Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Hardversko ili softversko ograničenje za hard disk

[es] :: Laptopovi :: Hardversko ili softversko ograničenje za hard disk

[ Pregleda: 1745 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

svetozar
Novi Sad

Član broj: 996
Poruke: 447
*.rns-nis.co.yu.



+4 Profil

icon Hardversko ili softversko ograničenje za hard disk19.01.2009. u 12:41 - pre 185 meseci
Da li može da postoji hardversko ili softversko ograničenje na laptopu prilikom promene hard diska?!
Pošto mislim da nisam bio dovoljno jasan, evo na šta mislim:
Želim da promenim postojeći hard disk od 60GB u svom laptopu većim od 250 ili 320GB.
Inače u pitanju je ATA priključak.
Na sajt proizvođača (http://www.asus.com/products.a...&l2=24&l3=134&l4=0) stoji da, ako sam ja dobro razumeo navedeni laptop može da poseduje hard diskove od 40, 60, 80 i 100 GB koji su već ugrađeni u njega kada kupite novi laptop.
E sada: U jednoj radnji su mi rekli da te veličine hard diskova navedenih na sajtu u stvari predstvljaju maximum koji laptop podržava.
Ja informaciju objavljenu na sajtu ne tumačim tako, nego onako kako sam prvobitno naveo, pa sada samo želim da proverim sebe, i dobijem potvrdu od vas.
Znači, da li moj Asus A6R ima nekih hardverskih ili softverskih ograničenja, pa da ne mogu da mu ubacim hard disk veći od 100 GB?!
Kakva bi tišina nastala kada bi ljudi govorili samo ono što znaju...
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Moderator
Član broj: 802
Poruke: 6610
*.dynamic.sbb.rs.



+536 Profil

icon Re: Hardversko ili softversko ograničenje za hard disk19.01.2009. u 12:49 - pre 185 meseci
Možda čipset (ata kontroler) ili sam BIOS ne podržava veće hardove.

Ja sam za neki DELL model gledao, i čak pitao tehničku podršku i ispostavilo se da je 120GB maksimum (inače 80gb ATA je laptopu).

Ako si u mogućnosti da probaš, ubodi 250gb pa ako ga BIOS vidi, nema frke.
 
Odgovor na temu

svetozar
Novi Sad

Član broj: 996
Poruke: 447
*.rns-nis.co.yu.



+4 Profil

icon Re: Hardversko ili softversko ograničenje za hard disk19.01.2009. u 13:05 - pre 185 meseci
Hvala na odgovoru.
Jest' malo komplikovano nositi ga u radnju pa probati hard, ali to mi se nameće kao najbolje rešenje.
Hvala lepo Miroslave!
Kakva bi tišina nastala kada bi ljudi govorili samo ono što znaju...
 
Odgovor na temu

[es] :: Laptopovi :: Hardversko ili softversko ograničenje za hard disk

[ Pregleda: 1745 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.