Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li moze Jentro BT-GPS-8 da se poveze sa kompjuterom?

[es] :: GPS :: Da li moze Jentro BT-GPS-8 da se poveze sa kompjuterom?

[ Pregleda: 3272 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

markoristic
Marko Ristić
München

Član broj: 101766
Poruke: 76
*.adsl.alicedsl.de.



Profil

icon Da li moze Jentro BT-GPS-8 da se poveze sa kompjuterom?08.10.2008. u 18:26 - pre 189 meseci
Dakle kao sto naslov kaze, radi se o Jentro BT-GPS-8 prijemniku (activepilot) koji se preko bluetootha-a povezuje na mobilni telefon na kome je prethodno instaliran navigacioni softver.

Pokusao sam danas da gore pomenuti GPS prijemnik povezem sa laptopom. Pronasao sam ga u listi bluetooth uredjaja, odradio uparivanje, video koja dva COM porta su mu dodeljena i tu nastaju problemi. Nijedan GPS program koji sam isprobao (Microsoft AutoRoute, u-center, Google Maps GPS...) nije hteo da funkcionise i prijavljivao mi da su COM portovi zauzeti od strane nekog drugog programa, sto je nelogicno. Da li je uopste moguce kasvetno povezati ovaj prijemnik sa kompom ili je on iskljucivo pravljen za rad sa mobilnim telefonima?
 
Odgovor na temu

felice
mali sale
SLO

Član broj: 50684
Poruke: 154
213.253.80.*



Profil

icon Re: Da li moze Jentro BT-GPS-8 da se poveze sa kompjuterom?08.10.2008. u 22:57 - pre 189 meseci
Mislim da se može povezat sa laptopom. Probaj garmin mobile pc verziju. Ako nikako nebudeš mogao nađi na internetu program gps gate pomoću kojeg regulišeš i dodaješ comporte. Program imaš na :http://franson.com/gpsgate/ to je 14 dnevna free varijanta pa ako bude uredu nabaviš ga.
 
Odgovor na temu

markoristic
Marko Ristić
München

Član broj: 101766
Poruke: 76
*.adsl.alicedsl.de.



Profil

icon Re: Da li moze Jentro BT-GPS-8 da se poveze sa kompjuterom?09.10.2008. u 16:09 - pre 189 meseci
Hvala puno!!!
Funkcionise preko ovog programa. Stavise ovaj program omogucava da se GPS signal "podeli" na virtuelne portove tako da vise aplikacija od jednom mogu da obrade signal. Program je cista desetka.

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

[es] :: GPS :: Da li moze Jentro BT-GPS-8 da se poveze sa kompjuterom?

[ Pregleda: 3272 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.