Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Preslušavanje dva različita DECT bežična telefona u istom stanu?

[es] :: Fiksna telefonija :: Preslušavanje dva različita DECT bežična telefona u istom stanu?

[ Pregleda: 2588 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

owim
BG centar

Član broj: 30480
Poruke: 3567
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: owim1.wordpress.com


+106 Profil

icon Preslušavanje dva različita DECT bežična telefona u istom stanu?09.05.2009. u 11:59 - pre 181 meseci
Molim za pomoć:

Imam ISDN i tri telefonske linije. Svaka je bežična, u velikom stanu. Na žalost, Panasonic DECT i AEG DECT obavezno imaju preslušavanje, odnosno ako su obe veze aktivne (4 sagovornika) -- svi sve čuju. Nekad manje, nekad više, u svakom slučaju, neizdrživo. Oba uređaja imaju Automatic Frequency Shifting, dakle nema tastera za promenu frekvencije. Ne pomaže ni "reset" (isključivanje baza iz struje).

Ranije sam imao isti Panasonic DECT i prastari drugi Panasonic DECT i nikada se nisu preslušavali.

Šta mogu da uradim u vezi sa ovim problemom?
 
Odgovor na temu

zexoni70
Beograd

Član broj: 82968
Poruke: 374



+4 Profil

icon Re: Preslušavanje dva različita DECT bežična telefona u istom stanu?10.05.2009. u 06:24 - pre 181 meseci
Bas cudno,prvi put cujem da se neki DECT uredjaj ubacuje drugom DECT uredjaju u kanal!Proveri ponovo setovanja i konfigurisanje ISDN baze!
TRUST NO ONE,THE TRUTH IS OUT THERE!
 
Odgovor na temu

owim
BG centar

Član broj: 30480
Poruke: 3567
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: owim1.wordpress.com


+106 Profil

icon Re: Preslušavanje dva različita DECT bežična telefona u istom stanu?10.05.2009. u 12:38 - pre 181 meseci
^ Koja setovanja da proverim? Kakve veze ima ISDN? S njim je sve lepo radilo kada su bila dva Panasonic telefona. Molim konkretniji odgovor, poludeću od conference call-a!
 
Odgovor na temu

zexoni70
Beograd

Član broj: 82968
Poruke: 374



+4 Profil

icon Re: Preslušavanje dva različita DECT bežična telefona u istom stanu?10.05.2009. u 15:19 - pre 181 meseci
Pazi da ti kazem ovako!U kuci imam dva telefonska broja i na svakom broju prikacenu po bazu(SIEMENS).Od toga na prvoj bazi prijavljenih 6 slusalica a na drugoj bazi 3 slusalice,ali nikada ama bas nikada mi se nije desilo da dodje do preslusavanja!Tako da mislim da kod tebe nije problem u DECT slusalicama vec samo do same linije (parice) ili do nekog setovanja ISDN modema ili baze!Na zalost nemam ISDN tako da nemam pojma kako bi mogao da ih setujes ponovo.Pozzz!

[Ovu poruku je menjao zexoni70 dana 10.05.2009. u 17:21 GMT+1]
TRUST NO ONE,THE TRUTH IS OUT THERE!
 
Odgovor na temu

owim
BG centar

Član broj: 30480
Poruke: 3567
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: owim1.wordpress.com


+106 Profil

icon Re: Preslušavanje dva različita DECT bežična telefona u istom stanu?10.05.2009. u 17:12 - pre 181 meseci
Citat:
Tako da mislim da kod tebe nije problem u DECT slusalicama vec samo do same linije (parice) ili do nekog setovanja ISDN modema ili baze!

Bojim se da nije tako. U zavisnosti od toga kako se krećem sa slušalicom po stanu glasnije ili slabije čujem sagovornike na drugoj paralelnoj ISDN, do potpune konferencijske veze i gubljenja mog sagovornika. Kako ipak zavisi od pozicije u stanu, mislim da je reč o podudaranju frekvencija.

Imam ISDN godinama i pre AEG DECT telefona bio je stari Panasonic DECT i nikad se nije preslušavao sa mojim Panasonic DECT-om. (Imam još i Siemens ISDN bežični u stanu, tek sa njim i ne može biti preslušavanja.)

Nema setovanja baze. Malobrojna setovanja koja se rade preko slušalice su korisničkog tipa (kojoj slušalici dozvoliti koje opcije).

Takođe ISDN setovanja vezana su za nešto sasvim drugo.

:-(
 
Odgovor na temu

zexoni70
Beograd

Član broj: 82968
Poruke: 374



+4 Profil

icon Re: Preslušavanje dva različita DECT bežična telefona u istom stanu?10.05.2009. u 17:26 - pre 181 meseci
OK,onda promeni jednu od slusalica i problem ce ti biti resen!:-)
Ako uzimas dodatnu slusalicu,gledaj neka to bude SIEMENS i garantujem ti da do preslusavanja nece doci!
Ali zaista me cudi da se to desava sa AEG aparatima,koliko znam vec dugo prave DECT telefone tako da mozda ti je samo zapao jedan los primerak!:-)Pozzz!
TRUST NO ONE,THE TRUTH IS OUT THERE!
 
Odgovor na temu

owim
BG centar

Član broj: 30480
Poruke: 3567
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: owim1.wordpress.com


+106 Profil

icon Re: Preslušavanje dva različita DECT bežična telefona u istom stanu?10.05.2009. u 18:33 - pre 181 meseci
^ Ja recimo nisam uspeo da uparim svoj Panasonic DECT na AEG bazu (i prema uputstvu iz Panasonic priručnika i AEG priručnika); obrnuto nisam ni pokušavao.

Zanimljivo je da se nekad (veoma retko) nema preslušavanja, ali da nisam mogao da utvrdim kauzalitet. Isključim sve iz struje (resetujem) i opet isto.

E sad, nova slušalica! :-) Toga sam i sam mogao da se setim, hehehe LOL, tražim money-free varijantu.
 
Odgovor na temu

[es] :: Fiksna telefonija :: Preslušavanje dva različita DECT bežična telefona u istom stanu?

[ Pregleda: 2588 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.