Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pomoć oko Visual Studio 6.0 Enterprise Edition - hitno

[es] :: C/C++ programiranje :: Pomoć oko Visual Studio 6.0 Enterprise Edition - hitno

[ Pregleda: 1945 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

anda85

Član broj: 182826
Poruke: 22
*.tel.net.ba.



Profil

icon Pomoć oko Visual Studio 6.0 Enterprise Edition - hitno09.02.2009. u 19:09 - pre 185 meseci
Imam gore navedeni Visual studio.
Nekada prije sam uspijevao da pišem C-programčiće u ovom studiu.
Pošto ga nisam odavno koristio ne znam ni kako da počmem, jer mi on stalno pokreće C++ ili neki drugi program.
Je li ima netko tko se razumije u ovaj VS da mi da upute korak po korak kako da počmem od početka da bi mogao kompajlirati programe napisane u C-eu.

Unaprijed hvala!!!!!!

@nd@
 
Odgovor na temu

Eurora3D Team
Nebojsa - Programer & Vodja tima
Beograd

Član broj: 120376
Poruke: 900
*.kbcnet.co.yu.



+7 Profil

icon Re: Pomoć oko Visual Studio 6.0 Enterprise Edition - hitno15.02.2009. u 19:49 - pre 184 meseci
Ovako
Otvori VC++ 6
Pa File->New
Pa u prozoru koji se otvori prebaci na karticu Project i u listi izaberi Win32 Console Application i u Project Name textbox upisi ime projekta i klikni Ok.
Onda se pojavljuje Project Wizard. Izaberi An Emprty Project i klikni Finish i Ok.
Da bi dodao c source fajl klikni File->New
Prebaci na File karticu ako nije prebaceno i izaberi C++ Source File a u textbox-u File Name upisi ime sa ekstenzijom (npr. file.c) zato sto ce po defaultu da napravi cpp fajl ako se ne stavi eksteanzija.
Dobices prezan c fajl
Upisi nesto u faj ... npr.
Code:

#include <stdio.h>

int main()
{
    printf("C program\n");
    return 0;
}

i pritisni Build

 
Odgovor na temu

[es] :: C/C++ programiranje :: Pomoć oko Visual Studio 6.0 Enterprise Edition - hitno

[ Pregleda: 1945 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.