Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Neke stvari koje mi smetaju u Linuxu (KDE) i kako ih resiti ...

[es] :: Linux desktop okruženja :: Neke stvari koje mi smetaju u Linuxu (KDE) i kako ih resiti ...

[ Pregleda: 3790 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

MAD-MAX
Marko Mitic

Član broj: 351
Poruke: 1060
195.252.107.*

Jabber: MAD-MAX@jabber.com
ICQ: 65811355


Profil

icon Neke stvari koje mi smetaju u Linuxu (KDE) i kako ih resiti ...08.11.2003. u 02:05 - pre 248 meseci
Ovaj posto je prethodio jedan dogadjaj koji me je naveo na postovanje ovog posta :)

Naime bio sam na ES-u, otvorio 10-ak tabova u Mozilli 1.2.1. i odjednom se mozila sama od sebe zatvorila. Nemam pojma zasto ali u svakom slucaju morao sam sve ponovo jedina olaksica je bila sto je na ES-u broj poruka od moje zadnje posete bio isti. Ima li neko ideju zasto je to tako?

I kad sam vec tu da pitam zna li neko kako preko tastature mogu da se "setam" izmedju tabova kao sto izmedju prozora mogu sa Alt+Tab? Stvarno nisam mogao ovo nigde da nadjem niti da otkrijem a bilo bi mi stvarno korisno?

Drugo, mnogo me nervira to sto cim se konektujem na Net preko KPPP-a ne mogu da pristupim Desktop-u a kad se diskonektujem pojavi se poruka o nekoj gresci (ne znam tacno postovacu sledeci put) i onda ponovo vidim sve ikone i mogu da klikcem po desktop-u. Zasto to?

Trece, zasto ne mogu da radim sa Copy/Paste iz OpenOffice Writer-a i Mozille nego moram da iz Writera prebacujem u Kate (njega koristim mada verovatno moze i drugi editor) pa onda u Mozillu (konkretno ovo koristim kada saljem mail-ove iz Yahoo-a)?

Inace govorim tiho i koristim Red Hat 9 i sa svim ostalim sam zadovoljan!
"If you do what you always did! - You will get what you always got!"
 
Odgovor na temu

-zombie-
Tomica Jovanovic
freelance programmer
ni.ac.yu

Član broj: 4128
Poruke: 3448
*.verat.net

Sajt: localhost


+5 Profil

icon Re: Neke stvari koje mi smetaju u Linuxu (KDE) i kako ih resiti ...08.11.2003. u 05:59 - pre 248 meseci
1) dešava se. mozilla pukne ponekad. instaliraj noviju neku, možda je taj bug ispravljen.
a broj poruka od poslednje posete je bio isti zato što ES čuva podatak o poslednjoj poseti u kukiju, a mozilla upisuje kukije na disk tek kada iz nje izađeš (ali ne i kada pukne)

2) probaj ctrl-tab

3) ako saznaš tačnu poruku o grešci (i napišeš je ovde), možda ćeš i dobiti pomoć.

4) ne znam.
 
Odgovor na temu

MAD-MAX
Marko Mitic

Član broj: 351
Poruke: 1060
195.252.107.*

Jabber: MAD-MAX@jabber.com
ICQ: 65811355


Profil

icon Re: Neke stvari koje mi smetaju u Linuxu (KDE) i kako ih resiti ...08.11.2003. u 12:38 - pre 248 meseci
Tacna poruka je:

******************************************************
Sorry KDesktop

KDEInit could not launch 'kppp'
******************************************************

To se znaci pojavljuje po diskonektovanju sa Interneta i onda mogu da koristim svoj desktop!
"If you do what you always did! - You will get what you always got!"
 
Odgovor na temu

random
Vladimir Vrzić
Beograd

Član broj: 85
Poruke: 3866
*.f.bg.ac.yu

Sajt: www.last.fm/user/vrza


+4 Profil

icon Re: Neke stvari koje mi smetaju u Linuxu (KDE) i kako ih resiti ...08.11.2003. u 13:10 - pre 248 meseci
Citat:
MAD-MAX:
Naime bio sam na ES-u, otvorio 10-ak tabova u Mozilli 1.2.1. i odjednom se mozila sama od sebe zatvorila. Nemam pojma zasto ali u svakom slucaju morao sam sve ponovo jedina olaksica je bila sto je na ES-u broj poruka od moje zadnje posete bio isti. Ima li neko ideju zasto je to tako?


Pukla ti Mozilla. Retko, ali dešava se. Možeš da probaš da instaliraš najnoviju verziju (1.5), ako nastavi ista stvar da ti se dešava.

Citat:
MAD-MAX:
I kad sam vec tu da pitam zna li neko kako preko tastature mogu da se "setam" izmedju tabova kao sto izmedju prozora mogu sa Alt+Tab? Stvarno nisam mogao ovo nigde da nadjem niti da otkrijem a bilo bi mi stvarno korisno?


Ctrl-PgUp/PgDn

Citat:
MAD-MAX:
Trece, zasto ne mogu da radim sa Copy/Paste iz OpenOffice Writer-a i Mozille nego moram da iz Writera prebacujem u Kate (njega koristim mada verovatno moze i drugi editor) pa onda u Mozillu (konkretno ovo koristim kada saljem mail-ove iz Yahoo-a)?


Hmm, sad sam probao iz Writera 1.1 da kopiram tekst u ovaj box za unos poruke u Mozilli 1.4 i to lepo radi, da ne kažem — mora da radi :o).
int rand(void);

Those who do not understand Unix are condemned to reinvent it, poorly.

Upali lampicu — koristi Jabber!
 
Odgovor na temu

tOwk
Danilo Šegan
Zemun/Beograd

Član broj: 94
Poruke: 2743
*.vdial.verat.net

ICQ: 9344053
Sajt: alas.matf.bg.ac.yu/~mm011..


+2 Profil

icon Re: Neke stvari koje mi smetaju u Linuxu (KDE) i kako ih resiti ...08.11.2003. u 13:43 - pre 248 meseci
Citat:
MAD-MAX:
Naime bio sam na ES-u, otvorio 10-ak tabova u Mozilli 1.2.1. i odjednom se mozila sama od sebe zatvorila. Nemam pojma zasto ali u svakom slucaju morao sam sve ponovo jedina olaksica je bila sto je na ES-u broj poruka od moje zadnje posete bio isti. Ima li neko ideju zasto je to tako?

Pretpostavljam da je u pitanju nedovoljno memorije, i najverovatnije se nije Mozila zatvorila „sama od sebe“, već ju je zatvorilo jezgro operativnog sistema koji koristiš. Obrati pažnju na to kako koristiš memoriju, pošto ona nije neograničen resurs, pa ćeš možda primetiti da je upravo to problem (zapravo, ovo se i meni događalo sa Galeonom dok nisam dodao 100MB zamene :).

Pucanje bilo kojeg programa se vrlo retko dogodi „samo od sebe“, pa bih ipak tipovao na ovaj slučaj.

Možda se moje mišljenje promenilo, ali ne i činjenica da sam u pravu.
 
Odgovor na temu

MAD-MAX
Marko Mitic

Član broj: 351
Poruke: 1060
195.252.107.*

Jabber: MAD-MAX@jabber.com
ICQ: 65811355


Profil

icon Re: Neke stvari koje mi smetaju u Linuxu (KDE) i kako ih resiti ...09.11.2003. u 01:18 - pre 248 meseci
Hvala vam ljudi a tebi random posevno za ono "Ctrl+PgUp/PgDn". Inace ono za writter STVARNO ne radi.

A sta mislite o onome za moj desktop. To mi nikako nije jasno a mislim da sam vec jednom to pitao (tada sam imao valjda RH 8 ili 7.3) ali niko nije znao!
"If you do what you always did! - You will get what you always got!"
 
Odgovor na temu

caiser

Član broj: 4677
Poruke: 2462
*.vdial.verat.net

ICQ: 162962030


Profil

icon Re: Neke stvari koje mi smetaju u Linuxu (KDE) i kako ih resiti ...09.11.2003. u 01:33 - pre 248 meseci
Meni u Mozilli za tabove radi i ctrl+tab. To takodje radi i u operi, gaimu,.... pa valjda u svim programima koji imaju tabove. :)
 
Odgovor na temu

Marko_R
Marko Ranđelović
Programer
Niš

Član broj: 3737
Poruke: 575



+4 Profil

icon Re: Neke stvari koje mi smetaju u Linuxu (KDE) i kako ih resiti ...09.11.2003. u 10:16 - pre 248 meseci
CTRL+TAB radi u gnomu, a ne radi pod KDE-om, jer je rezervisano za promenu virtuelnog desktopa.
 
Odgovor na temu

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
*.vdial.verat.net

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: Neke stvari koje mi smetaju u Linuxu (KDE) i kako ih resiti ...09.11.2003. u 17:34 - pre 248 meseci
pa nista lakse odes u kde control center i tamo u sekciji lokalizacija & access. izaberes keyborad shortcuts. i tamo podesis drugu kombinaciju za promenu virtulenog desktopa recimo ctrl+shift+tab podesis to sto ti treba i radice ti mozzila kao zelis :)
 
Odgovor na temu

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
*.vdial.verat.net



+1365 Profil

icon Re: Neke stvari koje mi smetaju u Linuxu (KDE) i kako ih resiti ...09.11.2003. u 22:14 - pre 248 meseci
Možete li meni da pomognete sa mojim problemom?

http://www.elitesecurity.org/tema/32929
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
Odgovor na temu

MAD-MAX
Marko Mitic

Član broj: 351
Poruke: 1060
195.252.107.*

Jabber: MAD-MAX@jabber.com
ICQ: 65811355


Profil

icon Re: Neke stvari koje mi smetaju u Linuxu (KDE) i kako ih resiti ...09.11.2003. u 22:46 - pre 248 meseci
Kod mene Ctrl+Tab sluzi za menjanje tekuceg prozora/programa a za promenu virtuelnog desktopa je Ctrl+Alt+strelica levo/desno/gore/dole. Inace sto se tice "setnje" kroz tabove nisam mogao da nadjem gde se to podesava. Mozda mi je bilo ispred nosa ali ja stvarno ...

U svakom slucaju Ctrl+PgUp/PgDn radi odlicno i nista mi vise ne treba. Jedino, ponovo pitam, kako da resim onaj problem sa desktopom kada sam na Netu?!
"If you do what you always did! - You will get what you always got!"
 
Odgovor na temu

impaque
Ivan Savčić
YUnet International
Beograd, Zvezdara

Član broj: 717
Poruke: 939
*.beotel.net

ICQ: 27215173
Sajt: www.imped.net


Profil

icon Re: Neke stvari koje mi smetaju u Linuxu (KDE) i kako ih resiti ...10.11.2003. u 11:27 - pre 248 meseci
Citat:
Marko_R:
CTRL+TAB radi u gnomu, a ne radi pod KDE-om, jer je rezervisano za promenu virtuelnog desktopa.


Hm, kod mene radi pod KDE-om, a nisam preterano menjao default podešavanja prečica.
 
Odgovor na temu

Atos
Beograd

Član broj: 16580
Poruke: 170
*.verat.net



+83 Profil

icon Re: Neke stvari koje mi smetaju u Linuxu (KDE) i kako ih resiti ...08.12.2003. u 16:22 - pre 247 meseci
ctrl + tab definitivno radi pod KDE-om
Svako na svom kompu ima digitalnu spravu...
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux desktop okruženja :: Neke stvari koje mi smetaju u Linuxu (KDE) i kako ih resiti ...

[ Pregleda: 3790 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.