Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Elektonsko plaćanje koje ne zahteva Internet Explorer?

[es] :: E-Poslovanje :: E-Transakcije :: Elektonsko plaćanje koje ne zahteva Internet Explorer?

[ Pregleda: 6289 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Elektonsko plaćanje koje ne zahteva Internet Explorer?24.10.2008. u 09:04 - pre 187 meseci
Koja banka omogućava elektronsko plaćanje ali da nije obavezna upotreba Internet Explorera?

Smučile su mi se sve one banke koje znaju samo za VBscript, misle da je IE jedini pregledač koji postoji, a Windows jedini sistem koji se koristi.
 
Odgovor na temu

Laza80

Član broj: 32978
Poruke: 93
77.46.216.*



+1 Profil

icon Re: Elektonsko plaćanje koje ne zahteva Internet Explorer?24.10.2008. u 09:30 - pre 187 meseci
Ja koristim elektronsko plaćanje Komercijalne banke i odlično radi iz Opere. Jedino je sam sistem plaćanja, u najblažu ruku, glup. Naime, plaćanje je moguće samo na predefinisane račune a spisak tih računa se unapred mora lično odneti u banku. Dakle, ako danas hoću da uplatim na neki račun koji nije na spisku, moram prvo da odnesem zahtev u banku i da čekam da mi se pojavi na spisku. Totalni debilizam. Shvatam da je to neka vrste zaštite od zloupotrebe, ali to dovodi njihov sistem na ivicu upotrebljivosti.
 
Odgovor na temu

malisha
Dragan Lukic
Novi Sad

Član broj: 2019
Poruke: 676
*.cust.panline.net.



+7 Profil

icon Re: Elektonsko plaćanje koje ne zahteva Internet Explorer?24.10.2008. u 09:31 - pre 187 meseci
ako je za fizicko lice, moze i Unicredit doduse samo u kombinaciji Firefox + JRE (na Linux-u), posto Konqeror i Operu nisam uspeo da nateram...

ako je za pravno lice, preporuka Erste ... koliko ja znam JEDINI koji samo traze browser.... znaci cist web app je u pitanju, nikakvi pluginovi... nista... samo podrska za https
Registered Linux user #338733
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.yunix.co.yu.



+257 Profil

icon Re: Elektonsko plaćanje koje ne zahteva Internet Explorer?24.10.2008. u 09:36 - pre 187 meseci
Societe Generale
https://www.sogehomebank.com/p...RMS%20AND%20CONDITIONS&t=p
pise moze bilo koji browser...

Ah da, ovaj DEMO
https://www.sogehomebank.com/part/yu/ide1hom.html
sto ima tu gore, radi meni upravo sad na linux/firefox kombinaciji.

Mislim da je bilo i tema jos na forumu - ako se dobro secam i komercijalna i erste i jos neka imaju software koji radi bez ie-a...
Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

bantes9
Beograd

Član broj: 119554
Poruke: 1058
79.101.75.*



+39 Profil

icon Re: Elektonsko plaćanje koje ne zahteva Internet Explorer?24.10.2008. u 22:06 - pre 187 meseci
http://www.elitesecurity.org/t166217-0#1079256
Mrav radi, tegli, i od njega nije postalo ništa,
a majmun se zezao po drveću i od njega je postao čovek.

Brana Crnčević
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Elektonsko plaćanje koje ne zahteva Internet Explorer?26.10.2008. u 19:46 - pre 187 meseci
Evo da odgovorim (delimično) sam sebi.

Alpha banka kod koje igrom slučaja imam otvoren račun, je prešla na HAL sistem. Do sada je radila preko SITO aplikacije, koju pravi zbir haotičnih programera bez vodjstva osobe koja vidi celinu (to znam jer sam mnogo gluposti video u njihovim aplikacijama i u njihovoj organizaciji), i koja je radila samo na Internet Exploreru, uz neke bezvezne bagove (recimo iskopirate iznos odnegde, a skripta u aplikaciji vam automatski izbriše zarez u iznosu, i prosledi na obračun iznos koji je dakle 100 puta veći od željenog. Takvih reklamacija na naloge je bilo stalno, a takav bag nikada nije popravljen jer niko nikada i nije shvatio da je bag u aplikaciji a ne u korisnicima koji vole da unose 100 puta veće iznose).

HAL ima tu prednost da radi i iz drugih browsera. Kod mene u Operi na Linuxu. Medjutim, TOKEN su tako budjavo uradili, da posle svakog naloga moram da kucam i šifru za potvrdu transfera, a šifra se dobija tako što prvo kucam pin na tokenu, pa zatim prekucavam njihov kilometarski broj u token, a na kraju 6-to cifreni broj sa tokena na web stranu. To je je sa SITO sistemom moglo da se uradi jednom u sesiji za koliko god hoću ranije unetih naloga, a ovde moram posle svakog unosa da odradim i tu mučnu potvrdu. Veliki minus, naročito zato što ja unosim naloge samo 1-2 puta mesečno, i bude ih oko 10-15 odjednom.

Druga, ali nepremostiva, mana jeste što je Alpha banka počela da naplaćuje 15 dinara za svaki elektronski transfer! Čim sam to shvatio (posle 4 poslata naloga i obračunate provizije od 4x15 din), odmah sam prekinuo bilo kakvo elektronsko plaćanje, i u ponedeljak nakon nekoliko godina ponovo idem lično u poštu da platim još 6 računa.

I tražim banku koja ne pravi ovcu od mene. Alphabank -> out
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.ptt.yu.



+257 Profil

icon Re: Elektonsko plaćanje koje ne zahteva Internet Explorer?26.10.2008. u 21:59 - pre 187 meseci
Koliko vidim SG naplacuje 10 din, a komercijalna nista po transferu, ali zato komercijalna napalcuje 80 din mesecno odrzavanje, a SG nista.. Ajmo drugi, iskustva?

Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

LXR
Pancevo

Član broj: 48454
Poruke: 69
*.adsl-4.sezampro.rs.



+4 Profil

icon Re: Elektonsko plaćanje koje ne zahteva Internet Explorer?24.03.2011. u 22:19 - pre 158 meseci
Osvezavam temu u nadi da se nesto promenilo jer mi je upravo potrebno tako nesto... Komercijalna ima i dalje neupotrebljiv ebanking kao sto je opisano u drugom postu, intesa je veliki problem jer zahteva explorer i javu sto kod mene na firefox i linux platformi naravno nije moguce a i naplacuju proviziju 40din po transakciji...

Dalja iskustva su dobrodosla...
 
Odgovor na temu

Goran Rakić
Beograd

Član broj: 999
Poruke: 3766

Sajt: blog.goranrakic.com


+125 Profil

icon Re: Elektonsko plaćanje koje ne zahteva Internet Explorer?24.03.2011. u 22:54 - pre 158 meseci
http://www.elitesecurity.org/t...Linux-banke-koje-ga-podrzavaju
http://sr.libreoffice.org — slobodan kancelarijski paket, obrada teksta, tablice,
prezentacije, legalno bez troškova licenciranja
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Poslovanje :: E-Transakcije :: Elektonsko plaćanje koje ne zahteva Internet Explorer?

[ Pregleda: 6289 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.