Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa ucitvanjem cirilice u browseru, na stranicama gde ima jave

[es] :: Java :: Problem sa ucitvanjem cirilice u browseru, na stranicama gde ima jave

[ Pregleda: 2581 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

veljc
student

Član broj: 218536
Poruke: 6
*.kalik.net.



Profil

icon Problem sa ucitvanjem cirilice u browseru, na stranicama gde ima jave04.04.2009. u 09:20 - pre 183 meseci
Poztovani,

Mozda nije najbolje mesto za postavljanje teme - pitanja, ali posto mislim da je problem sa javom onda sam se opredelio za ovaj podforum.
Radi se o tome da ne mogu ne nekim sajtovima da mi se ucitaju slova srpske cirilice, recimo na sajtu za drustvene igre www.playok.com

Postavio sam printskrin pa ako neko zna kako d aotklonim problem, sta da uradim, neka se javi.


pogledajte: http://img139.imageshack.us/img139/4238/123p.png


Problem se isti javlja i u Mozili i u Eksploreru.

Hvala unapred!
 
Odgovor na temu

gajo2
Budapest

Član broj: 62614
Poruke: 518
*.dynamic.dsl.t-2.net.

Sajt: b.flyingoranges.com


+117 Profil

icon Re: Problem sa ucitvanjem cirilice u browseru, na stranicama gde ima jave05.04.2009. u 12:18 - pre 183 meseci
Kako vidim, u tabeli ispod lepo radi, tako da probaj da namestis font za dugme da bude isti kao za tabelu. U najgorem slucaju napisi btn.setFont(tabla.getFont());
 
Odgovor na temu

veljc
student

Član broj: 218536
Poruke: 6
79.101.75.*



Profil

icon Re: Problem sa ucitvanjem cirilice u browseru, na stranicama gde ima jave05.04.2009. u 18:35 - pre 183 meseci
Hvala na odgovoru, ali ovde se radi o apletu koji se ucitava sa sajta, pa ne znam gde bi promenio to sto si napisao.
Tacno je da je problem samo na dugmicima.
 
Odgovor na temu

gajo2
Budapest

Član broj: 62614
Poruke: 518
*.i-rose.si.

Sajt: b.flyingoranges.com


+117 Profil

icon Re: Problem sa ucitvanjem cirilice u browseru, na stranicama gde ima jave06.04.2009. u 06:46 - pre 183 meseci
Pa ako imas kod od apleta onda promeni tamo gde se kreira dugme. Ako nemas kod onda nista...

Ali kazes da ti na nekim sajtovima ne radi, da li to znaci da na drugima da? Ako je tako onda je mozda problem u http headersima, pa probaj da namestis stranici da ima Content-Type: text/html; charset=utf-8 i mozda ce proraditi.
 
Odgovor na temu

veljc
student

Član broj: 218536
Poruke: 6
*.kalik.net.



Profil

icon Re: Problem sa ucitvanjem cirilice u browseru, na stranicama gde ima jave06.04.2009. u 08:02 - pre 183 meseci
Ne mogu imati kod apleta ako ga ucitavam sa sajta playok.com, dakle nema menjanja.

Ne ucitava mi se cirilica na dugmicima bilo koji aplet da ucitsm, sa bilo kog sajta.

Da li to znaci da mi fali neki sistemski deo, neka instalacija necega?

Javu sam, inace, update-ovao u najnovijoj verziji.

 
Odgovor na temu

gajo2
Budapest

Član broj: 62614
Poruke: 518
*.i-rose.si.

Sajt: b.flyingoranges.com


+117 Profil

icon Re: Problem sa ucitvanjem cirilice u browseru, na stranicama gde ima jave06.04.2009. u 11:39 - pre 183 meseci
Mozda treba da namestis Content-Type na stranici na kojoj koristis applet. Dodaj header Content-Type: text/html; charset=utf-8 pa vidi sta se desi.
Drugo je da das link na stranu gde se nalazi taj aplet pa da vidimo sta se zaista dogadja.
 
Odgovor na temu

[es] :: Java :: Problem sa ucitvanjem cirilice u browseru, na stranicama gde ima jave

[ Pregleda: 2581 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.