Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Generisanje thumbnailova u realtimeu vs. thumbovi sacuvani na serveru

[es] :: PHP :: Generisanje thumbnailova u realtimeu vs. thumbovi sacuvani na serveru

[ Pregleda: 1752 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ZaMpA
Marko Kaćanski
Srbistan

Član broj: 73700
Poruke: 171
*.dynamic.sbb.rs.



+226 Profil

icon Generisanje thumbnailova u realtimeu vs. thumbovi sacuvani na serveru23.04.2009. u 11:41 - pre 182 meseci
Pozdrav svima, davno nisam postovao ovde al' evo sad imam jednu dilemu:

Pravim jedan sajt gde bi trebalo da se mogu uploadovati slike, pa mi trebaju thumbnailovi. Moja dilema se sastoji iz sledeceg:
Da li da thumbove generisem on-the-fly kad klijent zatrazi stranicu, ili da ih pravim pri uploadu pa da ih cuvam u nekom direktorijumu na serveru? Koji od ova dva metoda je po vashem mishljenju bolji i zashto?
'rani bota pa šalji na forum
 
Odgovor na temu

Miroslav Ćurčić
ex mVeliki
Novi Sad

Član broj: 19034
Poruke: 1118
..2.252.195.static.beotel.net.



+19 Profil

icon Re: Generisanje thumbnailova u realtimeu vs. thumbovi sacuvani na serveru23.04.2009. u 11:48 - pre 182 meseci
Ako planiraš da negde na stranici prikazuješ te thumbnail-ove u većoj gupi, recimo 20ak i više, onda obavezno uradi ovo drugo.
"The quieter you become, the more you are able to hear."
Blog | PowerCMS
 
Odgovor na temu

kazil
Robert Bašić
Full time PHP dev :)
Bačka Topola - Novi Sad

Član broj: 120044
Poruke: 686
*.dynamic.stcable.net.

Jabber: robertbasic@elitesecurity.org
ICQ: 446475288
Sajt: robertbasic.com


+2 Profil

icon Re: Generisanje thumbnailova u realtimeu vs. thumbovi sacuvani na serveru23.04.2009. u 11:54 - pre 182 meseci
Drugi, tako proces umanjivanja radis samo jednom.
 
Odgovor na temu

ZaMpA
Marko Kaćanski
Srbistan

Član broj: 73700
Poruke: 171
*.dynamic.sbb.rs.



+226 Profil

icon Re: Generisanje thumbnailova u realtimeu vs. thumbovi sacuvani na serveru23.04.2009. u 11:55 - pre 182 meseci
Pa, da tako nesto
Znaci ipak je previse opterecenja za server da ih generise za svaki upit... i mislio sam samo sam hteo da potvrdim za svaki slucaj... shteta, 'ushtedeo' bih 4 tabele u MySql bazi
oh well, shta je tu je. Hvala na brzim odgovorima! (PHP je izgleda najbrzi board na [es]u)
'rani bota pa šalji na forum
 
Odgovor na temu

kazil
Robert Bašić
Full time PHP dev :)
Bačka Topola - Novi Sad

Član broj: 120044
Poruke: 686
*.dynamic.stcable.net.

Jabber: robertbasic@elitesecurity.org
ICQ: 446475288
Sajt: robertbasic.com


+2 Profil

icon Re: Generisanje thumbnailova u realtimeu vs. thumbovi sacuvani na serveru23.04.2009. u 12:09 - pre 182 meseci
4 tabele? O.o sta ce ti 4 tabele za ovo?

P.S. Nismo mi najbrzi, samo imamo najmanje posla :P (salim se, naravno. Mi smo najthebolji!)
 
Odgovor na temu

ZaMpA
Marko Kaćanski
Srbistan

Član broj: 73700
Poruke: 171
*.dynamic.sbb.rs.



+226 Profil

icon Re: Generisanje thumbnailova u realtimeu vs. thumbovi sacuvani na serveru23.04.2009. u 12:18 - pre 182 meseci
imam da uploaduju video,slike,razne txt ove, i da prave galerije od svega -> treba mi posebna tabela za thumbove za video slike txt i galerije, da ne bi dolazilo do kolizije IDova.

Hteo sam jedno vreme da sve gurnem u jednu tabelu (vid, slike, txt = media) i da im dam jedno polje 'tip' al sam onda shvatio da time zapravo pravim tri tabele samo unutar jedne tabele :) tako da 4 tabele za thumbove.
'rani bota pa šalji na forum
 
Odgovor na temu

kazil
Robert Bašić
Full time PHP dev :)
Bačka Topola - Novi Sad

Član broj: 120044
Poruke: 686
*.dynamic.stcable.net.

Jabber: robertbasic@elitesecurity.org
ICQ: 446475288
Sajt: robertbasic.com


+2 Profil

icon Re: Generisanje thumbnailova u realtimeu vs. thumbovi sacuvani na serveru23.04.2009. u 12:26 - pre 182 meseci
Ah... Ja sam mislio da ti samo za slike/thumbove trebaju 4 tabele :D
 
Odgovor na temu

holy_knight

Član broj: 150240
Poruke: 28
93.86.77.*



+2 Profil

icon Re: Generisanje thumbnailova u realtimeu vs. thumbovi sacuvani na serveru24.04.2009. u 16:21 - pre 182 meseci
Citat:
ZaMpA: imam da uploaduju video,slike,razne txt ove, i da prave galerije od svega -> treba mi posebna tabela za thumbove za video slike txt i galerije, da ne bi dolazilo do kolizije IDova.

Hteo sam jedno vreme da sve gurnem u jednu tabelu (vid, slike, txt = media) i da im dam jedno polje 'tip' al sam onda shvatio da time zapravo pravim tri tabele samo unutar jedne tabele :) tako da 4 tabele za thumbove.


pa sta ce ti posebna tabela za thumbove? Ako imas sliku koja se recimo zove slika.jpg :) napravis thumb pri uploadu slike na server koji ce ti se zvati slika_thumb.jpg. Ako radis ovako neces morati nista da menjas u bazi
 
Odgovor na temu

Man-Wolf
Mihailo Joksimovic
Beograd

Član broj: 17016
Poruke: 873
*.eunet.yu.



+13 Profil

icon Re: Generisanje thumbnailova u realtimeu vs. thumbovi sacuvani na serveru25.04.2009. u 15:15 - pre 182 meseci
@Zampa - bolje napravi 10 dobro sredjenih tabela u bazi, nego da ubijas server sa resize-om svake slike :-) U krajnjem slucaju, uzmi i testiraj koliko je vremena potrebno da se iscitaju 4 tabele iz baze VS generisanje slika "on-the-fly" :-)
 
Odgovor na temu

[es] :: PHP :: Generisanje thumbnailova u realtimeu vs. thumbovi sacuvani na serveru

[ Pregleda: 1752 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.