Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem prilikom umrezavanja 2 WIN XP racuhnara radi serovanja internet konekcije

[es] :: SOHO Networking :: Problem prilikom umrezavanja 2 WIN XP racuhnara radi serovanja internet konekcije

[ Pregleda: 1137 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pro54
Ratomir Soda Jovanovic
Uzice

Član broj: 145742
Poruke: 4
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Problem prilikom umrezavanja 2 WIN XP racuhnara radi serovanja internet konekcije07.04.2009. u 22:57 - pre 182 meseci
Prochitao sam sve predhodne topic-e na ovu temu i nisam nasao nista slicno....
naime, korisnik sam Kablovskog Interneta (SBB) i zeleo bih da share-ujem konekciju na drugi rachunar... ali mi se non stop javlja problem...
kupio sam jos jednu mreznu karticu... imam switch sve lepo povezao... SBB konekciju stavio na share... Postavio sam Obtain an IP address automatically na oba rachunara... i to je savrsheno radilo... od kada sam instalirao NOD32 na oba rachunara... (posto sam radio reinstall oba sistema)...
trenutno imam internet na jednom racunaru ("SERVERU") a na drugom nemam... tachnije nemam uopste konekciju izmedju ova dva rachunara...
Molim Vas da mi pomognete....

P.S. Iskljucio sam NOD32 FIREWALL
Bolje znati mnogo i cesto nego nikad i nista povremeno i koje kude....
 
Odgovor na temu

pro54
Ratomir Soda Jovanovic
Uzice

Član broj: 145742
Poruke: 4
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Problem prilikom umrezavanja 2 WIN XP racuhnara radi serovanja internet konekcije17.04.2009. u 21:29 - pre 181 meseci
ovako prvo je bio problem oko Service Pack-ova... kada sam updateovao service pack da bude SP2 na oba racunara radio je net... ali kako je racunar pokupio jos jedna update... a ince u sklopu SP2 izgubila se konekcija... u pitanju je originalan WIN XP Home na oba racunara....

Moze li mi neko nekako pomoci... da li postoji full pack SP2 koji pokupi sve update-ove... ???
Tacnije da objasnim malo detaljnije...
Imam SBB kablovski net... jedan od problema je sto modem SBB-a na koji je prvo nakachi rachunar... pokupi njegove podatke i ne moze da deli net sam po sebi na ostale rachunare.... .(hm... nadam se da sam bio jasan) pa sam kupio jos jednu mreznu karticu koju sam nakachio na glavni rachunar... i tako spojio 2 rachunara ( jer preko switch-a nije moglo)
i Sada imam problem sa SP-ovima...


Moze li mi nekako neko pomoci ????
Bolje znati mnogo i cesto nego nikad i nista povremeno i koje kude....
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: Problem prilikom umrezavanja 2 WIN XP racuhnara radi serovanja internet konekcije

[ Pregleda: 1137 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.