Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

kako spreciti hakovanje servisa na zakupljenom hostingu ?

[es] :: Linux/UNIX serveri i servisi :: kako spreciti hakovanje servisa na zakupljenom hostingu ?

[ Pregleda: 1886 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

yuMoljac

Član broj: 102975
Poruke: 80



+1 Profil

icon kako spreciti hakovanje servisa na zakupljenom hostingu ?11.01.2009. u 18:34 - pre 186 meseci
Uf nadam se da sam pogodio forum, molim moderatore da prebace gde treba ako sam promasio ...

Imam druga kojem neko stalno iskljucuje Apache server v2.0.1 i tako remeti rad
sajta i jos u zadnje vreme stavljaju i cs server !?

Evo na cemu se vrti sajt :
-php je v5
-OS je Suse v10.x
-koristi se plesk cpanel
-apache v2.0.1

U pitanju je neki virtuelni server v-power, zakupljen je osnovni najjeftiniji paket.
Covek dobio mesto na serveru i nema nikakvu tehnicku podrsku od admina na hostingu.

Sajt sa ovakvim problemima vec dugo (ne)radi. Resavanje problema se svodi na logovanje
preko cpanela i onda popravku stete na servisima, do sledeceg hakovanja.

Eto. Napisao sam sta znam i koliko sam razumeo lika - nadam se da je dovoljno jasno za neki
dobar odgovor kako spreciti buduce pokusaje hakovanja jer koliko vidim drug mi ne zna ni kako
su pristupili servisima !?
 
Odgovor na temu

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
*.adsl.verat.net.



+1365 Profil

icon Re: kako spreciti hakovanje servisa na zakupljenom hostingu ?11.01.2009. u 21:03 - pre 186 meseci
Ako se toliko slabo snalazite obojica sa administracijom hosting servera nisam siguran kako bi neko mogao da ti preko foruma pomogne.

Uglavnom, ako je u pitanju VPS (tako sam shvatio) i ako imate pun shell pristup tom VPS-u onda bi neko generalno i najsigurnije rijesenje (imajuci u vidu sve sto si napisao) bilo brisanje svega i nova instalacija najnovijih verzija programa koji se koriste. Jer ocigledno imas neku vecu rupu u serveru koji koristis ili neki backdoor i sl. cim neko moze da startuje i gasi servise na serveru kako mu je volja :)
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux/UNIX serveri i servisi :: kako spreciti hakovanje servisa na zakupljenom hostingu ?

[ Pregleda: 1886 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.