Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pomoc !!! prikaz stanja racuna na webu sa lokalnog SQL servera....

[es] :: MS SQL :: Pomoc !!! prikaz stanja racuna na webu sa lokalnog SQL servera....

[ Pregleda: 2551 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

kissisoft
Radosavljevic Milan

Član broj: 189482
Poruke: 2
79.101.95.*



Profil

icon Pomoc !!! prikaz stanja racuna na webu sa lokalnog SQL servera....31.07.2008. u 22:20 - pre 190 meseci
Postovani,
zamolio bih vas ako mi mozete pomoci kako napraviti prikaz stanja racuna korisnika na web strani.
baza podataka u kojoj se nalaze podaci korisnika su u "SQL sever 2005 express" koji je na localhostu sa javnom statickom IP adresom.
Potrebno mi je da kada korisnik zeli videti svoje stanje da se uloguje i da mu se nakon toga prikaze njegovo stanje racuna,njegove uplate i slicno.
dakle forma za login bi trebala da sadrzi: User name, password i Lib. Lib je ustvari ID tog korisnika u bazi.
Da nebih mnogo pricao tipicno primeru Moj Racun koji ima telekom.

Najvaznije je da se rezultat moze samo citati na web strani i da ulogovani korisnik ne moze menjati LIB reojeve kako nebi mogao videti stanja drugih korisnika.

Unapred hvala...
 
Odgovor na temu

adopilot
Admir Hodžić
It menager
Sarajevo BiH

Član broj: 123492
Poruke: 134
217.199.133.*

Sajt: nemam ja to


Profil

icon Re: Pomoc !!! prikaz stanja racuna na webu sa lokalnog SQL servera....05.08.2008. u 08:10 - pre 190 meseci
Postoji SQL report services na kojem možeš bez puno muke praviti takve izvještaje
to je WEB sućelje i mogu se raditi lijepi izvještaji.
Ali Report server mislim da nije podržan u SQL Expres verziji,
samo u ovim većim varijantama, provjeri na internetu ,sreo sam se i sa nekim upustvima gdije se može raditi report servis sa sql expresom
Sql report servising je nauka sama za sebe, prilično je jednostavno praviti izvještaje i slati ih na server, zakomplikuje se malo oko dodjele
prava poslije te samog pristupanja portalu, ali se sva prava daju urediti vrlo lijepo.
Moj prijedlog je da dobro osmislite šta vam tačno treba stavite to na papir i onda prvo odaberte tehnologiju na kojoj će te razvijati taj dio aplikacije.
Nije zgoreg ni probati potražiti ponudu za izradu takvog jednog servisa od trećeg lica te usporediti urošak vlasitith resorsa i te ponude.

Lijep pozdrav
Admir
S poštovanjem
 
Odgovor na temu

kissisoft
Radosavljevic Milan

Član broj: 189482
Poruke: 2
77.46.232.*



Profil

icon Re: Pomoc !!! prikaz stanja racuna na webu sa lokalnog SQL servera....06.08.2008. u 01:29 - pre 190 meseci
Zahvaljujem se Admir na malo pomoci, sada vec znam kojim putem poc,
mada ako iko ima neko uputstvo ili predlog zamolio bih da napise...
u svakom slucaju hvala svima.
 
Odgovor na temu

[es] :: MS SQL :: Pomoc !!! prikaz stanja racuna na webu sa lokalnog SQL servera....

[ Pregleda: 2551 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.