Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

IE mi gura tekst i sliku ispod najnizeg linka iz left menija

[es] :: Browseri :: IE mi gura tekst i sliku ispod najnizeg linka iz left menija

[ Pregleda: 2182 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Parsifal

Član broj: 192233
Poruke: 46
*.nst.co.yu.



Profil

icon IE mi gura tekst i sliku ispod najnizeg linka iz left menija28.09.2008. u 19:16 - pre 189 meseci
Sajt koji sam uradio u DW super mi radi u FF i Operi, ali mi IE pravi haos.

Kada otvorim stranicu prikaze mi left meni normalno, a tekst na cijem je vrhu jedna slika, gurne mi sasvim dole do ispod nivoa poslednjeg linka iz left menija!

Uradio sam Check page > Accecibility i kao rezultat sam dobio "index.html 2 Use navigation mechanisms appropriately [WCAG 13.4 P2] --MANUAL--"
Inace, index je naziv stranice, 2 je broj linije (na toj liniji se nalazi oznaka <html>), a dalje pise Use navigation mechanisms appropriately [WCAG 13.4 P2] --MANUAL--

Zna li neko u cemu je problem?
 
Odgovor na temu

Stefan Jocic
System Administrator

Član broj: 177868
Poruke: 1299
93.86.21.*

ICQ: 409508405


+27 Profil

icon Re: IE mi gura tekst i sliku ispod najnizeg linka iz left menija07.11.2008. u 23:44 - pre 188 meseci
Stavi ceo source kod da vidimo o cemu se radi?
 
Odgovor na temu

Parsifal

Član broj: 192233
Poruke: 46
*.nst.co.yu.



Profil

icon Re: IE mi gura tekst i sliku ispod najnizeg linka iz left menija08.11.2008. u 18:29 - pre 188 meseci
Nisam baš siguran da tačno znam šta je source code, pretpostavljam da to nije čitava kodirana stranica kada u browseru pritisnem view>page source jer mi deluje previše dugačko. Ako ti nije problem da pogledaš u pitanju je ova stranica http://isceljenjetrauma.com/nastanaktrauma.html ali i većina ostalih stranica sa sajta. Isti problem imam i sa IE6 i IE7.

Unače FF i Opera mi sve stranice otvaraju super.
 
Odgovor na temu

Parsifal

Član broj: 192233
Poruke: 46
*.nst.co.yu.



Profil

icon Re: IE mi gura tekst i sliku ispod najnizeg linka iz left menija08.11.2008. u 22:08 - pre 188 meseci
Ako je ovo rešenje problema http://www.satzansatz.de/cssd/hgjump.html , može li to neko da objasni na srpskom - koji kod treba da se doda i gde.
 
Odgovor na temu

Stefan Jocic
System Administrator

Član broj: 177868
Poruke: 1299
93.86.55.*

ICQ: 409508405


+27 Profil

icon Re: IE mi gura tekst i sliku ispod najnizeg linka iz left menija09.11.2008. u 17:26 - pre 188 meseci
Na koj IE ti pravi gresku?Posto kod mene na IE7 i IE8 radi odlicno!

Ukoliko zelis mogu da ti prevedem onaj tekst ali tek za dan dva.A sto se tice tvog problema (verovatno je u pitanju IE6) moras nauciti da koristis vise css-a ,svaki napisan za razlicite browsere.To je ona "losa" strana web dizajna/razvoja.

Ukoliko zelis mogu da ti odradim neki sablon/stranicu koja ce ti ok raditi,a ti posle umnozi i linkuj.Cak imam neke CMS-ove sto sam pravio za sebe mogu ti poslati neki "for free of course" pa da probas sa tim - to ti omogucuje da direktno na netu pravis nove stranice i menjas sadrzaj.Ali normalno tvoj hosting mora da podrzava PHP/MySQL ....

Ako ti nesto treba slobodno mi posalji privatnu poruku mozemo da popricamo i da ne smaramo vise ljude ovde....
 
Odgovor na temu

Parsifal

Član broj: 192233
Poruke: 46
*.nst.co.yu.



Profil

icon Re: IE mi gura tekst i sliku ispod najnizeg linka iz left menija09.11.2008. u 19:08 - pre 188 meseci
Stigla mi je pomoć sa druge strane i rešenje je da se sledećem kodu doda onaj red ispisan plavom bojom:

.twoColElsLtHdr #mainContent {
margin: 0 1.5em 0 13em; /* the right margin can be given in ems or pixels. It creates the space down the right side of the page. */
width:31em;
}

te sada čak i u IE6-ici radi super. Cimnuću te na pm.
 
Odgovor na temu

[es] :: Browseri :: IE mi gura tekst i sliku ispod najnizeg linka iz left menija

[ Pregleda: 2182 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.