Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

VOX TV 29" sivilo na ekranu posle 2 sata rada?

[es] :: Elektronika :: TV uređaji :: VOX TV 29" sivilo na ekranu posle 2 sata rada?

[ Pregleda: 6839 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Pigoza
Igor Markovic
tv snimatelj/montazer
TV Telemark Cacak
Pozega

Član broj: 41017
Poruke: 1726
*.ptt.rs.



+7 Profil

icon VOX TV 29" sivilo na ekranu posle 2 sata rada?13.01.2009. u 22:46 - pre 185 meseci
TV VOX 29" 1 godinu i 3 meseca star.
Radio besprekorno, pre 6 meseci poceo da pisti(mozda VN trafo?), sad prestao da pisti ali posle sat do dva vremena cim se ugreje pocne da slabi kontrast slike, pojavljuje se sivilo kao sivi filter preko slike polako sve jace i jace da bi na kraju bio siv ekran i imao samo zvuk( na svim kanalima i ulazima) kao kad bi smanjivali kontrast, na Brightness ne mogu da zacrnim-zatamnim nacisto sliku niti da je jako osvetlim-jel tako treba??
Bitno: Cim iskljucim televizor i odmah posle ukljucim sve se vraca na normalu ali opet posle izvesnog vremena-kraceg sivilo-vec objasnjen problem, ako opet isljucim tv na daljinski i opet ukljucim svejedno odmah ili kasnije tv normalno radi ali opet oderedjen period pa opet idemo u sivi filter?????Pomoc!?

I jos nesto jos kad sam ga kupio prilokom paljenja tv, na daljinski pojavljuje se vertikalna linija na sredini ekrana,samo prilikom ukljucivanja, nema je prilikom iiskljucivanja tv-a??

[Ovu poruku je menjao Pigoza dana 13.01.2009. u 23:59 GMT+1]
Blago onome ko zna da ne zna, a hoce da zna.
Covek se uci dok je ziv, pa opet lud umre.
 
Odgovor na temu

sakam
elektronicar & kabelska tv
makedonija

Član broj: 44145
Poruke: 445
77.28.164.*

ICQ: 124
Sajt: google.com


Profil

icon Re: VOX TV 29" sivilo na ekranu posle 2 sata rada?14.01.2009. u 08:20 - pre 185 meseci
je li na plocicu na koja je prikacena na katodnu cev RGB pojacivac je izveden sa integralac recimo
TDA6103 ili TDA6111 ili nesto slicno?
ako je tako dacu ti instrukcije kako da budes siguran je li u njega problem ili nije.
i pored svega sta moze se desiti kad covek rasmisli ipak LIFE IS GOOD
 
Odgovor na temu

vucko.035

Član broj: 175574
Poruke: 159
194.106.174.*



+3 Profil

icon Re: VOX TV 29" sivilo na ekranu posle 2 sata rada?14.01.2009. u 09:29 - pre 185 meseci
Pozz... Pogledaj na PP
 
Odgovor na temu

sakam
elektronicar & kabelska tv
makedonija

Član broj: 44145
Poruke: 445
77.28.172.*

ICQ: 124
Sajt: google.com


Profil

icon Re: VOX TV 29" sivilo na ekranu posle 2 sata rada?14.01.2009. u 17:26 - pre 185 meseci
nije stigla PP
i pored svega sta moze se desiti kad covek rasmisli ipak LIFE IS GOOD
 
Odgovor na temu

spagagz
rtv mehanicar
gorazde

Član broj: 202344
Poruke: 108
92.36.137.*



Profil

icon Re: VOX TV 29" sivilo na ekranu posle 2 sata rada?14.01.2009. u 18:50 - pre 185 meseci
Vidi elko u +napajanja video izlaza.Kod VN trafoa.
 
Odgovor na temu

Pigoza
Igor Markovic
tv snimatelj/montazer
TV Telemark Cacak
Pozega

Član broj: 41017
Poruke: 1726
*.ptt.rs.



+7 Profil

icon Re: VOX TV 29" sivilo na ekranu posle 2 sata rada?14.01.2009. u 21:24 - pre 185 meseci
Provericu elite u VF i mreznom stepenu pa cu vam javiti kao i za to kolo,pozdrav!
Blago onome ko zna da ne zna, a hoce da zna.
Covek se uci dok je ziv, pa opet lud umre.
 
Odgovor na temu

Pigoza
Igor Markovic
tv snimatelj/montazer
TV Telemark Cacak
Pozega

Član broj: 41017
Poruke: 1726
213.137.125.*



+7 Profil

icon Re: VOX TV 29" sivilo na ekranu posle 2 sata rada?16.01.2009. u 23:58 - pre 185 meseci
Danas sam otvorio tv posle 16 srafova, na cudjenje je sto sam video na ekranu nalepnica Samsung, i pise nesto na kineskom pa made by Samsung?
Pregledao sam elektrolite,nijedan nabubrio, nijednom ispala gumica,ima dva sa plasticnim polopcem umesto metalnog-Al ali nisu nabubreli, znaci nista,nigde crno,nista bas nista, nisam ni nasao nikakvo kolo sto je napisao nas drug moj zemljak iz Makedonije,posto nista nisam nasao ja sam samo malo prodrmao kablove, prodrmao VF trafo, ima jos dva ali manja i nih sam pa elektrolite one vece i one koje bi mozda mogli da budu sumljivi jer su pored hladnjaka i delova koji se greju i to je to,zatvorio tv, i razmisljao da zovem majstora,jer je tv radio ukupno 10 minuta tog dana a onda ekran pobeli i nema gledanja....onda cudo kad sam zatvorio tv i ukljucio kabal u struju i upalio tv sve normalno i ajde da ga ostavim da vidim dokle ce da radi , pa evo od 5 sati popodne do sada 1 ujutru, to je 8 sati tv neprekidno radi bez problema i pojavljivanja sivila-belog ekrana,jel moguce da je u pitanju hladan lem pa sam ja pipajuci kond ili neki kabal vratio kontakt ili slicno???
Pozdrav!
Blago onome ko zna da ne zna, a hoce da zna.
Covek se uci dok je ziv, pa opet lud umre.
 
Odgovor na temu

Pigoza
Igor Markovic
tv snimatelj/montazer
TV Telemark Cacak
Pozega

Član broj: 41017
Poruke: 1726
*.ptt.rs.



+7 Profil

icon Re: VOX TV 29" sivilo na ekranu posle 2 sata rada?15.02.2009. u 22:09 - pre 184 meseci
Izvinite sto opet otvaram temu ali opet problem sa tv-om:

Odnesem tv kod majstora kad tamo radi besprekorno i to punih 7 dana,vratim kuci radi i posle 7 dana opet sivilo, a sada ponekad i bude bledo ljubicast ceo ekran i na kraju jako beo?

tv VOX 29" model J2939 proizvodnja P.R.C. mart 2007
kupljen septembar 2007

Na koji kondenzator sumnjate, jel vrednost 10uF/250V, i gde bi trebao da se nalazi,posto kod mene ima tri trafoa,jedan veci i dva manja, ima jedan procesor, a na katodnoj cevi ima cetiri mislim da su tranzistora na hladnjacima,znaci cetiri strane, pa svaki na jednoj.
Inace kad sam prodrmao tv, samo sam neke elektrolite pipnuo i kablove i posle toga je tv nekoliko dana normalno radio.
Sta da radim?
Blago onome ko zna da ne zna, a hoce da zna.
Covek se uci dok je ziv, pa opet lud umre.
 
Odgovor na temu

kireelektron
kiril nikolov
serviser-kd elektronika
makedonija

Član broj: 199709
Poruke: 145
*.205.92.172.robi.com.mk.



+1 Profil

icon Re: VOX TV 29" sivilo na ekranu posle 2 sata rada?15.02.2009. u 23:36 - pre 184 meseci
kada se slika zasivi probati tada da promrdas sve to sto si nekeda promrdao tako ces naci gde ima ladan lemcic ako je to .
ako si mislio na 10m.250v do vn trafo. za da mozes me svatiti polako to je ono trafo sa slusalka sta ide na ekran.
ali ja mislim da kad je on u pitanu problem je sa svetlom a ne kontrastom.
ali moj savet je pozovi serviser.
KIRE
 
Odgovor na temu

Pigoza
Igor Markovic
tv snimatelj/montazer
TV Telemark Cacak
Pozega

Član broj: 41017
Poruke: 1726
*.ptt.rs.



+7 Profil

icon Re: VOX TV 29" sivilo na ekranu posle 2 sata rada?16.02.2009. u 15:11 - pre 184 meseci
Tako sam i uradio,kad nesto ne znam,pravac-servis,nadam se dobar???
Blago onome ko zna da ne zna, a hoce da zna.
Covek se uci dok je ziv, pa opet lud umre.
 
Odgovor na temu

Pigoza
Igor Markovic
tv snimatelj/montazer
TV Telemark Cacak
Pozega

Član broj: 41017
Poruke: 1726
*.adsl.eunet.rs.



+7 Profil

icon Re: VOX TV 29" sivilo na ekranu posle 2 sata rada?19.04.2012. u 09:21 - pre 146 meseci
Evo posle 3 godine opet isti problem,sivilo ekrana,Odnesem ga kod majstora on radi!!!
Cini mi se da se od transporta izdrma televizor i proradi.Majstor sumnja da je u pitanju VF trafo odnosno trimeri za kontrast i osvetljenje posto se nalaze na kablu koji izlazi iz VF trafoa.
Dali je moguce da je neka fabricka greska,ali nemogu da poverujem kad god ga odnesem kod majstora on radi?
Sta ciniti,sta da pogledam,ima li neko iskustva sta obicno se desava kad posivi ekran,moze li neki elektrolit to da uradi,mislim koji je to deo elektronike koji kad se ohladi normalno radi a kad se ugreje tako odreaguje.
Da napomenem samo da se ovaj problem javio kad je mesec dana supruga ostavljala preko noci tv na stand-by pa ga ja ujutro isklkjucim na prekidac. Pomoc?
Blago onome ko zna da ne zna, a hoce da zna.
Covek se uci dok je ziv, pa opet lud umre.
 
Odgovor na temu

Hakija1710
Srbija

Član broj: 210865
Poruke: 654
*.adsl-a-2.sezampro.rs.



+25 Profil

icon Re: VOX TV 29" sivilo na ekranu posle 2 sata rada?19.04.2012. u 11:10 - pre 146 meseci
Citat:
Pigoza:ali nemogu da poverujem kad god ga odnesem kod majstora on radi?

I zub prestane boleti kad se ode kod zubara.
Mora se aparat otvoriti i prvo prekontrolisati losi lemovi, posto ovo sto kazes upucuje na kontakt gresku.
A tvoja zadnja recenica nema veze sa pomenutim kvarom, aparat je i predvidjen da se iskljucuje na prekidac.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

Pigoza
Igor Markovic
tv snimatelj/montazer
TV Telemark Cacak
Pozega

Član broj: 41017
Poruke: 1726
*.adsl.eunet.rs.



+7 Profil

icon Re: VOX TV 29" sivilo na ekranu posle 2 sata rada?19.04.2012. u 14:23 - pre 146 meseci
Pomenuo sam da izgleda kad radi na stand bay dugo,da se posle izvesnog vremena pojavi taj problem.
Koliko su meni rekli majstori na stand bay televizor radi ali samo mu je ekran iskljucen,a ostala elektronika radi,pa mislim ako je tako mozda se neki deo pregreva pa se to desava.
Televizor jeste kod majstora ali radi normalno kod njega?
Zar ne bi trebalo ako je problem do kontakta da prilikom ,,udaranja,, pomeranja televizora trebalo bi da se pomenuti problem javi?
Pozz!
Blago onome ko zna da ne zna, a hoce da zna.
Covek se uci dok je ziv, pa opet lud umre.
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: TV uređaji :: VOX TV 29" sivilo na ekranu posle 2 sata rada?

[ Pregleda: 6839 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.