Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Promena vrednosti u DataGridView-u bind-obanom na LINQ query

[es] :: .NET :: .NET Desktop razvoj :: Promena vrednosti u DataGridView-u bind-obanom na LINQ query

[ Pregleda: 2006 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12849



+4784 Profil

icon Promena vrednosti u DataGridView-u bind-obanom na LINQ query01.08.2008. u 08:49 - pre 191 meseci
Imam DataGridView. Na odgovarajucem mestu u kodu imam LINQ query (u pitanju je LINQ to SQL, ali mislim da nije bitno; takodje, objekti su kreirani O/RM-om) i postavljam DataSource da je taj query.
ReadOnly je i za DataGridView i za kolone (koje su definisane u designer-u postavljeno na False.
Medjutim, ne mogu da menjam nista u celijama. Konkretno trebam da u jednoj koloni chekiram i odchekiram neke vrednosti, ali ne mogu ni tekstualne celije editovati. Proverio sam i u toku izvrsavanja, nakon sto se podaci prikazu ReadOnly celija je True.
Kako da postignem da korisnik moze menjati vrednosti (i to naravno sacuvam u bazi)?
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12849



+4784 Profil

icon Re: Promena vrednosti u DataGridView-u bind-obanom na LINQ query01.08.2008. u 09:01 - pre 191 meseci
OK, skont'o. Provedoh sat i po trazeci po netu i nisam nista nasao i onda slucajno dodjoh do resenja - potrebno je da bude ukljucena kolona koja je primary key (makar i imala Visible = False).
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: .NET Desktop razvoj :: Promena vrednosti u DataGridView-u bind-obanom na LINQ query

[ Pregleda: 2006 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.