Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

SONY: Na nekim programima ima, a na nekim nema TON.

[es] :: Elektronika :: TV uređaji :: SONY: Na nekim programima ima, a na nekim nema TON.

[ Pregleda: 3159 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Too furious

Član broj: 51350
Poruke: 80
*.ETF.BG.AC.YU.



Profil

icon SONY: Na nekim programima ima, a na nekim nema TON.29.08.2008. u 14:42 - pre 190 meseci
Pozdrav. Imam problema sa TV-om. U pitanju je Sony. Ne znam trenutno koji je model tacno u pitanju, ali je rec o jednom od manjih Trinitron modela. KUpljen je pre otprilike 5 godina. Imam problem sa signalom sa kablovske na njemu. Naime, slika je super, ali ton ima samo na nekim programima. Tj, slika ima samo na par programa (B92 Info, RTS i na jos par stranih). Na ostalim nema. Nisam ga testirao kako radi sa obicnom antenom, jer je trenutno nemam, ali je pre par meseci sa njom super radio. U pocetku sam mislio da je problem do kabla, ali sam ovaj TV kacio i na kablo gde drugi TV radi odlicno, ali ni tu nije davao nikakav ton za vecinu programa. U cemu bi mogao da bude problem? Hvala unapred na svim odgovorima.
 
Odgovor na temu

vkonjevod

Član broj: 188849
Poruke: 37
213.147.100.*



+1 Profil

icon Re: SONY: Na nekim programima ima, a na nekim nema TON.01.09.2008. u 07:41 - pre 190 meseci
U setinzima za ton pogledajte kako je podešeno (za pal mora biti B/G), najčešće je to.
 
Odgovor na temu

buljko
Ljubisa Spasic
Kladovo

Član broj: 77384
Poruke: 4624
*.kladovonet.com.



+5 Profil

icon Re: SONY: Na nekim programima ima, a na nekim nema TON.01.09.2008. u 08:12 - pre 190 meseci
Problem je, najverovatnije, u kvalitetu kablovskog signala. Kod degradiranih sinhro inpulsa u izoblicenom video signalu, TV ne detektuje pravilno njihovo prisustvo, samim tim detektuje odsustvo video signala i aktivira funkciju MUTE. To sto drugi uredjaji rade kako treba ne znaci nista, nivoi i nacini detekcije razlikuju se od uredjaja do uredjaja.
 
Odgovor na temu

novicaobodin
Novica Surjanac
rumunija

Član broj: 143051
Poruke: 381
82.78.222.*



+10 Profil

icon Re: SONY: Na nekim programima ima, a na nekim nema TON.01.09.2008. u 09:55 - pre 190 meseci
desava se da ima tona samo na progrmima koji imaju stereo signal ako je tako neispravan TV.
 
Odgovor na temu

Too furious

Član broj: 51350
Poruke: 80
212.200.181.*



Profil

icon Re: SONY: Na nekim programima ima, a na nekim nema TON.04.09.2008. u 15:38 - pre 190 meseci
Hvala vam svima na odgovorima. MIslim da nije problem do kvaliteta signala, jer mi je slika "kao mleko" na svim programima. Problem je samo u zvuku. Probacu ovo sa podesavanjima, jer ne znam kako mi je zvuk podesen.
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: TV uređaji :: SONY: Na nekim programima ima, a na nekim nema TON.

[ Pregleda: 3159 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.