Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

JavaScript i restricted active content kod otvaranja iz internet explorera

[es] :: Javascript i AJAX :: JavaScript i restricted active content kod otvaranja iz internet explorera

[ Pregleda: 2164 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

engine.03
vishi sistem administrator

Član broj: 138735
Poruke: 12
93.86.95.*



Profil

icon JavaScript i restricted active content kod otvaranja iz internet explorera09.07.2008. u 22:32 - pre 192 meseci
Pri otvaranju stranica (koje sam odradio u JavaScriptu + klasichan HTML ) u Internet Exploreru, obavezno moram da dozvolim blokiran sadrzaj desnim klikom i potvrdjivanjem opcije allow blocked content.
Kod nekih drugih primera JavaSripta se ovo ne desava (iako se radi o javascriptu) ! Sta treba otkucati da se ne deshava i meni ???
Naravno da mogu da potvrdim opciju da mi Internet Explorer dozvoli pregled aktivnog sadrzaja, ali je problem kad moj sajt otvaraju ljudi koji ne znaju ni da dozvole prikazivanje aktivnog sadrzaja ...
Pomozite mi , inache cu sedeti i nocima pokusavati da nadjem nachin da ovo reshim : )

 
Odgovor na temu

misk0
.: Lugano :. _.: CH :.

SuperModerator
Član broj: 634
Poruke: 2824
*.adsl.ticino.com.

ICQ: 46802502


+49 Profil

icon Re: JavaScript i restricted active content kod otvaranja iz internet explorera10.07.2008. u 09:36 - pre 192 meseci
Meni se to juche desilo na fajlu u koji sam includeovao mootools ali kad sam isti taj sadrzaj ubacio na sajt, nije se pojavljivalo. Nisam puno trazio zasto i kako. :)
:: Nemoj se svadjati sa budalom, ljudi cesto nece primjetiti razliku ::
 
Odgovor na temu

engine.03
vishi sistem administrator

Član broj: 138735
Poruke: 12
93.86.95.*



Profil

icon Re: JavaScript i restricted active content kod otvaranja iz internet explorera10.07.2008. u 16:50 - pre 192 meseci
verovatno si dozvolio za taj fajl, da moze : )
Meni je ovo veliki problem zbog korisnika, ne znaju da daju dozvolu da se stranica otvori,
i onda jauchu kako na stranici nedostaje neki efekat : )
 
Odgovor na temu

jazzieDev
Dino Ivankov
freelancer
Beograd

Član broj: 177955
Poruke: 17
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: JavaScript i restricted active content kod otvaranja iz internet explorera12.07.2008. u 16:51 - pre 192 meseci
Problem je u stvari do podesavanja "zona" u IE... ako se otvara fajl sa lokala, default podesavanje za skripte je 'prompt', a za internet zonu se vecina skripti izvrsava bez problema. Ako se poruka javlja u lokalu ali ne i na sajtu, onda nema problema. (pod uslovom da su default podesavanja za IE u pitanju, posto 80% korisnika ni ne pipne ta podesavanja :-) ).
 
Odgovor na temu

engine.03
vishi sistem administrator

Član broj: 138735
Poruke: 12
79.101.146.*



Profil

icon Re: JavaScript i restricted active content kod otvaranja iz internet explorera26.07.2008. u 02:29 - pre 191 meseci
Nisam ni obratio paznju da mi se desavalo samo na lokalu. a radilo na postavljenim sajtovima :)
Hvala

[Ovu poruku je menjao engine.03 dana 26.07.2008. u 15:54 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Javascript i AJAX :: JavaScript i restricted active content kod otvaranja iz internet explorera

[ Pregleda: 2164 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.