Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Listing poslatih poruka korisnika? - Narusavanje privatnosti korisnika ili ... ?!

[es] :: Mreže i novosti :: MTS - korisnički servis :: Listing poslatih poruka korisnika? - Narusavanje privatnosti korisnika ili ... ?!

[ Pregleda: 42963 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Man-Wolf
Mihailo Joksimovic
Beograd

Član broj: 17016
Poruke: 873
*.eunet.yu.



+13 Profil

icon Listing poslatih poruka korisnika? - Narusavanje privatnosti korisnika ili ... ?!27.10.2008. u 18:37 - pre 188 meseci
Postovanje,

danas pricam nesto sa drugarom i pominje mi kako je jedna njegova drugarica uspela da izvadi listing svih poruka koje je njen decko slao sa svog telefona, u zadnjih par meseci mozda i nesto vise. E sad, naravno da ne bih poverovao (kao ni on), da mu drugarica stvarno nije pokazala sve poruke. Kaze: lepo stoji - datum slanja, kome je poruka poslata i text poruke !

I naravno, meni ovo zvuci kao gadno narusavanje privatnosti korisnika, al ne razumem se skoro uopste u zakon. Zanima me, da li on po nekom osnovu moze da tuzi nekog za ovo ? Ja iskreno ne bih voleo da meni bilo ko cita poruke koje sam slao....

I naravno, dal neko ima vise informacija o tome, ko moze da dobije ovaj listing, itd....

Hvala unapred!
 
Odgovor na temu

dr.da
zemun

Član broj: 197001
Poruke: 162
*.telenor.co.yu.



+13 Profil

icon Re: Listing poslatih poruka korisnika? - Narusavanje privatnosti korisnika ili ... ?!27.10.2008. u 19:45 - pre 188 meseci
Valjda su zakonom obavezni da cuvaju podatke 6 meseci mada nisam bas u potpunosti siguran.
Samo mi je cudno da u listingu pored datuma,vrremena i kome je poruka upucena sadrzi i tekst poruke koju si poslao.
To je ipak previse.
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.ptt.yu.



+257 Profil

icon Re: Listing poslatih poruka korisnika? - Narusavanje privatnosti korisnika ili ... ?!27.10.2008. u 21:08 - pre 188 meseci
Aj' neka nam drugarica kaze kako je to ona "izvadila" listing pa da to i mi radimo...

Prosto ne verujem da je ista izvadila...
Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

Man-Wolf
Mihailo Joksimovic
Beograd

Član broj: 17016
Poruke: 873
*.eunet.yu.



+13 Profil

icon Re: Listing poslatih poruka korisnika? - Narusavanje privatnosti korisnika ili ... ?!27.10.2008. u 21:55 - pre 188 meseci
Probacu jednom porukom da odgovorim obojci :-)

Naime, ni ja nisam verovao (kao ni taj drugar), da postoje i textovi poruka ... Ali, kaze lik da je video sve poruke i da ni on nije mogao da veruje .... I naravno, pitao ju je na koju foru je to odradila i sve sto mu je rekla: "Nasla sam vezu kod jednog direktora". To je sve sto on zna, a i ja :p A inace, stvarno verujem liku i znam da me ne bi lagao, tako da je 100% sigurno da postoji i text ...
 
Odgovor na temu

Danilo Cvjeticanin
Danilo Cvjeticanin
Apatin-Beograd

Član broj: 9614
Poruke: 3517
93.86.127.*



+37 Profil

icon Re: Listing poslatih poruka korisnika? - Narusavanje privatnosti korisnika ili ... ?!27.10.2008. u 21:58 - pre 188 meseci
Tako nesto je kaznjivo zakonom, to je vec neka zloupotreba sluzbenog polozaja ili tako nesto. Provereno znam da samo SUD moze da trazi listing ako je prethodno policija u toku istrage trazila listing za taj i taj broj. Video sam X puta na sudu kada se prilazu listinzi poziva i sms poruka kao dokazni materijal. Znaci moze se izvaditi listing ali samo u te svrhe, sve ostalo bi trebalo biti kaznjivo. Najbolje je da odes kod prvog advokata, raspitas se i onda dobro razmislis vredi li pokretati neki postupak. Ako je stvarno riba dobila listing od "direktora" onda... Pozdrav
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.ptt.yu.



+257 Profil

icon Re: Listing poslatih poruka korisnika? - Narusavanje privatnosti korisnika ili ... ?!27.10.2008. u 22:30 - pre 188 meseci
A sta si ti radio X puta na tom sudu gde si video listinge? L:)

P.S. Ja i dalje ne verujem da se cuvaju tekstovi sms poruka... ali dobro. Pre bih poverovao da mu je instalirala neki progrma na tel. koji ce da salje kopiju negde...

Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

Man-Wolf
Mihailo Joksimovic
Beograd

Član broj: 17016
Poruke: 873
*.eunet.yu.



+13 Profil

icon Re: Listing poslatih poruka korisnika? - Narusavanje privatnosti korisnika ili ... ?!27.10.2008. u 22:32 - pre 188 meseci
Pa pretpostavljao sam da je kaznjivo i skoro ne moguce uraditi tako nesto .... Jedini problem, odnosno pitanje, jeste, protiv koga pokrenuti postupak i sto ti kazes, koliko je to uopste isplatjivo ... Al sve u svemu, i dalje nemogu da poverujem da je tako nesto moguce ....
 
Odgovor na temu

misaj
Milos Jankovic
Nis

Član broj: 53579
Poruke: 254
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 9946166


+44 Profil

icon Re: Listing poslatih poruka korisnika? - Narusavanje privatnosti korisnika ili ... ?!27.10.2008. u 23:27 - pre 188 meseci
Ja mislim da on promeni devojku a ti temu :)
 
Odgovor na temu

Man-Wolf
Mihailo Joksimovic
Beograd

Član broj: 17016
Poruke: 873
*.eunet.yu.



+13 Profil

icon Re: Listing poslatih poruka korisnika? - Narusavanje privatnosti korisnika ili ... ?!28.10.2008. u 00:04 - pre 188 meseci
Promenila je ona njega :-D Nije za dzabe vadila listing poruka loool :D:D:D Al oticicemo u Offtopic ovako ....
 
Odgovor na temu

owim
BG centar

Član broj: 30480
Poruke: 3567
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: owim1.wordpress.com


+106 Profil

icon Re: Listing poslatih poruka korisnika? - Narusavanje privatnosti korisnika ili ... ?!28.10.2008. u 12:20 - pre 188 meseci
Kod Telenora ovo nije moguće. Radio sam tamo, na sasvim drugom projketu, nevezanom za IT, i ne kao zaposlen za Telenor već drugu firmu, i provodio dosta vremena u TK centru. Zgotivim se s jednom ribom i pokaže mi sisteme zaštite i šta može da se pročita od SMS-a: samo prvih 5 znakova, da se vidi da korisnik nije više puta slao istu poruku (sudeci po prvih 5 znakova). Ona ima veoma visoki "clearness level" i reče da praktično jedna osoba u Telenoru možda na zahtev Organa može da vidi sadržaj svih poruka, ali onda se tačno zna ko je to uradio. Samo jedna osoba.

Good policy!
 
Odgovor na temu

Danilo Cvjeticanin
Danilo Cvjeticanin
Apatin-Beograd

Član broj: 9614
Poruke: 3517
93.86.127.*



+37 Profil

icon Re: Listing poslatih poruka korisnika? - Narusavanje privatnosti korisnika ili ... ?!28.10.2008. u 17:28 - pre 188 meseci
Imaju sve poruke sacuvane. Jedan slucaj je bio prosle godine, uhapseni su neki momci, i tek u maju mesecu kad se zavrsila istraga su dobili listing poruka i poziva u zadnjih godinu dana. Tu je bilo mts-a, telenora i VIP-a! Tako da te price da ne cuvaju i ostale stvari ne piju vodu, sve se cuva.
 
Odgovor na temu

miki069

Član broj: 161528
Poruke: 1951
212.62.55.*



+370 Profil

icon Re: Listing poslatih poruka korisnika? - Narusavanje privatnosti korisnika ili ... ?!03.11.2008. u 13:01 - pre 188 meseci
Cuva se sve - to je OK.
Ali listing moze dobiti sud ili vlasnik kartice.
Dakle kartica se vodila na tu ribu a ne na decka i to je to.
Sherlok Holms bi mi pozavideo.
 
Odgovor na temu

ivanv100
Beograd

Član broj: 83745
Poruke: 120
80.93.254.*



Profil

icon Re: Listing poslatih poruka korisnika? - Narusavanje privatnosti korisnika ili ... ?!08.11.2008. u 20:08 - pre 188 meseci
Garantujem da nije mogla da dobije listing sa tekstom poruka!
Riba je najverovatnije koristila uslugu sms asistent.
Znam sta pricam...
 
Odgovor na temu

[es] :: Mreže i novosti :: MTS - korisnički servis :: Listing poslatih poruka korisnika? - Narusavanje privatnosti korisnika ili ... ?!

[ Pregleda: 42963 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.