Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

omogucavanje rada jednostavnog web servera iza adsl modem-wireless ruter mreze..

[es] :: SOHO Networking :: omogucavanje rada jednostavnog web servera iza adsl modem-wireless ruter mreze..

[ Pregleda: 2618 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bojankv
Bojan Miladinović
Kraljevo

Član broj: 67383
Poruke: 15
93.86.105.*

ICQ: 54612284


Profil

icon omogucavanje rada jednostavnog web servera iza adsl modem-wireless ruter mreze..20.02.2009. u 21:06 - pre 184 meseci
Pozdrav,

hteo bih da omogucim sebi jednostavnu kontrolu nekog servisa/http servercica na mom kucnom racunaru preko neta.. kucni racunar spojen je preko SmartAX MT882 telekomovog adsl modema i canyon wireless rutera.. vec sam namestao port forwarding na wireless ruteru (zbog torenta i jos nekih programa) i to radi savrseno.. ali kada pokusam sa wan mreze(imam free dyndns.org nalog) da pristupim jednostavnom web serveru, preko zeljenog porta(mojnalog.dyndns.org:44444), zahtev ne prolazi, iako je port forwarding namesten za date portove, a i modem radi u DMZ, dok kad samo pokusam da otvorim obicno mojnalog.dyndns.org, otvara mi admin stranu na adsl modemu.. pretpostavljam zbog NAT-a, da on ne dozvoljava otvaranje veza iz WAN mreze..

da li neko ima ideju kako to da omogucim, u svakom slucaju bi mi sjasnilo neke stvari, a verovatno i pomoglo ljudima koje interesuje ista stvar ..
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: omogucavanje rada jednostavnog web servera iza adsl modem-wireless ruter mreze..23.02.2009. u 23:56 - pre 184 meseci
Ako sam dobro razumeo ti imas dva rutera, ali si port forwarding namestio samo na jednom. Ocigledno ti dyndns servis ispravno radi, samo sto gadja default port 80 od rutera pa zato dobijes njegov admin ekran. Trebas da namestis da ti web server radi na nekom drugom portu npr. server.net:8080 a elegantno bi bilo ako mozes na ruteru da njemu promenis default port pa da onda lepo pristupas web serveru imenaloga.dyndns.com bez dodavanja porta.
Podigni FTP server (port21 default) pa vidi da li on prolazi.
 
Odgovor na temu

bojankv
Bojan Miladinović
Kraljevo

Član broj: 67383
Poruke: 15
93.86.142.*

ICQ: 54612284


Profil

icon Re: omogucavanje rada jednostavnog web servera iza adsl modem-wireless ruter mreze..24.02.2009. u 15:01 - pre 184 meseci
adsl ruter mi je DMZ zona, i on bi koliko ja shvatam trebalo damo da propusta pakete na sledeci wajerles ruter.. a vec sam pokusavao da stavim web server na port 44444 i zahtev nece da prodje do racunara u mrezi sa serverom.. a na ruteru nisam nasao nikakve opcije za menjanje porta njegovog servisa..

sad, podigao sam FTP server (FileZilla), sve standardno, kroz lokalnu mrezu radi, a kada pokusam da pristupim preko dyndns naloga, standardan port 21, on se konektuje na kako izgleda neki potpuno drugi server jer je pozdravna poruka razlicita od mog servera, niti se moj server u logu oglasava.. pozdravna poruka je minimalisticka "220 FTP Server (Version 1.0) ready." .. rekao bih da adsl modem ima neke cudne moci :).. a kada pokusam da gadjam drugi port servera, to ne prolazi.. tako da, u cemu gresim?..
 
Odgovor na temu

lord_celtic
Marko Zvekan
Bajmok, Vojvodina

Član broj: 64936
Poruke: 449
79.101.206.*



+10 Profil

icon Re: omogucavanje rada jednostavnog web servera iza adsl modem-wireless ruter mreze..25.02.2009. u 11:01 - pre 184 meseci
malo offtopic.
nije li elegantnije resenje da telekomov modem stavis u purebridge mod??
sa dmz nemam bas lepo iskustvo.
 
Odgovor na temu

bojankv
Bojan Miladinović
Kraljevo

Član broj: 67383
Poruke: 15
91.150.108.*

ICQ: 54612284


Profil

icon Re: omogucavanje rada jednostavnog web servera iza adsl modem-wireless ruter mreze..25.02.2009. u 15:40 - pre 184 meseci
ovako, pokusao sam da stavim modem i u pureBridge mod i u bridge+dhcp, a na bezicnom ruteru namesten PPPoE sa korisnickim i sifrom za adsl, ali ni jedan ni drugi nacin nije hteo da radi.. interesantno je sto nigde na modemu ne mogu da vidim mesto za korisnika i sifru, pa pretpostavljam da je u firmveru modema ubaceno..

sad, da li su moja podesavanja tacna ili negde gresim?..
 
Odgovor na temu

lord_celtic
Marko Zvekan
Bajmok, Vojvodina

Član broj: 64936
Poruke: 449
79.101.206.*



+10 Profil

icon Re: omogucavanje rada jednostavnog web servera iza adsl modem-wireless ruter mreze..25.02.2009. u 22:28 - pre 184 meseci
snimi podesavanja od modema i izlistaj taj fajl.
tamo ces naci.
 
Odgovor na temu

bojankv
Bojan Miladinović
Kraljevo

Član broj: 67383
Poruke: 15
79.101.166.*

ICQ: 54612284


Profil

icon Re: omogucavanje rada jednostavnog web servera iza adsl modem-wireless ruter mreze..26.02.2009. u 10:08 - pre 184 meseci
ovo je jedina linija u fajlu sa podesavanjima koja ima neki user/pass, a ni sa njom ne radi, w.ruter samo prijavi PPPoE disconnected

Code:
create ppp security ifname default 
create ppp security ifname ppp-0 login guest extifindex 210000 passwd guest 
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: omogucavanje rada jednostavnog web servera iza adsl modem-wireless ruter mreze..

[ Pregleda: 2618 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.