Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li se mogu spasiti podaci iz ispražnjenog word dokumenta?

[es] :: Office :: Word :: Da li se mogu spasiti podaci iz ispražnjenog word dokumenta?

[ Pregleda: 4060 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

gorchilo
gorchilo
Beograd

Član broj: 59580
Poruke: 41
*.teletrader.com.



Profil

icon Da li se mogu spasiti podaci iz ispražnjenog word dokumenta?16.07.2008. u 08:25 - pre 191 meseci
U doc fajlu se nalazio tekst, a onda je nesrećnim slučajem tekst obrisan (Cut) i tako ispražnjen doc fajl zatim snimljen pod istim imenom.

Da li MSWord slučajno čuva negde starije verzije fajlova?
A stare sadržaje clipboarda?

Ako ne, da li se podaci mogu pronaći negde na hard disku? Pretpostavljam da ni tu odgovor nije povoljan, jer se ne radi o izbrisanom fajlu nego o istom fajlu sa izmenjenim (obrisanim) sadržajem.

Da li postoje neki low-level čitači hard diska, da pokušam bar neki search po sadržaju?
Bio bih zadovoljan i kad bi se spasio makar deo teksta. Tekst je 40 strana i radilo se na njemu dugo.

Momentalno ne znam o kom fajl sistemu se radi, disk je prijateljev.

Hvala unapred na savetima.
 
Odgovor na temu

gorchilo
gorchilo
Beograd

Član broj: 59580
Poruke: 41
*.teletrader.com.



Profil

icon Re: Da li se mogu spasiti podaci iz ispražnjenog word dokumenta?16.07.2008. u 09:20 - pre 191 meseci
Pretpostavljao sam da je mala šansa da mi Word može pomoći u spasavanju izgubljenog teksta i da ću pre nešto uraditi low level skeniranjem diska, zato sam pitanje postavio na forum na kome se inače piše o vraćanju podataka.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Da li se mogu spasiti podaci iz ispražnjenog word dokumenta?16.07.2008. u 09:32 - pre 191 meseci
Mislim da ti je to sa citanjem hdd-a jedina sansa da moozda nesto izvuces. Probaj WinHex. U pitanju je hex editor, ali moze i da cita direktno sadrzaj hdd-a.
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6275

Sajt: pedja.supurovic.net


+1570 Profil

icon Re: Da li se mogu spasiti podaci iz ispražnjenog word dokumenta?16.07.2008. u 09:41 - pre 191 meseci
Secam se da je nekad davno Word imao opciju da snima izmene udokument tako da se u nekom trenutku moglo povratiti na stariju verziju. Cak mislim da je to bilo podrzaumevano ukljuceno tako da je trik za smanvanje word dokument bio u tome da se snimi sa tom opcijom iskljucenom, takoda se izgube stare verzije.

 
Odgovor na temu

gorchilo
gorchilo
Beograd

Član broj: 59580
Poruke: 41
*.teletrader.com.



Profil

icon Re: Da li se mogu spasiti podaci iz ispražnjenog word dokumenta?16.07.2008. u 09:55 - pre 191 meseci
Ih to bi bilo extra, večeras ću uporediti veličinu ovog "praznog" fajla sa stvarno praznim.
Ako ne to, ovaj hex editor obećava.
Hvala na pomoći, Bog će vam platiti, koliko bih dugo surfovao do odgovora ne smem ni da pomislim.
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
77.46.207.*



+21 Profil

icon Re: Da li se mogu spasiti podaci iz ispražnjenog word dokumenta?16.07.2008. u 10:40 - pre 191 meseci
Pomenuta opcija i dalje postoji u Wordu (2007), a na velicinu fajla utice da li su ukljucene opcije da sa dokumentom cuva i primenjene fontove i ostale stvari... ("embed used fonts..."), kako bi dokument i na drugom racunaru izgledao isto...


Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

timmy
Jovan Timotijevic

Moderator
Član broj: 37087
Poruke: 634

Sajt: www.e-tim.net


+89 Profil

icon Re: Da li se mogu spasiti podaci iz ispražnjenog word dokumenta?16.07.2008. u 11:44 - pre 191 meseci
Citat:
Predrag Supurovic: Secam se da je nekad davno Word imao opciju da snima izmene udokument tako da se u nekom trenutku moglo povratiti na stariju verziju. Cak mislim da je to bilo podrzaumevano ukljuceno tako da je trik za smanvanje word dokument bio u tome da se snimi sa tom opcijom iskljucenom, takoda se izgube stare verzije.


Terminoloski nije ispravno koristiti rec "verziju" jer u Wordu postoji poseban mehanizam pravljenja vise verzija
istog dokumenta (pogledaj File/Save Versions). Pretpostavljam da si ovde mislio na opciju Allow Fast Saves.
Ova opcija omogucava da se pri svakom snimanju u fajl na disku samo dodaju izmene na dokumentu nastale posle poslednjeg
snimanja. To naravno povecava velicinu fajla, ali sa druge strane utice na brzinu snimanja na disk (pretpostavka je
da cesto koristite Save komandu). Teoretski bi bilo moguce iz tako snimljenog dokumenta izvuci sve izmene koje su
u njemu nastajale iako je dokument sniman, zatvaran i iznova otvaran. To bi bilo resenje za cuvenu Microsoft-ovu poslovicu

Posle Save - nema Undo

Dakle, kao da imas Undo u svakom dokumentu, pa cak i u onima koje dobijas od drugih.

Nazalost, ja takav alat jos nisam video za Word dokumente ;(

AutoRecover Info fajl sluzi da sam Word pokusa da povrati dokument koji nije propisno zatvoren i sacuvan pri poslednjem
koriscenju (npr. puko Word ili Windows, nestalo struje...). Tesko da iz ovog fajla mozes nesto sam da izvuces.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Word :: Da li se mogu spasiti podaci iz ispražnjenog word dokumenta?

[ Pregleda: 4060 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.