Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Javne usluge ili finansijske usluge ili turizam, sport i rekreacija?

[es] :: Vodič za posao :: Javne usluge ili finansijske usluge ili turizam, sport i rekreacija?

[ Pregleda: 3665 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

jakov1
Jakov Jakov
Beograd

Član broj: 36144
Poruke: 286
*.dialup.neobee.net.

Sajt: https://www.yakonorent.co..


+2 Profil

icon Javne usluge ili finansijske usluge ili turizam, sport i rekreacija?02.07.2008. u 14:00 - pre 192 meseci
Da li zna neko nesto o statistickim podacima o zanimanjima:
Menadžment u sektoru JAVNIH USLUGA
Menadžment u sektoru FINANSIJSKIH USLUGA
Menadžment u TURIZMU, SPORTU i REKREACIJI.


Tj. konkretno pitanje sa kojim od ovih zanimanja moze se lakse zaposliti?
Rent a car Beograd https://www.yakonorent.com
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9506
*.lukoil.co.yu.



+10254 Profil

icon Re: Javne usluge ili finansijske usluge ili turizam, sport i rekreacija?02.07.2008. u 14:17 - pre 192 meseci
Ne može to tako, sine.
Zaposlenje zavisi od mnogih, mnogih faktora. Pre svega od tebe samog. Zato, ako si rešio da studiraš, upiši ono šta ti najviše "leži", ono šta voliš. Potrudi se da budeš dobar u tome što učiš i radiš. Ako si stvarno dobar, biće i posla i para, ma u kojoj oblasti.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: Javne usluge ili finansijske usluge ili turizam, sport i rekreacija?03.07.2008. u 03:24 - pre 192 meseci
Slazem se sa Java Beograd - da treba studirati ono sto ti lezi a ne ono sto je profitabilno!

A sto se tice ovih zanimanja... "Menadžment u sektoru FINANSIJSKIH USLUGA" --> sta, neko ce da zavrsi strukovne studije sa tim programom i odmah ce se zaposliti kao finansijski direktor u nekoj firmi? :)

"Menadžment u sektoru JAVNIH USLUGA" --> na takve pozicije se ne dolazi tek tako... to je ono po naski 'sef'. Tu su bitni neki drugi atributi a ne formalno obrazovanje, npr. partijska knjizica ti je bitnija od svake diplome :)

Znaju li svi ti fakulteti i vise skole uopste sustinski pojam menadzmenta? :S

Ova treca mislim da nudi najbolju perspektivu: Menadžment u TURIZMU, SPORTU i REKREACIJI.

Turizam, sport, rekreacija i te price dobro prolaze. Ali neces biti 'menadzer' vec eventualno turisticki vodic, ili tipican kancelarijski radnik u nekoj tur. agenciji. Rekreacija i sport - neki hotel ili banja mozda...
 
Odgovor na temu

jakov1
Jakov Jakov
Beograd

Član broj: 36144
Poruke: 286
*.dialup.neobee.net.

Sajt: https://www.yakonorent.co..


+2 Profil

icon Re: Javne usluge ili finansijske usluge ili turizam, sport i rekreacija?03.07.2008. u 20:41 - pre 192 meseci
Citat:
Java Beograd: Ne može to tako, sine.
Zaposlenje zavisi od mnogih, mnogih faktora. Pre svega od tebe samog. Zato, ako si rešio da studiraš, upiši ono šta ti najviše "leži", ono šta voliš. Potrudi se da budeš dobar u tome što učiš i radiš. Ako si stvarno dobar, biće i posla i para, ma u kojoj oblasti.


Iskreno mislim da je bolje da volis ono sto radis nego da radis ono sto volis.


A sto se ovog pitanja tice, dzabe ja da zavrsim ono sto volim kad od toga nema hleba.

Konkretno moja situacija je da trebam na trecoj godini da se odlucim za jedno od ova tri, pa su me zanimali statisticki podaci o tome kako prolaze ova zanimanja. Ko da niko od Vas ne razmislja da radi sta mu se vise isplati nego samo razmisljate da radite ono sto vam se svidi. Ne bih bas rekao da je tako.

I naravno da niko nece da Vas prima odmah kao direktora, nego sa ovim zanimanjem pretendujete i imate uslova za takvu poziciju. A sve ostalo zavisi od Vas tj. nas, koliko se trudimo, radimo i razmisljamo o poslu. A uspeh ce sam doci.
(nadam se, ako se ne zarati)
Rent a car Beograd https://www.yakonorent.com
 
Odgovor na temu

Davor Vlajkovic

Član broj: 24486
Poruke: 2795
*.dynamic.sbb.rs.



+52 Profil

icon Re: Javne usluge ili finansijske usluge ili turizam, sport i rekreacija?03.07.2008. u 20:59 - pre 192 meseci
Poenta je da, ako si dovoljno dobar u onome što radiš, nagrada obično dolazi sama po sebi. Tom logikom, raditi ono što voliš i biti što je moguće bolji u tome je nešto čemu bi trebalo da težimo. Statistika je tu, usudiću se da kažem, nebitna stavka, zbog opštepoznatog 'sarma-problema' (neko jede meso, neko kupus)...
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-78-30-186-56.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Javne usluge ili finansijske usluge ili turizam, sport i rekreacija?03.07.2008. u 21:08 - pre 192 meseci
Citat:
jakov1: Iskreno mislim da je bolje da volis ono sto radis nego da radis ono sto volis.


razlika?
zar ako radis ono sto volis,neces zavoleti posao koji se bavi istim
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: Javne usluge ili finansijske usluge ili turizam, sport i rekreacija?04.07.2008. u 01:56 - pre 192 meseci
Citat:
jakov1:

A sto se ovog pitanja tice, dzabe ja da zavrsim ono sto volim kad od toga nema hleba.

Konkretno moja situacija je da trebam na trecoj godini da se odlucim za jedno od ova tri, pa su me zanimali statisticki podaci o tome kako prolaze ova zanimanja. Ko da niko od Vas ne razmislja da radi sta mu se vise isplati nego samo razmisljate da radite ono sto vam se svidi. Ne bih bas rekao da je tako.

I naravno da niko nece da Vas prima odmah kao direktora, nego sa ovim zanimanjem pretendujete i imate uslova za takvu poziciju. A sve ostalo zavisi od Vas tj. nas, koliko se trudimo, radimo i razmisljamo o poslu. A uspeh ce sam doci.
(nadam se, ako se ne zarati)


Ti se odluci za ono sta ti najvise lezi odnosno cime bi ti najvise voleo da se bavis. Kao sto rekoh taj rezon ucicu nesto sto ce mi doneti profit a sto me ne zanima kao ni lanjski sneg je los koncept i nikada neces biti ni prosecan u svojoj struci, a da bi uspeo moras biti uvek iznad proseka, uvek korak napred.
Statistika je bez veze kao sto kaze Davor zbog sarma proseka.

"nego sa ovim zanimanjem pretendujete i imate uslova za takvu poziciju" -> sto pre sebi izbacis takve mastarije iz glave bice ti lakse. Mislim da, svakako ima teoretskih uslova.... ali tek kroz 15-20 godina dokazanog iskustva? Ako ti to nesto znaci pri izboru smera u ovom momentu onda eto... Ili ti planiras preko partijske knjizice da se docepas neke direktorske fotelje, to je onda drugi padez i nije ti onda smer bitan uopste.
Eto da sam na tvom mestu izabrao bih Menadžment u sektoru JAVNIH USLUGA. Dok bi neko drugi izabrao sport... a neko treci finansije.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

jakov1
Jakov Jakov
Beograd

Član broj: 36144
Poruke: 286
*.dialup.neobee.net.

Sajt: https://www.yakonorent.co..


+2 Profil

icon Re: Javne usluge ili finansijske usluge ili turizam, sport i rekreacija?04.07.2008. u 20:57 - pre 192 meseci
Hvala na savetima.

Rent a car Beograd https://www.yakonorent.com
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: Javne usluge ili finansijske usluge ili turizam, sport i rekreacija?

[ Pregleda: 3665 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.