Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zastita mreze vise povezanih racunara , na TP-LIN 8910G preko mreze povezan je D-LINK switch ...

[es] :: Windows mreže :: Zastita mreze vise povezanih racunara , na TP-LIN 8910G preko mreze povezan je D-LINK switch ...

[ Pregleda: 2946 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

unisoft
Uzice

Član broj: 124050
Poruke: 346
79.101.81.*



+1 Profil

icon Zastita mreze vise povezanih racunara , na TP-LIN 8910G preko mreze povezan je D-LINK switch ...19.04.2009. u 11:14 - pre 182 meseci
Evo sta mene muci.Otac mi ima firmu i ima vise povezanih racunara preko D-LINKovog switch-a su umrezeni.Ime mreze tih racunara je Sevojno.

Posto smo nedavno uzeli ADSL.Ja sam dobio od provajdera ADSL ROUTER WIRELESS EchoLife HG520i i preko tog rutera izlaze 2 racunara na internet.Prvi je moj LAPTOP koji se preko WIRELESSa kaci na taj ADSL RUTER a posle preko njega ide na internet, a drugi racunar se povezije preko ovog ADSL RUTERA na internet na sledeci nacin : LAN kablom su povezani ADSL ROUTER LAN/WIRELESS EchoLife HG520i i D-LINKOV switch.

Kada udjem u My Network Place normalno je da vidim racunare mreze firme moga ova,odnosno sve one racunre koji su povezai na taj D-LINK SWITCH.

MENE ZANIMA KAKO DA ZASTITIM MREZU, DA ISKLJUCIM VIDLJIVOST TIH RACUNARA SA MOJE STRANE A VIDLJIVOST MOGA RACUNARA SA NJIHOVE STRANE ZBOG SLEDECEG:

ja idem po raznim sajtovima i pojava virusa,trojanaca,crva ... je svakodnevna a na tim racunarima u firmi ima vazne podatke pa da nebi doslo _ do nekog sra.... odnosno ako zarazim moj racunar necim to ce preci i na te racunare ...


MOLIM ZA POMOC POSTO MI JE OVO HITNO ...
 
Odgovor na temu

bato1986
da

Član broj: 96367
Poruke: 108
*.bratunac.zona.ba.



Profil

icon Re: Zastita mreze vise povezanih racunara , na TP-LIN 8910G preko mreze povezan je D-LINK switch ...05.05.2009. u 19:06 - pre 182 meseci
Iskljuci "File and Printer Sharing For Microsoft Network" na racunarima koji su povezani na D-LINK switch.Na tim racunarima mozes instalirat neki Firewall i blokirat saobracaj sa tvojim IP.
To sto se racunari unutar Workgoup vide i nije toliko strasno,takodje te racunare mozes da zastitis sifrom...

Pozdrav Ićo :)
Draška
Ako ne počneš, nećeš ni završitit!!!
 
Odgovor na temu

unisoft
Uzice

Član broj: 124050
Poruke: 346
93.87.132.*



+1 Profil

icon Re: Zastita mreze vise povezanih racunara , na TP-LIN 8910G preko mreze povezan je D-LINK switch ...06.05.2009. u 07:15 - pre 182 meseci
Pa ako iskljucim "File and Printer Sharing For Microsoft Network" nista sa tim nisam dobio mreza i dalje radi.Na primer ja na mom racunaru nemam nista serovano a on me i dalje vidi ... ovo ti kazem jer danasnji VIRUSI i sl su cudo,sta sve mogu da urade.
 
Odgovor na temu

bato1986
da

Član broj: 96367
Poruke: 108
*.bratunac.zona.ba.



Profil

icon Re: Zastita mreze vise povezanih racunara , na TP-LIN 8910G preko mreze povezan je D-LINK switch ...07.05.2009. u 09:50 - pre 182 meseci
Pa čovječe uradi kao sto sam ti rekao,nema veze sto ti vidiš te racunare,kad ne mozes da pristupis fajlovima(ako ugasiš sharing).Instaliraj na njima Nod32 smart security imas u njemu i firewall,i pustiš update.Blokiraš saobracaj koji se odvija od tih racunara do tvog Notebook-a.POSTAVI NETWORK Password na tim racunarima i 99% si siguran.
Ako ne počneš, nećeš ni završitit!!!
 
Odgovor na temu

unisoft
Uzice

Član broj: 124050
Poruke: 346
79.101.222.*



+1 Profil

icon Re: Zastita mreze vise povezanih racunara , na TP-LIN 8910G preko mreze povezan je D-LINK switch ...07.05.2009. u 12:34 - pre 182 meseci
A za moje fajlove me nije briga,nego otac ima mapiran disk posto mu je jedan racunar server

Ma to je ok.Na wireless mrezi ima password od 21 cifre ( i slova i brojevi ).Meni ovo treba zato sto ja idem po raznim sajtovima i upadaju mi virusi i sl. pa da ne zezne ocu nesto.

 
Odgovor na temu

[es] :: Windows mreže :: Zastita mreze vise povezanih racunara , na TP-LIN 8910G preko mreze povezan je D-LINK switch ...

[ Pregleda: 2946 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.