirajte ovde.
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Ne radi mi ni jedan UPDATE na racunarima koji imaju MAPS licencu.12.05.2009. u 14:58 - pre 182 meseci
Hm... kako uopšte koristite XP u MAPS-u? Ako se dobro sećam, Windows XP nije dostupan već nekih dve godine, samo Vista.
 
Odgovor na temu

boske22
Marko Tensic
System administrator,NT Company
Beograd

Član broj: 189136
Poruke: 22
..5.252.195.static.beotel.net.



Profil

icon Re: Ne radi mi ni jedan UPDATE na racunarima koji imaju MAPS licencu.14.05.2009. u 10:27 - pre 181 meseci
Uzgred, saznao sam u cemu je problem.
U pitanju je virus Conficker.A, Conficker.B, Conficker.C koji blokira sajtove antivirusa i microsofta i siri se po lokalnoj mrezi. Meni su skoro svi zarazeni racunari u LAN-u imam ih oko 15 pa cak i sam Server 2003.
Ako neko ima vise iskustva sa njim molim da pomogne, tj. imam problem da ga uklonim sa servera 2003...
 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.adsl-a-1.sezampro.yu.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: Ne radi mi ni jedan UPDATE na racunarima koji imaju MAPS licencu.14.05.2009. u 12:47 - pre 181 meseci
Conficker Removal Tool
Conficker Removal Tool 1.0.0.16

Virus alert about the Win32/Conficker.B worm

Conficker

I ako može samo info koji AV imate u firmi.
Kod mene je mreža od 40 računara i jedino su Nod i Kaspersky odbijali napade sa ostalih računara u mreži, dok ovi koji su imali ove besplatne, nazovi AV ... yad i beda

[Ovu poruku je menjao Zoran Rodic dana 15.05.2009. u 09:04 GMT+1]
Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
Odgovor na temu

boske22
Marko Tensic
System administrator,NT Company
Beograd

Član broj: 189136
Poruke: 22
..5.252.195.static.beotel.net.



Profil

icon Re: Ne radi mi ni jedan UPDATE na racunarima koji imaju MAPS licencu.14.05.2009. u 13:01 - pre 181 meseci
Hvala na postavljenim linkovima. Uspesno ga skidam sa Windows-ovim One Care Live Scanner-om.
Imamo besplatnu verziju COMODO Internet Security-a.
Racunari koji su imali NOD nisu zarazeni i mozda 2-3 racunara sa ovim AV-om nisu zarazena, svi ostali jesu.
One Care Live Scanner stalno mi signalizira upade ovog virusa. Moracu u subotu da raskacim sve racunare sa mreze i svaki pojedinacno da iskeniram, imas li mozda neki bolji predlog kako da ga uklonim sa mreze????
Hvala na odgovoru
pozdrav
 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.adsl-a-1.sezampro.yu.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: Ne radi mi ni jedan UPDATE na racunarima koji imaju MAPS licencu.14.05.2009. u 13:17 - pre 181 meseci
Pa pazi, nisam ja pravio neku filozofiju od toga

Takodje, došao u subotu, raskačio sa mreže i jedan po jedan
Taman kad pustiš skan na poslednjem onaj prvi gotov (čak i pre)
2 čuke posla sa sve šetanjem izmedju kancelarija.
Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
Odgovor na temu

boske22
Marko Tensic
System administrator,NT Company
Beograd

Član broj: 189136
Poruke: 22
..5.252.195.static.beotel.net.



Profil

icon Re: Ne radi mi ni jedan UPDATE na racunarima koji imaju MAPS licencu.14.05.2009. u 13:25 - pre 181 meseci
Skenirao sam sa ovil remove tool-om Domain server 2003 i sad nece da mi se podigne posle restarta. Tj. prilikom logovanja na administratorov nalog kaze mi da nepostoji taj domen. Ne znam sta sad da radim!!!!!Molim za pomoc!
 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.adsl-a-1.sezampro.yu.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: Ne radi mi ni jedan UPDATE na racunarima koji imaju MAPS licencu.14.05.2009. u 21:17 - pre 181 meseci
Poseti ovu stranicu http://www.microsoft.com/technet/security/Bulletin/MS08-067.mspx
Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
Odgovor na temu

boske22
Marko Tensic
System administrator,NT Company
Beograd

Član broj: 189136
Poruke: 22
..5.252.195.static.beotel.net.



Profil

icon Re: Ne radi mi ni jedan UPDATE na racunarima koji imaju MAPS licencu.15.05.2009. u 07:27 - pre 181 meseci
Ok je sve, to je bio napad panike :) Sve je ok, ocistio je sa servera, samo moram u subotu kompletnu mrezu da ugasim i da idem od racunara do racunara.
Hvala i Pozdrav
 
Odgovor na temu

[es] :: Zaštita :: Ne radi mi ni jedan UPDATE na racunarima koji imaju MAPS licencu.

[ Pregleda: 2456 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.