Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dilema Astra G, Vektra B ili C? pre svega održavanje...

elitemadzone.org :: AutoZone :: Dilema Astra G, Vektra B ili C? pre svega održavanje...

[ Pregleda: 5789 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

PIGVIR
Masin
Paraćin

Član broj: 221682
Poruke: 29
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Dilema Astra G, Vektra B ili C? pre svega održavanje...05.05.2009. u 23:09 - pre 182 meseci
Naime,
vozim francuza, laguna 2002. 1.9 DCI i opasno se premišljam da pređem na nekog nemca. Pošto sam tanak sa kešom uzeo bih nešto praktično što bi mi donekle zadovoljilo potrebe koje imam sa pomenutim autom. Čuo sam (još nisam video) da astra G ima fin gepek, za vektru ne sumnjam.
Da bliže pojasnim, gledam konkretno pomenutu Astru, Vektru B i Vektru C. Prelazim dnevno i do 50km a povremeno i više. Pre svega me interesuje održavanje i cene delova koji mogu da se nađu povoljno. Kakva je situacija u ovlašćenim servisima (cene) jer za reno nije baš povoljna. Toliko za sada... Ako neko ima iskustva neka se javi. Hvala vam!
U znanju je moć!
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
212.200.25.*



+768 Profil

icon Re: Dilema Astra G, Vektra B ili C? pre svega održavanje...06.05.2009. u 09:28 - pre 182 meseci
Pogledaj treci post odozgore na ovoj temi: http://www.elitemadzone.org/t360340-0#2247341 . Tu sam pisao malo o cenam odrzavanja
 
Odgovor na temu

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 4501



+361 Profil

icon Re: Dilema Astra G, Vektra B ili C? pre svega održavanje...06.05.2009. u 21:59 - pre 182 meseci
Da li trazis benzinca ili dizelasa ???

Bilo sta da uzmes,falice ti Lagunina udobnost.
 
Odgovor na temu

PIGVIR
Masin
Paraćin

Član broj: 221682
Poruke: 29
89.216.136.*



Profil

icon Re: Dilema Astra G, Vektra B ili C? pre svega održavanje...06.05.2009. u 23:13 - pre 182 meseci
U principu tražim dizelaša po mogućstvu 1.7 (astra) ili 1.9 cdti mada i stariji dti dolazi u pitanje. Tu takođe imam dilemu. Ima li neko iskustva sa limarijom kod opela s obzirom da koji god primerak sam video ima koroziju. Tačnije iskustva ukazuju da su skloni tome više od drugih, zar ne?
U znanju je moć!
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.rcub.bg.ac.yu.



+5251 Profil

icon Re: Dilema Astra G, Vektra B ili C? pre svega održavanje...07.05.2009. u 11:11 - pre 182 meseci
Skloni su koroziji kao i sva druga vozila te klase. Ne lezi tu problem

Problem je u mentalitetu vlasnika takvih modela-vozila, koji je nekako tipican, krunski, za Balkan. Voziti beskrajno i besomucno(ne mislim na brzinu nego na opterecenje) uz minimalna ulaganja, koja podrazumevaju da se nista ne menja dok ne otpadne. Pranje, kozmetika i podmazivanje nisu aktivnosti koje pripadaju toj simbiozi.

Zato je i tesko dati preporuku da neko preuzme na sebe takvo vozilo na ovim terenima.

Poz
 
Odgovor na temu

PIGVIR
Masin
Paraćin

Član broj: 221682
Poruke: 29
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Dilema Astra G, Vektra B ili C? pre svega održavanje...07.05.2009. u 12:12 - pre 182 meseci
Apsolutno se slažem sa tobom. Situacija u zemlji Srbiji je jako jako specifična :). Da nismo ovde gde jesmo, svaki normalan vlasnik bilo kog vozila bi ili kupio novo vozilo (pristojno, bez iživljavanja) ili polovno od 1 do 2 god starosti bez razmišljanja u kakvom je stanju. Redovne servise bi obavljao u ovlašćenim servisima (gde nisu džukele kao u zemlji Srbiji) ili eventualno ako je vešt i zna znanje mogao bi to i sam da odradi. Malo je takvih preko te je u 99% slučajeva prvi primer zastupljeniji. I to sve naravno da ne oseti trošak po novčaniku. Ali šta da se radi... :(. Hvala bogu na Laguni nije bilo nikakvih problema tako da je sve što je trebalo redovno održavano manje više u takvim servisima. Jbg, ipak imaš neku garanciju.
A za opela još ne znam. Za ono što sada vozim najviše bi mi odgovarala Vektra C. Kažem uglavnom vozim po gradu što će mnoge verovatno da začudi izbor vozila ali kažem nije samo vožnja po gradu niti sam sam. E sad veze nemam sa iskustvima te vektre (CDTI je u pitanju).
U znanju je moć!
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Dilema Astra G, Vektra B ili C? pre svega održavanje...07.05.2009. u 19:19 - pre 182 meseci
Citat:
PIGVIR: Ima li neko iskustva sa limarijom kod opela s obzirom da koji god primerak sam video ima koroziju. Tačnije iskustva ukazuju da su skloni tome više od drugih, zar ne?

Na cemu si video koroziju, na astri G?

Opeli odavno vise nemaju problema sa korozijom...
Iskreno ja ne vidim kako ces biti zadovoljan sa astrom G ili vectrom B posle lagune
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
212.200.65.*



+768 Profil

icon Re: Dilema Astra G, Vektra B ili C? pre svega održavanje...07.05.2009. u 19:38 - pre 182 meseci
Moja astra g je 2000 godiste i jako je malo presla i ocuvana je. Nije udarana ni farbana ali se po rubovima pojavila korozija. Nije nesto strasno ali vidi se kada se pridje blizu
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Dilema Astra G, Vektra B ili C? pre svega održavanje...07.05.2009. u 22:49 - pre 182 meseci
Citat:
tdusko: Moja astra g je 2000 godiste i jako je malo presla i ocuvana je. Nije udarana ni farbana ali se po rubovima pojavila korozija. Nije nesto strasno ali vidi se kada se pridje blizu


Ako je tacno to sto kazes, imas pravo na garanciju obzirom da za Astru G ona iznosi 12 godina na karoseriju.
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
212.200.65.*



+768 Profil

icon Re: Dilema Astra G, Vektra B ili C? pre svega održavanje...07.05.2009. u 22:54 - pre 182 meseci
Ako mi padne saka neki fotoaparat ovih dana okacicu slike.
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Dilema Astra G, Vektra B ili C? pre svega održavanje...07.05.2009. u 22:57 - pre 182 meseci
Pogledaj ugovor o kupoprodaji koji je sacinjen sa dilerskom kucom pa ces pronaci clan koji se odnosi na garantne rokove. Ima nekoliko stavki, a jedna je ova koju sam spomenuo.
 
Odgovor na temu

PIGVIR
Masin
Paraćin

Član broj: 221682
Poruke: 29
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Dilema Astra G, Vektra B ili C? pre svega održavanje...08.05.2009. u 10:15 - pre 182 meseci
Citat:
tdusko: Moja astra g je 2000 godiste i jako je malo presla i ocuvana je. Nije udarana ni farbana ali se po rubovima pojavila korozija. Nije nesto strasno ali vidi se kada se pridje blizu


Znam još par takvih primera svojih prijatelja ali eto i čovek potvrđuje. Kada kažem korozija ne mislim na ništa "strašno" ali ipak ako kažeš da je u garanciji...mada od koga da tražiš garanciju ako si auto kupio od nekoga koga u životu više nećeš videti pod uslovom da od njega nisi ništa dobio od papira.
Može li neko da potvrdi ili sam loše informisan da recimo vektra B u odnosu na astru G nema pocinkovani lim stoga su skloniji rđi?
U znanju je moć!
 
Odgovor na temu

PIGVIR
Masin
Paraćin

Član broj: 221682
Poruke: 29
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Dilema Astra G, Vektra B ili C? pre svega održavanje...11.06.2009. u 11:42 - pre 181 meseci
Žao mi je što nisam ranije postovao ali bio sam odsutan neko vreme :). Može li neko da mi objasni sledeći fenomen? Zašto su recimo Lagune 2005-2006. 1,9 dCi oko 8000-9000 € u odnosu na opele astru H, Vectru C koje su (ruku na srce ima i njih za te pare) uglavnom 9000-10000 i preko?
U čemu je tolika razlika, uzevši u obzir sve parametre održavanja, rasprostranjenosti ovlašćenih servisa, rezervnih delova, itd. Moje otvaranje na temu me navodi da jako dobro razmislim i prekalkulišem šta je bolje za kupovati. Za sada toliko, ko ima odgovore kritike sugestije neka slobodno postuje, otvoren sam za svaku diskusiju :)
U znanju je moć!
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Dilema Astra G, Vektra B ili C? pre svega održavanje...11.06.2009. u 21:50 - pre 181 meseci
Moskvics Astra G i Moskvics Vectra C su na vecoj ceni od Lagune.
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.59.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Dilema Astra G, Vektra B ili C? pre svega održavanje...11.06.2009. u 22:07 - pre 181 meseci
ja verujem da seu te Lagune sa tom cenom prešle ''Boga oca'' ili pak, bile havarisane, ili nešto treće nepovoljno. To je jednostavno premalo para...
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Dilema Astra G, Vektra B ili C? pre svega održavanje...

[ Pregleda: 5789 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.