Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

AutoCAD - problem sa kotnim linijama u Layout prozoru?

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: AutoCAD - problem sa kotnim linijama u Layout prozoru?

[ Pregleda: 1862 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

neb
RS

Član broj: 30960
Poruke: 463
*.cable-4.sattrakt.net.



+1 Profil

icon AutoCAD - problem sa kotnim linijama u Layout prozoru?26.11.2008. u 09:09 - pre 187 meseci
Procitao sam temu

razmera & stampanje u AutoCADu
http://www.elitesecurity.org/t...razmera-amp-stampanje-AutoCADu

Kada kreiram novi Layout za neki deo crteza koji sam napravio zelim da uradim kotiranje tog dela za koji je predvidjen pregled. Kada povucem kotnu liniju da odredim duzinu neke ivice nekog pravougaonog objekta koja iznosi recimo tacno 10 cm AutoCAD mi uvek daje drugaciju vrednost, tako na primer ako je ivica duzine 10 cm kotna linija pokazuje vrednost 8.4.

Moram da kazem da se ovaj problem ne desava kada kotiranje izvrsim u samom Model-u.

Da li je neko imao ovakav problem?
 
Odgovor na temu

neb
RS

Član broj: 30960
Poruke: 463
91.102.231.*



+1 Profil

icon Re: AutoCAD - problem sa kotnim linijama u Layout prozoru?06.12.2008. u 12:32 - pre 187 meseci
Radeci nekoliko dana u AutoCad-u naisao sam na delimicno resenje ovog problema. Problem koji opisujem javlja se kada pokusam da kotiram linije u layout prozoru u 'Paper space' modu.

Kada je objekat prikazan rezimo sa leve strane tako da se nevidi treca dimenzija (3D Videws/Left) problem se nedesava. Kada izvucem kotnu liniju dobijam originalnu dimenziju.

Dati problem nastaje kada pokusam da izvucem kotnu liniju istog objekta kada je on prikazan u punom 3D prikazu (3D Videws/SW Isometric)?


 
Odgovor na temu

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: AutoCAD - problem sa kotnim linijama u Layout prozoru?

[ Pregleda: 1862 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.