Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

MSI Ati Radeon HD 3870 OC Edition iskustvo

[es] :: Video karte i monitori :: MSI Ati Radeon HD 3870 OC Edition iskustvo

[ Pregleda: 2203 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

$homy
Maksimilian Lav
Krusevac

Član broj: 17607
Poruke: 43
*.ptt.rs.



Profil

icon MSI Ati Radeon HD 3870 OC Edition iskustvo04.12.2008. u 10:26 - pre 187 meseci
Posle visemesecnog srchovanja po “mrezi” nisam nasao ni jednu zlatnu ribicu koja bi mi otkrila resenje za moj sledeci problem sa ovom najs luking karticom:

kupljena u februaru ove godine i nakacena odma’ (ASUS M2A-VM, Atlon 64 jedan kor 3 gb 800mhz, 320 sata VeDe). Prvi utisak: FAN na 80% difolt – buka koliko hoces. Ok, skinem tadasnje njuvest Kataliste, pomislih mozda ce regulisati fan ali nista – nema veze. Instaliram Crysis – pokrenem ga na 1440, detalji skoro ful osim moushn blura i mozda postprocesinga na medium i AA na 2 ili 4 – odusevljenje!!!! Nisam imao reci kako radi! Posle “malo” duzeg igranja skoknem na net da pogledam kako stoji stvar sa fanom i nadjem resenje u vidu fleshovanja biosa i naravno to i uradim preko atiwinflash-a. Pokrenem ponovo i sve kao u snu – fan se smirio – ubrzava kad treba i to je to. Do pre mesec dana chika radeon je vrlo lepo radio da ne kazem fantasticno a onda se desio taj legendarni skuc u trenuku kada sam ubijao jednu od ozloglasenih azdaja u ozloglasenoj instanci! Da skratim, od tada se moje igranje razlicitih igara svelo na od 5min do 45 min igranja pa skuc, pa skuc, pa skuc… Slag na tortu mi je stavio Undercover sa njegovom neoptimizacijom – pakao! Posle million razlicitih pokusaja da sredim stvar uradim format ce dve tacke i ispadne da sam jos pogorsao stvar – chika radeo se toliko naljutio da nece ni Crysis da pokrene vise od 4,38 sekundi.
I eto rekoh da ostavim ovo iskustvo ovde, mozda neko ima slican problem a mrzi ga da kuca, a ja danas nosim karticu u servis jer su mi ideje presusile i naravno obavestavam Vas kasnije…

Problem spustanja na Sunce je resen. Spustanje ce biti obavljeno nocu!
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: MSI Ati Radeon HD 3870 OC Edition iskustvo04.12.2008. u 11:14 - pre 187 meseci
Ni slucajno ne spominji da si flashovao BIOS na grafickoj inace ode garancija... Ovako i imas neku sansu :)
 
Odgovor na temu

$homy
Maksimilian Lav
Krusevac

Član broj: 17607
Poruke: 43
*.ptt.rs.



Profil

icon Re: MSI Ati Radeon HD 3870 OC Edition iskustvo04.12.2008. u 13:31 - pre 187 meseci
Citat:
Binary Mind: Ni slucajno ne spominji da si flashovao BIOS na grafickoj inace ode garancija... Ovako i imas neku sansu :)


ofc i vratio sam na originalni! Ali vidis nisam imao ni jednog problema kad sam je fleshovao. Vrlo dobro sam se "raspitao" o toj verziji BIOSa i svi koji su fleshovali dali su pozitivan komentar. Ne vidim mogucnost da je zbog toga nastao problem + sto je funkcionisalo 6 i vise meseci! JEDINO, da je kartici trebalo difolt hladjenje na 80% i da je vremenom, ne znam, dobila neku mikro deformaciju zbog toplote , mislim nije mi jasno skroz. A i to je nelogicno jer sam je moniorio preko rive i nikad nije prelazila 75+-C koliko se secam, mozda i manje, a da ne pricam za gpu koji radi na 65% i uziva.

Voleo bi da cujem tvoje misljenje o toj "deformaciji", da li je moguce tako nesto da se desi?


BTW jel postoji neki log kad fleshujes bios?
Problem spustanja na Sunce je resen. Spustanje ce biti obavljeno nocu!
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: MSI Ati Radeon HD 3870 OC Edition iskustvo04.12.2008. u 14:55 - pre 187 meseci
Ne postoji nikakav log kad flashujes BIOS na grafickoj kartici, i mnogo je malo servisera koji ce proveravati da li je flashovan BIOS na kartici kada im reklamirana kartica dodje na testiranje. Najverovatnije kvar koji sada postoji nije izazvan flashom BIOS-a, ali je moguce da je izazvan pregrevanjem. Cisto sumnjam da ta kartica sa hladjenjem koje ima nije prelazila 75°C pri igranju Crysis-a sa agresivnim podesavanjima. Kakvo je napajanje kod te konfiguracije?
 
Odgovor na temu

$homy
Maksimilian Lav
Krusevac

Član broj: 17607
Poruke: 43
77.46.195.*



Profil

icon Re: MSI Ati Radeon HD 3870 OC Edition iskustvo04.12.2008. u 19:24 - pre 187 meseci
Odlicno! U pravu si za crysis - nisam testirao ali znam kako je fan radio. Test sam radio na undercoveru za temp., nije neka igra za test ali i dalje stoji cinjenica - 75C 65gpu i vrlo brzi skuc. Skinuo sam juce i Unigine Sanctuary Demo, pokrenuo sam ga samo bez HDRa, sve ostalo na max i ON i od 10 startovanja 9 uspesnih i samo jedan skuc - ne znam samo koliko je taj test verodostojan. U svakom slucaju sutra ocekujem vesti iz servisa pa cemo videti...

Napajanje: Chieftec GPS 450W full. Slabo?
Problem spustanja na Sunce je resen. Spustanje ce biti obavljeno nocu!
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: MSI Ati Radeon HD 3870 OC Edition iskustvo04.12.2008. u 19:49 - pre 187 meseci
Bas sam sa tim MSI-em imao problema i to bas sa GPS-400AA-101A i GPS-450AA-101A napajanjima. Preporuka da uzmes ili jos jaci Chieftec npr. GPS-550AB A ili neki od LC Powera od 550 do 600W (do 60€). To su vec napajanja koja ce zavrsiti posao a nisu previse skupa.
 
Odgovor na temu

$homy
Maksimilian Lav
Krusevac

Član broj: 17607
Poruke: 43
*.ptt.rs.



Profil

icon Re: MSI Ati Radeon HD 3870 OC Edition iskustvo05.12.2008. u 09:35 - pre 187 meseci
Ok, hvala na savetima - najverovatnije cu to i da uradim!
Problem spustanja na Sunce je resen. Spustanje ce biti obavljeno nocu!
 
Odgovor na temu

$homy
Maksimilian Lav
Krusevac

Član broj: 17607
Poruke: 43
91.150.122.*



Profil

icon Re: MSI Ati Radeon HD 3870 OC Edition iskustvo19.03.2009. u 11:02 - pre 183 meseci
Toliko sam se udubio u performanse nove gpu-jke da zaboravih na zlatan forum... 35-og dana zamena je stigla - asus 4850 1gb lol... mislim da bolje nije moglo da prodje...
btw licno sam trazio tu karticu (uz vecu sumnju da cu je dobiti) ali zakljucak je sledeci: dajte sve od sebe kad dodjete u ovakvu ili slicnu situaciju...
Problem spustanja na Sunce je resen. Spustanje ce biti obavljeno nocu!
 
Odgovor na temu

okram_ca
okram_ca
Cacak

Član broj: 104460
Poruke: 610
93.87.144.*



+1 Profil

icon Re: MSI Ati Radeon HD 3870 OC Edition iskustvo22.03.2009. u 20:48 - pre 183 meseci
Ja sam dobio isto 4850 kao zamenu za 3870 OC...
:)
Naravno treba se boriti za svoja prava.

Servis je duzan da:
1)Popravi grafiku
2)Ako ne moze da popravi onda ti daje novu ali isti model.
3)Ako ne moze da se nadje taj model onda je duzan da ti da drugi slican po preformansama i ceni.
4)Moze da ti zadrzi racunar ili komponentu 45 dana.

Moj moto:
"Za svoje pare hocu svoje JA".

M.P.
 
Odgovor na temu

[es] :: Video karte i monitori :: MSI Ati Radeon HD 3870 OC Edition iskustvo

[ Pregleda: 2203 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.