Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako podesiti nivoe dinamike,posebno za r-masinu,a posebno za solo.Korg PAx2

[es] :: Muzička produkcija :: Kako podesiti nivoe dinamike,posebno za r-masinu,a posebno za solo.Korg PAx2

[ Pregleda: 2334 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mendami
Mihajlovic Mladen
muzika
Zvornik

Član broj: 210059
Poruke: 1
94.250.84.*



Profil

icon Kako podesiti nivoe dinamike,posebno za r-masinu,a posebno za solo.Korg PAx226.01.2009. u 16:12 - pre 184 meseci
Pozdrav svima..Star sam jedan sat na forumu elitesecurity..
Kao sto sam napisao,posjedujem klavijaturu Korg PAx2!
Zamolio bih Vas da mi pomognete oko sredjivanja tog Korga.
Koristio sam godinama Roland G1000,pa mi prelaz na ovu klavijaturu i nije bas zgodan.
Naime,jedan od problema mi je dinamika na lijevoj strani diskanta,jer je dinamika na toj strani fiksna.
Zanima me kako savladati to,i ako neko ima iskustva sa istom spravom,volio bih za neki odgovor.
Ovoliko koliko ja znam,na pomenutim klavijaturama,G1000 i Korg Pax2,rado cu podijeliti sa Vama.
Hvala...
Menda
 
Odgovor na temu

Kovacevic Vladimir

Moderator
Član broj: 131509
Poruke: 1236
*.dynamic.sbb.rs.



+346 Profil

icon Re: Kako podesiti nivoe dinamike,posebno za r-masinu,a posebno za solo.Korg PAx227.01.2009. u 08:41 - pre 184 meseci
Diskant se odnosi na pojam desne strane klavira ili klavijature. Bas ili duboki registri su od sredine na dole, a visoki registar (diskant) je od sredine na gore...

Znači, Tebi treba regulisanje nivoa udaraljki u aranžerskom delu klavijature.

Prelazak sa Rolanda na Korg je čest problem, jer su drugačije postavljeni i mora se totalno "preokrenuti" razmišljanje.
Zato, savetujem da se uzme knjiga (User's manual) u ruke i krene od samog početka. Postoje na Net-u u pdf formatu, ali čak i prevodi na srpski jezik, ako nemaš knjigu.
Inače, iz glavnog Menu-a se dosta jednostavno dođe do dve grupa udaraljki: Drum i Latin perc.
Iz toga se može ući "dublje" u strukturu, pa selektovati svaka udaraljka pojedinačno, odnosno u delu volumena odrediti novi parametri...

Isti je postupak za sve instrumente, koji se nalaze u aranžerskom/accompaniment delu.

Važno je proučiti sve glavne operativne radnje, jer se ceo posao radi uzalud, ako se prethodno ne podesi klavijatura da završi postupak sa "Save"...ili "Write to..." da se taj modifikovan/željeni ritam smesti u User banku (na levoj strani) ili u Performance (na desnoj strani).

Pozdrav
Vladimir
It´s easy to play any musical instrument:
all you have to do is touch the right key at the right time and the instrument
will play itself.
Johann Sebastian Bach
(1685 - 1750)
 
Odgovor na temu

[es] :: Muzička produkcija :: Kako podesiti nivoe dinamike,posebno za r-masinu,a posebno za solo.Korg PAx2

[ Pregleda: 2334 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.