Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako povezati Windows aplikaciju sa tabelom u programskom jeziku C#?

[es] :: .NET :: .NET Desktop razvoj :: Kako povezati Windows aplikaciju sa tabelom u programskom jeziku C#?

[ Pregleda: 1563 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bigguy
borisav ignjatov
nista
zrenjanin

Član broj: 87859
Poruke: 267
*.zrlocal.net.



+1 Profil

icon Kako povezati Windows aplikaciju sa tabelom u programskom jeziku C#?01.10.2008. u 12:33 - pre 189 meseci
Da li mi neko moze objasniti sta treba da radim kako bi povezao windows aplikaciju sa tabelom? Rec je o tome da imam aplikaciju koja bi trebalo da sluzi za unos podataka, npr. ime, prezime,jmbg,..., a pritiskom dugmeta "save" treba da se ti podaci prebace u tabelu (bazu) i da se aplikacija oslobodi za novi unos podataka. Poprilicno lako zvuci, ali ja sam se zakucao kod Dataseta i ne mogu dalje :(

Znam da se desnim klikom i biranjem Add/Service-base Datebase kreira nova baza i da se ujedno kreira i DataSet. Znam kako da iz Data Seta kreiram tabelu i to je to. Ne mogu dalje. Mozeli mi neko pomoci.

Rec je o VS 2008.

[Ovu poruku je menjao bigguy dana 01.10.2008. u 18:15 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao bigguy dana 01.10.2008. u 19:09 GMT+1]
 
Odgovor na temu

dava
Banja Luka

Član broj: 27208
Poruke: 893



+384 Profil

icon Re: Kako povezati Windows aplikaciju sa tabelom u programskom jeziku C#?02.10.2008. u 12:27 - pre 189 meseci
Evo drugar prouci ovaj primjer u prilogu (radi nad bazom Northwind - SQLServer).

P.S. Tvoje pitanje nije konkretno o nekom problemu pa ti zato niko ne odgovara.
SELECT * FROM หน่วยงานหลัก WHERE ยสันติ LIKE 'โดย%'
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: .NET Desktop razvoj :: Kako povezati Windows aplikaciju sa tabelom u programskom jeziku C#?

[ Pregleda: 1563 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.