Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Deljenje protoka na osnovu broja aktivnih PPPoe konekcija

[es] :: Wireless :: Mikrotik :: Deljenje protoka na osnovu broja aktivnih PPPoe konekcija

[ Pregleda: 2738 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ivica82
Ivica Golubovic
student
Krusevac

Član broj: 200591
Poruke: 72
93.86.69.*



Profil

icon Deljenje protoka na osnovu broja aktivnih PPPoe konekcija13.11.2008. u 02:47 - pre 188 meseci
Da li je moguce da se napravi skripta koja ce na osnovu toga koliko je korisnika konektovano na pppoe serveru da enejbluje i disejbluje odredjene queue. Nisam bas vest u pravljenju skripti, a ako neko zna, neka podeli to znanje sa nama.

Dosao sam na ideju da moze da se deli protok na osnovu broja trenutno konektovanih korisnika.


Npr. to bi trebalo da radi ovako

Ako je kroz pppoe server konektovan jedan korisnik da se njemu kroz queue dodeli pun protok
Ako je konektovano 2 korisnika, da se protok podeli na pola za obojicu
Ako je konektovano 3 korisnika, da se protok podeli na tri dela, itd.......
Ivica Golubovic
 
Odgovor na temu

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Re: Deljenje protoka na osnovu broja aktivnih PPPoe konekcija13.11.2008. u 07:56 - pre 188 meseci
To sve moze da se odradi sa jednim simpl kjuom. Nema potrebe za skriptama (osim ako nisi mazohista). Nadji na MT sajtu dokumentaciju za mikrotik kjuove pa procitaj deo gde se govori o "pcq" kjuovima. Bice ti jasnije kad to procitas.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

ivica82
Ivica Golubovic
student
Krusevac

Član broj: 200591
Poruke: 72
77.46.218.*



Profil

icon Re: Deljenje protoka na osnovu broja aktivnih PPPoe konekcija13.11.2008. u 17:00 - pre 188 meseci
Pa ja da mogu da se snadjem, ne bi otvarao temu. Ja mislim da imam tri nivoa brzine, koje cu ja da definisem, a skripta da samo proverava koji od ta tri nivoa ce da bude aktivan. Ne treba mi da PCQ deli na ravne casti.

Treba neko da mi objasni kako je to moguce, po dokumentaciji i primerima nisam nasao nista sto radi nesto slicno i zato sam se ovde obratio za pomoc. Znam da je to za nekog prosto, ali za mene nije bas prosto.

Molim za detaljno objasnjenje, ako neko ima vremena
Ivica Golubovic
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Mikrotik :: Deljenje protoka na osnovu broja aktivnih PPPoe konekcija

[ Pregleda: 2738 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.