Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako vratiti standardnu jasnoću Fonta u Windows XP ?

[es] :: Windows desktop :: Kako vratiti standardnu jasnoću Fonta u Windows XP ?

[ Pregleda: 2712 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ivek33

Član broj: 66174
Poruke: 2898



+66 Profil

icon Kako vratiti standardnu jasnoću Fonta u Windows XP ?06.11.2008. u 10:32 - pre 188 meseci
Ovo mi s edogodilo danas, do juče je sve bilo OK.
S obzirom da pratim neke teme danas mi je stiglo više e-mail poruka s promjenom oblikovanja teksta ( tekst je po meni BOLD i Times New Roman ) pa sam ga probao promijeniti u e-mailu ali bezuspješno.
Ostale poruke koje sam primio su OK ( Veradana, Normal )

Primjetio sam da je i tekst dok ovo pišem u IE također nekako BOLD ?

Ostale web stranice su OK sa tekstom, kao i Naslovna stranica ES-a.
Probao sam sam sebi poslati e-mail poruku i sve je OK.

OVO se događa samo kod e-mail poruka sa ES-a ???

Je li ovo do ES-a ili sam ja nešto "zbrljao"
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Ivek33

Član broj: 66174
Poruke: 2898



+66 Profil

icon Re: Kako vratiti standardnu jasnoću Fonta u Windows XP ?06.11.2008. u 22:45 - pre 188 meseci
Riješen problem.
Nije bilo do ES-ovih emailova već do mog Windowsa. isti problem mi se odrazio na svim programima Office-a i Notepadu itd....

Problem je bio u tome što se u Efektima nekako promijenio prikaz "screen fonts" a bio je postavljen na ClearType.???
Isključio sam ga pa sam napravio i mali tutor za početnike
Kako vratiti standardnu jasnoću Fonta u Windows XP ?

pozivam moderatora da promijeni naslov teme radi efektnije pretrage ( možda nekome zatreba
 
Odgovor na temu

bttp
Vračar

Član broj: 48840
Poruke: 1539
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 8285806


+155 Profil

icon Re: Kako vratiti standardnu jasnoću Fonta u Windows XP ?08.11.2008. u 17:43 - pre 188 meseci
ClearType rendering je bolji za LCD displeje - manje zamara oči. Na Visti je ClearType font rendering - default.

P.S. Čitajući prvi put tvoje pitanje, pomislio sam da je u pitanju Cleartype prikaz, ali sam mislio da, kao dovoljno iskusan "kompjuteraš" znaš za to, pa nisam komentarisao ;)

Ne odbacuj Cleartype tek tako. Ako dozvoliš sebi da se malo navikneš videćeš da manje zamara. Ja recimo nisam ni znao da je u Visti ClearType default na nivou celog OSa (znao sam da je uveden u IE7 još dok sam koristio XP, ali nisam znao da je u Visti uveden u ceo OS). Nisam to ni primetio, dok nisam "naučio", ali sam zato primetio da mi OS lepo izgleda i da mi ne zamara oči. Takođe sam saznao da je taj feature uključen i u XP, na nivou celog OSa a ne samo u IE7 kako je bilo originalno.

Ostala je opcija Standard font smoothing, za one kojima se više sviđa i za CRT monitore, ali Cleartype je definitivno napredniji.
Sell 'crazy' some place else. We're all stocked up here.
 
Odgovor na temu

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: Kako vratiti standardnu jasnoću Fonta u Windows XP ?08.11.2008. u 19:31 - pre 188 meseci
Citat:
pozivam moderatora da promijeni naslov teme radi efektnije pretrage ( možda nekome zatreba


Moderator promenio
 
Odgovor na temu

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: Kako vratiti standardnu jasnoću Fonta u Windows XP ?09.11.2008. u 11:46 - pre 188 meseci
@Ivek33

Imas li mozda ad aware instaliran ili neki drugi program koji ne dozvoljava izmenu registry postavki?
 
Odgovor na temu

Ivek33

Član broj: 66174
Poruke: 2898



+66 Profil

icon Re: Kako vratiti standardnu jasnoću Fonta u Windows XP ?09.11.2008. u 19:54 - pre 188 meseci
Citat:
Goran Mijailovic: Imas li mozda ad aware instaliran ili neki drugi program koji ne dozvoljava izmenu registry postavki?
Imam ih preko-nekoliko
Ne mogu vjerovati da neki od njih to spriječava.
- AD-Aware 2008
- Advance WindowsCare
- SpyBot S&D ( rezidentan )
- AVG -antimalware ( rezidentan )

 
Odgovor na temu

kristi1

Član broj: 151211
Poruke: 2012
*.ptt.rs.

Sajt: www.mycity.rs/Ambulanta


+88 Profil

icon Re: Kako vratiti standardnu jasnoću Fonta u Windows XP ?09.11.2008. u 20:00 - pre 188 meseci
Advance WindowsCare
Ja mislim da je ovaj, i meni je pravio slicne probleme pa sam ga deinstalirao.
 
Odgovor na temu

Ivek33

Član broj: 66174
Poruke: 2898



+66 Profil

icon Re: Kako vratiti standardnu jasnoću Fonta u Windows XP ?09.11.2008. u 20:06 - pre 188 meseci
Citat:
bttp: ali sam mislio da, kao dovoljno iskusan "kompjuteraš"
Što to znači "iskusan kompjuteraš". Bavim se računalima amaterski i za svoju dušu ali kako je to grana koja je toliko široka ( u nijansama ), mislim da neću biti "iskusan" dok sam živ
Nailazio sam na banalne probleme koje sam rješavao od prve a ponekada te iste probleme ( na nekim PC-ima ) nisam mogao riješiti danima. Sve su to nijanse. A ovo mi se dogodilo prvi puta pa nisam ni obraćao pažnju, nego eto kada se dogodi problem onda predstoji surfanje i čačkanje
Citat:
bttp: i za CRT monitore
da, baš ovo je razlog zbog kojega koristim Standard.
A ovih dana mi se opet samostalno promijenio na ClearType pa se pitam što se događa.
Evo i Goran je pretpostavku stavio pa ću vidjeti što raditi.
Postoji mogućnost da je u pitanju problem sa AD-Aware 2008 ili Advance WindowsCare jer sam ih zadnje instalirao
 
Odgovor na temu

Ivek33

Član broj: 66174
Poruke: 2898



+66 Profil

icon Re: Kako vratiti standardnu jasnoću Fonta u Windows XP ?09.11.2008. u 20:08 - pre 188 meseci
Citat:
kristi1: Advance WindowsCare.
OK @kristi1
Dobar mi je to program ali ako se bude događalo opet ide "van" sa kompa
Sada sam opet vratio ručno na "Standard"
 
Odgovor na temu

kristi1

Član broj: 151211
Poruke: 2012
*.ptt.rs.

Sajt: www.mycity.rs/Ambulanta


+88 Profil

icon Re: Kako vratiti standardnu jasnoću Fonta u Windows XP ?09.11.2008. u 20:18 - pre 188 meseci
Dobar je ali ako ti pravi problem sa fontovima (meni je pravio) predji na wise registry cleaner i wise disk cleaner, oba su odlicna.
 
Odgovor na temu

Ivek33

Član broj: 66174
Poruke: 2898



+66 Profil

icon Re: Kako vratiti standardnu jasnoću Fonta u Windows XP ?09.11.2008. u 20:32 - pre 188 meseci
Citat:
kristi1: Dobar je ali ako ti pravi problem sa fontovima (meni je pravio) predji .......
potpuno si bio u pravu, maloprije sam probao Advanced WindowsCare V2 personal i nakon njegovog pregleda restartao PC, i naravno on je vratio postavku na ClearType.
Probao sam i dečekirati opciju ClearType/Standard , ponovni pregled sa Advanc. WindowsCare i opet nakon restarta vratio je na ClearType
Ide deinstalacija

Dakle definitivno za sve one koji koriste CRT monitor i žele imati JASNE i ČISTE fontove u Windowsima, NEMOJTE instalirati Advanced WindowsCare program

što se mene tiče može LOCK teme
 
Odgovor na temu

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: Kako vratiti standardnu jasnoću Fonta u Windows XP ?09.11.2008. u 20:59 - pre 188 meseci
Citat:
i žele imati JASNE i ČISTE fontove u Windowsima


pitanje ukusa, meni su jasni i cisti samo kad je clear type ukljucen ;)
 
Odgovor na temu

Take 5

Član broj: 200551
Poruke: 1423
79.101.215.*



+12 Profil

icon Re: Kako vratiti standardnu jasnoću Fonta u Windows XP ?09.11.2008. u 21:04 - pre 188 meseci
Pre zakljucavanja, za one koji bi radije koristili ClearType jedan koristan link:

MS PowerToys: ClearType Tuner (2MB download)

Citat:
ClearType Tuner
This PowerToy lets you use ClearType technology to make it easier to read text on your screen, and installs in the Control Panel for easy access.


;)
"Take Five" is the famous jazz piece written by Paul Desmond and performed by The Dave Brubeck Quartet. It is famous for its distinctive saxophone line and use of the unusual quintuple (5/4) time, from which its name is derived.

Take Five (1966)

Take Five by Al Jarreau 1976
 
Odgovor na temu

Ivek33

Član broj: 66174
Poruke: 2898



+66 Profil

icon Re: Kako vratiti standardnu jasnoću Fonta u Windows XP ?09.11.2008. u 21:06 - pre 188 meseci
Citat:
Goran Mijailovic: pitanje ukusa, meni su jasni i cisti samo kad je clear type ukljucen

OK Gorane, razumjeli smo se ( pretpostavljam da će čitaoci teme znati na što sam mislio )
( barem po slikama koje sam postavio u prvom postu )
pozdrav
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Kako vratiti standardnu jasnoću Fonta u Windows XP ?

[ Pregleda: 2712 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.