Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

pomoc oko acronise btrue image11 spajanje i brisanje particija

[es] :: Windows aplikacije :: pomoc oko acronise btrue image11 spajanje i brisanje particija

[ Pregleda: 2534 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vzegarac
vladimir
svuda po malo
Beograd

Član broj: 202582
Poruke: 30
93.87.138.*



Profil

icon pomoc oko acronise btrue image11 spajanje i brisanje particija19.02.2009. u 23:43 - pre 184 meseci
moj problem je sledeci
prilikom restor backupa u acronis true image 11 napravio sam jos dve particije(ni sam ne znam kako) i pojavila su mi se 2 unallocated particije sa odredjenom sumom GB .......sa opcijom Acronise DriverCleanser sam obrisao jednu particiju i ostale su mi jos 4 i ta dva prostora koji se ne vide kad idem preko My computer-a....hard disk mi ima 320Gb a sad prijavljuje manje za tacno ta dva unallocated particije....kako da se vratim na predjasnje stanje tj da imam ponovo samo 3 particije sa ukupno 320GB memorije....

hvala unapred!!
 
Odgovor na temu

plavigor
Igor Petrović
Beograd

Član broj: 24239
Poruke: 1551
91.148.82.*



+10 Profil

icon Re: pomoc oko acronise btrue image11 spajanje i brisanje particija20.02.2009. u 19:20 - pre 184 meseci
Ne koristim tu verziju, ali ja ću se ionako baviti samo principima, a ti se sam tu nekako snađi.

Koliko te shvatam, ti sada imaš četiri particije i tamo neki nealocirani prostor. Nealocirani prostor je prostor na disku koji nije formatiran ni jednim fajl sistemom pa se stoga ne može ni koristiti. Pošto se ne može koristiti nema ni smisla da se vidi u My Computer-u (nije stvar u smislu, samo sam se slikovito izrazio). Da bi operativni sistem koristio taj prostor on mora biti formatiran odgovarajućim fajl sistemom. Prosto rečeno, mogao bi samo da pokreneš taj Acronis i da iz njega formatiraš taj prostor. Za to čak i nije potreban dodatni alat jer to može da se uradi i iz samog Windows-a (Control Panel -> Administrative Tools -> Computer Management -> Disk Management). Međutim, postoje neka ograničenja u pogledu broja particija pa ti to možda i pravi problem. Jedan tzv. basic disk može imati najviše četiri primary particije. Pored primarnih particija, postoje i tzv. extend particije i na jednom disku se može naći samo jedna proširena particija. Malo više detalja možeš pročitati na http://www.elitesecurity.org/t125783-0#818580.
Ako si ispunio neko od ograničenja možeš npr. primarnu particiju uz nealocirani prostor da proširiš baš za veličinu tog prostora. Ili možeš da obrišeš neke od particija (ne i onu na kojoj je Windows) i da formiraš nove. Brisanje particija znači brisanje postojećeg fajl sistema tako da od particije činiš nealocirani prostor (čisto kao napomena da će ti u tom postupku nestati svi podaci sa te particije).
Particije se mogu i spajati ali i tu postoje ograničenja.

Eto toliko, ima tu dosta toga šta bi moglo da se uradi. Neko bi to ovako, neko onako. Ja sam ti samo malo pričao o nekim principima, a za nešto konkretno trebalo bi da nam postaviš neku sliku da vidimo trenutnu situaciju sa particijama, kao i tvoje želje.
 
Odgovor na temu

Braonpas

Član broj: 214655
Poruke: 23
79.101.73.*



+2 Profil

icon Re: pomoc oko acronise btrue image11 spajanje i brisanje particija02.03.2009. u 20:03 - pre 184 meseci
Ako nisi do sad resio uzmi partition magic on ti je bolji. Ja sam sinoc probao Acronic disc doktor i nista. Nisam nortona koristio.
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
212.200.221.*



+21 Profil

icon Re: pomoc oko acronise btrue image11 spajanje i brisanje particija02.03.2009. u 20:29 - pre 184 meseci
Citat:
Braonpas: Ako nisi do sad resio uzmi partition magic on ti je bolji...

Dobrodošao na forum!
Pre nego što nastaviš da daješ odgovore, kao ovaj gore citirani, molio bih te da u vrhu stranice klikneš na linkove:

Pravilnik

FAQ


Partition Magic, koji preporučuješ u svojoj prvoj poruci na ovom forumu kao najbolji, je ovde već detaljno izdiskutovan uz konstataciju da se ne snalazi baš najbolje sa novijim hardverom, kao ni sa novijim operativnim sistemima, jer se radi o "mrtvom" programu čiji dalji razvoj je zaustavljen onog momenta kada ga je kupila firma Symantec.

Postoje vrlo dobri besplatni programi, kojima se uspešno obavljaju ovakvi zadaci oko particionisanja diska, treba samo malo pretražiti postojeće teme na forumu...

@vzegarac: U više tema ovde na forumu je detaljno objašnjeno skoro sve u vezi Acronis True Image, treba samo malo da potražiš i sigurno ćeš naći odgovore na sve što te zanima u vezi tog programa.

Npr. jedna velika tema se bavi baš time: Acronis True Image Home 10 / 11


 
Odgovor na temu

nedims

Član broj: 174285
Poruke: 21
*.europronet.ba.



Profil

icon Re: pomoc oko acronise btrue image11 spajanje i brisanje particija04.03.2009. u 10:40 - pre 184 meseci
Kolega @katch 22
Slazem se s Vama...sve je tacno izuzev djela koji se tice Acronis True Image Home 10/11. Zaista je tu obradjeno dosta pitanja...ali odgovor na pitanje kolege @vzegarac se tu ne moze naci. Ja sam napravio istu glupost i jos uvijek nisam rijesio taj problem. Kolega @katch 22 ...ja dosta dugo prevodim njihovo uputstvo,jako je veliko, opsirno i detaljno, ali vrijeme mi je limitirano, a engleski nije bas najbolji...ali doci cu do kraja...Zato smijem kazati da mi nismo lijeni niti da citamo niti da prevodimo ...samo dugo to traje...a svi bi mi zelili problem odmah rijesiti. Zato pomozite ako mozete, a ako nemozete..... mozda neko moze.
 
Odgovor na temu

Braonpas

Član broj: 214655
Poruke: 23
93.86.152.*



+2 Profil

icon Re: pomoc oko acronise btrue image11 spajanje i brisanje particija24.03.2009. u 20:01 - pre 183 meseci
Dobro si rekao. Mlati praznu slamu taj Catch 22.
Moze i ovaj recimo ja njega koristim Easeus Partition Manager 3. A to sto je kupljen partition manager nema veze. Pod XP je mrak. Do sto neki rasiriju c partisiju ka D particiji koja je puna itd... nije vam kriv partition manager.
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows aplikacije :: pomoc oko acronise btrue image11 spajanje i brisanje particija

[ Pregleda: 2534 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.