Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Izrada GUI Aplikacije -> (Visual) c++ čitanje/pisanje .xls fileova (libexcel)

[es] :: C/C++ programiranje :: Izrada GUI Aplikacije -> (Visual) c++ čitanje/pisanje .xls fileova (libexcel)

[ Pregleda: 2359 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Angry-Someone

Član broj: 46099
Poruke: 30
*.iskon.hr.



Profil

icon Izrada GUI Aplikacije -> (Visual) c++ čitanje/pisanje .xls fileova (libexcel)21.11.2008. u 09:24 - pre 186 meseci
Ono što trebam napraviti jest GUI aplikacija koja će mi nakraju unose zapisati u .xls datoteku.
Jedini problem predstavlja mi GUI.
Radim u Visual Studio 2008 ili 2005 koristeći c++.
Sada mi samo treba upute kako napraviti projekt, što se točno koristi za programiranje aplikacija (MFC?) tako da se odmah mogu baciti na traženje tutorijala i sličnog. Nemam nikakvih problema sa c++ programiranjem i pisanje u .xls datoteku, a pronašao sam i libexcel biblioteku koja olakšava upravljanje .xls datotekama ali opet ostaje problem kako to točno ukomponirati u GUI, te bih trebao nekog da me uputi.
Znači ne visual basic, ne .cvs, već točno ovo, odnosno programiranje sa gui-em, jer imam dosta nepoznanica (MFC, Win32 api kojeg nisam previše koristio i sl.)
Hvala na svakom prijedlogu
Lijep pozdrav
 
Odgovor na temu

MarkoBalkan

Član broj: 141124
Poruke: 1624
..140.188-dsl.net.metronet.hr.



+19 Profil

icon Re: Izrada GUI Aplikacije -> (Visual) c++ čitanje/pisanje .xls fileova (libexcel)29.11.2008. u 20:28 - pre 186 meseci
za upisivanje podataka u excel, možeš koristiti oledb komponentu.
sa excelom radiš kao i sa bazom.
pri čemu su sheetovi tablice, a stupci, kolone.
Stupac A -> F1
stupac B -> F2
itd...

znači sa običnim insertom ubacujes.

ali pazi ovo je samo za ubacivanje, ako trebaš spajanje redova uvacivanje linkova i sve ostalo, koristi spomenutu biblioteku.
 
Odgovor na temu

[es] :: C/C++ programiranje :: Izrada GUI Aplikacije -> (Visual) c++ čitanje/pisanje .xls fileova (libexcel)

[ Pregleda: 2359 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.