Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

[BCB, TADOStoredProc] Predaja timestamp-a stored proceduri

[es] :: C/C++ programiranje :: [BCB, TADOStoredProc] Predaja timestamp-a stored proceduri

[ Pregleda: 1796 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

itf
Zagreb

Član broj: 59794
Poruke: 993
161.53.237.*



+9 Profil

icon [BCB, TADOStoredProc] Predaja timestamp-a stored proceduri01.12.2008. u 13:39 - pre 187 meseci
Imam problema s predajom parametara stored proceduri koja se nalazi na SQL serveru 2008. Parametre predajem preko TADOStoredProc komponente (SP1), nakon čega tu proceduru izvršavam. Sve parametre mogu uspješno predati osim timestamp-a:

Code:
SP1->Parameters->ParamByName("@Verzija")->Value = SP1->FieldByName("Verzija")->AsSQLTimeStamp;


I tu mi javlja grešku: "Cannot convert 'TSQLTimeStamp' to 'Variant'".

Onda sam pokušao da to zaobiđem pa sam kreirao zasebnu varijablu koja predstavlja tu kolonu i to pozvao ovako:

Code:
SP1->Parameters->ParamByName("@Verzija")->Value = SP1verzija->Value;


ali ovdje mi se ruši u runtime-u. Kako da to izvedem jer trebam taj timestamp zbog provjere konkurencije među zapisima?

EDIT:
Sad sam probao i ovo:

Code:
SP1->Parameters->ParamByName("@Verzija")->Value  = SQLTimeStampToDateTime(SP1->FieldByName("Verzija")->AsSQLTimeStamp);


pa mi u runtime javlja grešku: cannot access field 'Verzija' as type SQLTimeStamp, iako sam jasno definirao u samom SQL serveru da je kolona Verzija tipa timestamp... Neki bug je u pitanju ili što?


[Ovu poruku je menjao itf dana 01.12.2008. u 15:15 GMT+1]
 
Odgovor na temu

kiklop74
Darko Miletić
Buenos Aires

Član broj: 78422
Poruke: 569
200.49.157.*

Sajt: ar.linkedin.com/pub/darko..


+13 Profil

icon Re: [BCB, TADOStoredProc] Predaja timestamp-a stored proceduri01.12.2008. u 16:46 - pre 187 meseci
Citat:
itf: Imam problema s predajom parametara stored proceduri koja se nalazi na SQL serveru 2008. Parametre predajem preko TADOStoredProc komponente (SP1), nakon čega tu proceduru izvršavam. Sve parametre mogu uspješno predati osim timestamp-a:

Code:
SP1->Parameters->ParamByName("@Verzija")->Value = SP1->FieldByName("Verzija")->AsSQLTimeStamp;


I tu mi javlja grešku: "Cannot convert 'TSQLTimeStamp' to 'Variant'".

Onda sam pokušao da to zaobiđem pa sam kreirao zasebnu varijablu koja predstavlja tu kolonu i to pozvao ovako:



Mozda bi ovo radilo:

Code:
SP1->Parameters->ParamByName("@Verzija")->Value = SP1->FieldByName("Verzija")->AsVariant;

Tko leti vrijedi
 
Odgovor na temu

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4902
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: [BCB, TADOStoredProc] Predaja timestamp-a stored proceduri01.12.2008. u 17:20 - pre 187 meseci
^
ili:
...->FieldValues["Verzija"];
 
Odgovor na temu

[es] :: C/C++ programiranje :: [BCB, TADOStoredProc] Predaja timestamp-a stored proceduri

[ Pregleda: 1796 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.