Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Osciloskop kao spektralni analizator od 10HZ-1000KHz ilislicna shema pozeljna

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Osciloskop kao spektralni analizator od 10HZ-1000KHz ilislicna shema pozeljna

[ Pregleda: 3585 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

peca26000

Član broj: 195056
Poruke: 3216



+62 Profil

icon Osciloskop kao spektralni analizator od 10HZ-1000KHz ilislicna shema pozeljna26.09.2008. u 10:26 - pre 189 meseci
Naravno cim je osiloskop koji meri kao poseban uredjaj a ne kao softverski nego namenski instrument za merenje u audio tenici jeste tema.Potrebna mi je shema da od osciloskopa napravim spektralni analizator za niske frekvencije koje su u audio opsegu.Moglo bi i vobler ali mi nije potreban mada i on moze da radi ali mi je spektralni pozeljniji,dosad nisam naisao na shemu spektralnog analizatora na OSC ali znam da to ima negde?Medjutim ovde se opet opominjem zbog slicne teme koju sam napisao kao moj naslov a neko je u drugom forumu napisao temu ''Najbolji softverski osciloskop '' sto nije tema jer je softverski.Meni treba hardverki ili kao audio instrument za merenje u audio tehnici da nebi bilo zabune netreba mi a i vecini koji ozbiljnije rade na polju merenja signala audio tehnike da koriste kompijuter.Osciloskop a ne nikakav audio soundblaster simulator od koga neocekujem bas nista.Pa je potrebna shema koja se prikljucuje na X i Y ulaze da imaju neku svoju vremensku bazu po mogucnosti marker i izlaz za brojac markera tj. frekvencije a monitoring da je na osciloskop time bi ustedeli mnogi koji nemaju brdo love za neki skup analizator.
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Osciloskop kao spektralni analizator od 10HZ-1000KHz ilislicna shema pozeljna

[ Pregleda: 3585 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.