Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Router problem i kako instalirati adsl na broj koji ide preko centrale

[es] :: ISP :: Router problem i kako instalirati adsl na broj koji ide preko centrale

[ Pregleda: 3721 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Zeljanesine
student
Beograd

Član broj: 191067
Poruke: 1
87.116.159.*



Profil

icon Router problem i kako instalirati adsl na broj koji ide preko centrale18.08.2008. u 12:31 - pre 190 meseci
Internet koristim preko sbb kablovskog operatera. Kako bih mogao da ga koristim na vise racunara ugradio sam ruter, medjutim dolazi do pojave problema tako da ne mogu da se ulogujem na odredjene sajtove. Kada pokusam da se ulogujem direktno radi ali preko rutera ne. Primetio sam da IP adresa registrovana direktno i preko rutera nije ista tako da sam zakljucio da je verovatno u tome problem. Isto mi se desavalo i kada sam hteo da koristim dc++ program. Dobijem obavescenje da mi je prava IP adresa ta i ta a da server prepoznaje novu (iz rutera 192.168....) i da mi nije dozvoljeno da se ulogujem. Postoji li neko resenje????
Mislio sam, ukoliko ne moze da se sredi, da uzmem adsl na samo jednom kompjuteru. Medjutim, telefonski brojevi (kojih ima 4) idu preko centrale na 20-30 linija pa me zanima kako sad tu ugraditi adsl.
Hvala unapred na odgovorima.
 
Odgovor na temu

optix
CH

SuperModerator
Član broj: 7009
Poruke: 1867
*.dynamic.sbb.rs.



+101 Profil

icon Re: Router problem i kako instalirati adsl na broj koji ide preko centrale18.08.2008. u 12:44 - pre 190 meseci
Ako se radi o firmi, mozes od SBB-a zatraziti dodelu vise javnih IP adresa koje ce onda biti dodeljene direktno racunarima. To bi bilo najelegantnije resenje.

Inace, u DC programu moras podesiti tj. upisati javnu adresu koja je dodeljena ruteru. Takodje moras preusmeriti portove na ruteru ka tom racunaru, i oznaciti DC-u te portove da ih koristi.

ADSL bi instalirao pre same telefonske centrale, nikakav problem.

Sto se sajtova tice, ja nisam naleteo ni na jedan koji ne radi zbog NAT-a. O kojim sajtovima se radi? Mada, veroavtno nije NAT problem...
"99% of your thought process is protecting your self-conceptions,
and 98% of that is wrong."
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: Router problem i kako instalirati adsl na broj koji ide preko centrale

[ Pregleda: 3721 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.