Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Više sekcija - Problem sa numeriranjem stranica u tablici Headera i Footer-u

[es] :: Office :: Word :: Više sekcija - Problem sa numeriranjem stranica u tablici Headera i Footer-u

[ Pregleda: 4126 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

lestrigonac
Lestrigonac
Futog, Novi Sad

Član broj: 145470
Poruke: 247
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+2 Profil

icon Više sekcija - Problem sa numeriranjem stranica u tablici Headera i Footer-u12.08.2008. u 21:04 - pre 190 meseci
Podelio sam dokument u vise sekcija i u jednoj od tih sekcija bih trebao u hederu da napravim numeraciju stranica po principu 1/45 i tako dalje do 45/45...Medjutim on mi svaki put za svaki header postavi 1/45,sto znaci da mi na svakoj strani pise 1/45. Da li neko zna kako to da resim??? Znaci da u hederu negde u pola dokumenta u sekciji na primer broj 5 pise da je to stranica 1/45 od 45 strana u toj sekciji...Nadam se da ce neko razumeti ovo sto sam pokusao da kazem:)
Unapred Hvala...
 
Odgovor na temu

Ivek33

Član broj: 66174
Poruke: 2898



+66 Profil

icon Re: Više sekcija - Problem sa numeriranjem stranica u tablici Headera i Footer-u13.08.2008. u 00:05 - pre 190 meseci
Citat:
lestrigonac: Podelio sam dokument u vise sekcija
Pretpostavljam da se radi o Wordu 2003, pa eto ti potvrdi ( da promjenimo naslov teme i mjesto foruma )
btw: pogledaj link, možda ti pomogne kada već nisi postavio attach
Numeriranje stranica dokumenta u Wordu 2003
 
Odgovor na temu

lestrigonac
Lestrigonac
Futog, Novi Sad

Član broj: 145470
Poruke: 247
*.adsl-1.sezampro.yu.



+2 Profil

icon Re: Više sekcija - Problem sa numeriranjem stranica u tablici Headera i Footer-u13.08.2008. u 10:56 - pre 190 meseci
Da radi se o Wordu 2003...
Medjutim taj link nije ono sto meni treba...
Pokusacu ponovo da objasnim...Znaci imam jedan celokupan dokument cije su stranice numerisane od 1-76...U okviru tog dokumenta imam 5 sekcija...na primer cetvrta sekcija od pocetka do kraja ima numeraiju stranica od npr. 25-70 i sada cela ta sekcija ima Header u kome ima tabela u kojoj ima amblem firme i naziv firme i jos neki podaci i u jednom polju te tabele treba da pise list/ukupno...Zamislite da je to umetnut dokument ciji su brojevi stranice od celog dokumenta ali u headeru na mestu list/ukupno treba da se povecava kao 1/45 sledeca 2/45 sledeca 3/45 i tako do 45/45!
Nadam se da cete me razumeti...Izvinite ako nisam bio najjasniji,ali ne znam kako drugacije da objasnim,a ne mogu da attach-ujem dokument posto je to drugov diplomski,tj. glupo mi je...:)
@Ivek33
Hvala puno na pomoci ali nisam to trazio...Radi ti sa temom sta moras,ti si moderator:)...Pozdrav i hvala jos jednom...
 
Odgovor na temu

Matorac
Trstenik

Član broj: 180964
Poruke: 77
93.86.70.*



Profil

icon Re: Više sekcija - Problem sa numeriranjem stranica u tablici Headera i Footer-u13.08.2008. u 12:59 - pre 190 meseci
Probaj ovako.
Na kraju stranice 24 napravi prelom (Insert – Break – Section break types – Continuous). U Header-u na strani 25 klikni na ikonicu Insert Page Number (liči na tarabu). Onda klikni na ikonicu Format Page Number, i u njoj selektuj Start at, i zadaj da počne od 1. Dodaj i ukupan broj strana u tom odeljku.
Radi to na kopiji dokumenta (istog ili nekog drugog) dok ne napraviš ono što si hteo.
 
Odgovor na temu

Ivek33

Član broj: 66174
Poruke: 2898



+66 Profil

icon Re: Više sekcija - Problem sa numeriranjem stranica u tablici Headera i Footer-u13.08.2008. u 15:55 - pre 190 meseci
Citat:
lestrigonac: Radi ti sa temom sta moras,ti si moderator
Netko je već temu premjestio a ja sam preimenovao naslov, nadam se da je OK

Ako sam te dobro shvatio, želiš u dokumentu od 67 stranica koja sadrži 5 sekcija ( iako spominješ 25-70 ?? ) imati posebnu numeraciju stranica za svaku sekciju ( kao da imaš 5 odvojenih dokumenata ) s tim da numeriranje kreće od 1......

Dobro ako ne može attach sa izmjenjenim podacima
Trebao bi u sekcijama koristiti Field {SECTIONS} pa bi imao numeriranje stranica od broja 1 do broja stranica koje sadrži ta sekcija. Uz to možeš koristiti i Field {PAGES}


BTW: napravio sam jedan tutorial step-by-step pa pogledaj je li to-to
PageNumber and Sections
 
Odgovor na temu

lestrigonac
Lestrigonac
Futog, Novi Sad

Član broj: 145470
Poruke: 247
*.adsl-3.sezampro.yu.



+2 Profil

icon Re: Više sekcija - Problem sa numeriranjem stranica u tablici Headera i Footer-u16.08.2008. u 20:57 - pre 190 meseci
Hvala vam svima na odgovorima,ali nije to ono sto sam trazio,a kako sam se mucio i probavao sve sto sam nasao cini mi se da to ni ne moze:)...
U svakom slucaju hvala...

@Ivek33
Cini mi se da si me ti razumeo osim sto verovatno nisi skontao iz mog lose postavljenog pitanja...Evo jedne dopune :
Meni u Footeru treba da idu brojevi stranica celog dokumenta,a u headeru da imam ono sto sam naveo...

Hvala puno na trudu...
 
Odgovor na temu

Ivek33

Član broj: 66174
Poruke: 2898



+66 Profil

icon Re: Više sekcija - Problem sa numeriranjem stranica u tablici Headera i Footer-u16.08.2008. u 21:46 - pre 190 meseci
Citat:
lestrigonac: Meni u Footeru treba da idu brojevi stranica celog dokumenta,a u headeru da imam ono sto sam naveo...
Pogledaj ovaj attachment ispod, pa reci je li to to ?
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

lestrigonac
Lestrigonac
Futog, Novi Sad

Član broj: 145470
Poruke: 247
*.adsl-1.sezampro.yu.



+2 Profil

icon Re: Više sekcija - Problem sa numeriranjem stranica u tablici Headera i Footer-u17.08.2008. u 00:50 - pre 190 meseci
Evo pogledaj sada ovaj attachment...Tu ces nadam se razumeti sta mi treba...
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Ivek33

Član broj: 66174
Poruke: 2898



+66 Profil

icon Re: Više sekcija - Problem sa numeriranjem stranica u tablici Headera i Footer-u17.08.2008. u 12:45 - pre 190 meseci
Citat:
lestrigonac: Tu ces nadam se razumeti sta mi treba...
E pa nisam mislio da ti moram u detalje, trebao si u Footeru za svaku sekciju formatirati prvi broj ( tj. povezati sa prethodnim ). Ipak mislim da trebaš pogledati one linkove koje sam ti dao u prethodnim postovima. Trebaš malo i ti sam nešto odraditi i naučiti
Je li ovo sada OK ( vidi attach )
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

lestrigonac
Lestrigonac
Futog, Novi Sad

Član broj: 145470
Poruke: 247
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+2 Profil

icon Re: Više sekcija - Problem sa numeriranjem stranica u tablici Headera i Footer-u17.08.2008. u 19:05 - pre 190 meseci
Pregledao sam sve linkove i i dalje nisam uspeo da uradim,jos pre proslog posta...
Nije ni ovo sto si uradio ono sto ja trazim...Vidis da ti u drugoj sekciji dole pise 4/15 sto i treba a gore pise 4/4 a treba da pise ponovo 1/4 kao sto u prvoj sekciji pise 1/3 i tako dalje....Znaci svaka sekcija ima u headeru svoje posebno nabrajanje stranica (znaci ako sekcija ima 3 strane ici ce 1/2 pa 2/3 pa 3/3, pa sledeca sekcija ima cetiri strane ici ce 1/4 pa 2/4 pa 3/4 pa 4/4),a u footeru ima brojeve stranica celog dokumenta (znaci ako dokument ima 80 strana ici ce od prve 1, 2, 3, 4, 5, )...Ja stvarno ne mogu jasnije od ovoga...:)
Hvala ti puno, zaista cenim tvoj trud da mi pomognes...
 
Odgovor na temu

Ivek33

Član broj: 66174
Poruke: 2898



+66 Profil

icon Re: Više sekcija - Problem sa numeriranjem stranica u tablici Headera i Footer-u17.08.2008. u 19:56 - pre 190 meseci
Citat:
lestrigonac: Ja stvarno ne mogu jasnije od ovoga..
OK Gorane, vidim u čemu je greška u stvari sve je onako kako ti želiš ali je problem što se preklapaju broj stranice u Footeru i broj stranice u Headeru sekcije. Ako promjenim ( format ) broj u Footeru automatksi se poremeti ( mijenja ) i broj u headeru sekcije ( preklapaju se ista naredba na dva mjesta za dva različita prikaza broja ) ???

Nisam obraćao pažnju na to prilikom rada, napraviš jedno i sve je Ok, odeš par listova niže, napraviš drugo i sve je ok, ali se nisam vraćao ili uočio grešku, međutim vidim da to funkcionira u sekciji br.1. , možda je greška prilikom kreiranja sekcija, ja sam sekciju kreirao kao Next Page),

U ovom momentu ne znam rješenje za taj problem ( nisam se time do sada zamarao ). Možda se netko javi pa da neko kvalitetnije rješenje ili pomoću nekog VBA koda.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

lestrigonac
Lestrigonac
Futog, Novi Sad

Član broj: 145470
Poruke: 247
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+2 Profil

icon Re: Više sekcija - Problem sa numeriranjem stranica u tablici Headera i Footer-u17.08.2008. u 20:34 - pre 190 meseci
Da izgleda da je tako...
Hvala ti puno na pomoci i interesovanju:)...


P.S. Ako neko zna ja i dalje zelim to da resim...:)
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Word :: Više sekcija - Problem sa numeriranjem stranica u tablici Headera i Footer-u

[ Pregleda: 4126 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.