Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

ResultSet, kako da se ne zatvori kod zatvaranja konekcije ka bazi?

[es] :: Java :: ResultSet, kako da se ne zatvori kod zatvaranja konekcije ka bazi?

[ Pregleda: 2225 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

coka_maksimovic
Mila Maksimovic
Beograd

Član broj: 145317
Poruke: 4
212.200.222.*



Profil

icon ResultSet, kako da se ne zatvori kod zatvaranja konekcije ka bazi?19.07.2008. u 18:05 - pre 191 meseci
evo, ovako.

radim neki ws, i sad me interesuje sledece. zahtev koji moram da ispunim jeste da iz baze preko brokera do kontrolera (koji je neki srednji sloj) vratim ResultSet. on se, naravno, zatvori cim se konekcija ka bazi zatvori? pokusala sam i sa ResultSet.HOLD_CURSORS_ON_COMMIT, ali mi je bacao gresku UnSupportedOperation ?

da li postoji nacin da se resultset ne zatvori kada zatvorim konekciju, tj. da li postoji nacin da vratim resultset na kontroler?


hvala
coka
 
Odgovor na temu

ezamur

Član broj: 111320
Poruke: 51
89.216.111.*



Profil

icon Re: ResultSet, kako da se ne zatvori kod zatvaranja konekcije ka bazi?19.07.2008. u 20:21 - pre 191 meseci
Nemoj to raditi. Dugo je to vremena da ti konekcija stoji otvorena. Prepakuj result set u nesto drugo, zatvori konekciju i result set i onda to "nesto drugo" vrati na kontroler.
 
Odgovor na temu

coka_maksimovic
Mila Maksimovic
Beograd

Član broj: 145317
Poruke: 4
212.200.222.*



Profil

icon Re: ResultSet, kako da se ne zatvori kod zatvaranja konekcije ka bazi?19.07.2008. u 20:42 - pre 191 meseci
hvala na brzom odgovoru. znam da bi valjalo drugacije, kazem, pokusala sam i sa hold_cursors_on_commit, ali mi baca izuzetak koji sam pomenula.

elem, to mi je tema za diplomski, pa moram da ispostujem ono sto se trazi, zato i moram da vratim resultset na kontroler.

razmisljala sam da bi bilo dobro da uradim prepakivanje na kontroleru iz resultseta u recimo mapu, pa da za samo to vreme bude otvorena konekcija.

takodje, da li neko ima ideju, koje tipove podataka mogu da prenesem sa web servisa na web service klijenta?

na primer, ako mi je package u kome se nalazi ws - servispackage, a ja u operaciji web servisa imam povratnu vrednost java.util.hashmap, kada klijent pozove metodu ws-a, ta metoda je tipa servispackage.hashmap...
coka
 
Odgovor na temu

[es] :: Java :: ResultSet, kako da se ne zatvori kod zatvaranja konekcije ka bazi?

[ Pregleda: 2225 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.