Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako naterati DIV da se rasiri na sirinu parent tag-a?

[es] :: Web dizajn i CSS :: Kako naterati DIV da se rasiri na sirinu parent tag-a?

[ Pregleda: 3078 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nemke_BG

Član broj: 163822
Poruke: 341
*.adsl.beotel.net.

Jabber: Nemke_BG@elitesecurity.org
Sajt: https://www.nmdesign.rs


+45 Profil

icon Kako naterati DIV da se rasiri na sirinu parent tag-a?09.08.2008. u 14:45 - pre 191 meseci
Kako naterati DIV da se rasiri na sirinu parent tag-a? Ja sam pokusavao sa width atributom na 100% ali uvek se rasiri na velicinu svog sadrzaja a meni treba da se rasiri na velicinu parent elementa, pa me interesuje da li postoji neki nacin da se ovo uradi bez JS-a...
...
 
Odgovor na temu

pajaja
Beograd

Administrator
Član broj: 41598
Poruke: 3430
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: pajaja@elitesecurity.org
ICQ: 253317269


+144 Profil

icon Re: Kako naterati DIV da se rasiri na sirinu parent tag-a?09.08.2008. u 15:11 - pre 191 meseci
Koja sve svojstva imas za taj div? On sam po sebi se siri tako kao sto si hteo, sada zavisi samo sta jos imas u kodu (na pr. float).
Okaci taj deo koda koji pravi problem.

[Ovu poruku je menjao pajaja dana 09.08.2008. u 17:31 GMT+1]
xxx
mali mali mali kamičak...nebo plave boje.
In Memoriam: Madzone Zeka(15.09.2005-16.09.2005)
 
Odgovor na temu

Nikola Poša
Backend (PHP) developer
Beograd

Član broj: 173839
Poruke: 1616
*.adsl-3.sezampro.yu.



+33 Profil

icon Re: Kako naterati DIV da se rasiri na sirinu parent tag-a?09.08.2008. u 15:43 - pre 191 meseci
Probaj da te dimenzije definishesh preko CSS-a, umesto tog atributa width, pishi style = "width: 100%;". A i ja mislim da bi tako kao shto si probao trebalo da uspe... Okachi taj deo koda, da vidimo u chemu je problem...
 
Odgovor na temu

NeonDragon
onaj odande
Pančevo

Član broj: 169069
Poruke: 184
*.adsl-1.sezampro.yu.

Sajt: www.neondragon.iz.rs


Profil

icon Re: Kako naterati DIV da se rasiri na sirinu parent tag-a?09.08.2008. u 17:57 - pre 191 meseci
Citat:
raynor: Probaj da te dimenzije definishesh preko CSS-a, umesto tog atributa width, pishi style = "width: 100%;". A i ja mislim da bi tako kao shto si probao trebalo da uspe... Okachi taj deo koda, da vidimo u chemu je problem...



Čekaj, ne kapiram šta si rekao čoveku. On kaže da je podesio širinu diva na 100%, a to može samo CSS-om (div nema atribut width). A koliko znam, div ima default display postavljen na block, pa zato uvek ima širinu 100% (dok mu ne postaviš neku vrednost).
what would master yoda do? your but, kick it, he would.
 
Odgovor na temu

Nemke_BG

Član broj: 163822
Poruke: 341
*.adsl.beotel.net.

Jabber: Nemke_BG@elitesecurity.org
Sajt: https://www.nmdesign.rs


+45 Profil

icon Re: Kako naterati DIV da se rasiri na sirinu parent tag-a?09.08.2008. u 20:31 - pre 191 meseci
Pogresio sam sto nisam odmah bio okacio kod i izvinjavam se zbog toga, moj glavni problem u ovom slucaju je bio sa duzinom, posto je duzina leve kolone sajta trebala da bude ista kao i sredine i desne, posto je to tabela sa tri kolone onda su sve kolone iste duzine ali ne i ovaj div koji ne zauzme celu kolonu. To sa sirinom je bio samo primer, ali mi se i to desavalo. Ja sam ovaj problem resio tako sto sam izbacio ovaj div i preneo njegove karakteristike i sadrzaj na td element ali neko resenje koje bi ostavilo div bi bilo jos bolje.

Code:

.....
.....
<td align='left' style='width:165px;vertical-align:top;'>
    <div class='navigation'>
        .....
        sadrzaj
        .....
    </div>
</td>
.....
.....

.navigation
{
    font-family: Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif;
    font-size: 13px;
    font-weight: 400;
    font-style: normal;
    color: #336699;
    background-color: #E0E0E0;
    width: 165px;
    height: 100%;
}


...
 
Odgovor na temu

Aleksandar Ružičić
Software Architect, Appricot d.o.o.
Beograd

Član broj: 26939
Poruke: 2881

Jabber: krckoorascic@gmail.com
Sajt: krcko.net


+44 Profil

icon Re: Kako naterati DIV da se rasiri na sirinu parent tag-a?09.08.2008. u 20:45 - pre 191 meseci
jel pricas o sirini (width) ili visini (height)? imam utisak da si pomesao ta dva pojma...


a ukoliko hoces da ti div A zauzima 100% visine diva B onda bi ovo trebalo da ti resi problem:
Code:

B
{
   position: relative;
   height: ...; // podesis visinu B diva
}

A
{
   position: absolute;
   left: 0;
   top: 0;
  width: ...; // podesis sirinu A diva
  height: 100%;
}

i naravno izmenis left i top ukoliko ti tako treba.


ovo ce da ti radi u svim browserima ali samo ukoliko ti je visina B diva konstantna. a ukoliko je promenljive visine (sto je mnogo cesci slucaj) onda mora malo drugacije da se resi taj problem (izbor resenja zavisi od same strane)...
 
Odgovor na temu

[es] :: Web dizajn i CSS :: Kako naterati DIV da se rasiri na sirinu parent tag-a?

[ Pregleda: 3078 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.