Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

pristup sa lokalne mreze preko javnog IP routera na lokalnu mrezu

[es] :: SOHO Networking :: pristup sa lokalne mreze preko javnog IP routera na lokalnu mrezu

[ Pregleda: 4391 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

arsenije81

Član broj: 184284
Poruke: 7
*.eunet.yu.



Profil

icon pristup sa lokalne mreze preko javnog IP routera na lokalnu mrezu10.06.2008. u 16:11 - pre 193 meseci
Trazio, trazio i nisam nasao resenje.

Naime, imam lokalnu mrezu, povezanu preko routera ka Internetu. Na jednom compu imam email server. Na laptopu je POP3 podesen na javnu IP routera. Kada nisam u kancelariji, sve radi normalno. Ali, kada dodjem u kancelariju i nakacim se na lokalnu mrezu, router ne konta njegovu javnu adresu. Na netu sam trazio nekoliko dana, i sve mi se vrti oko NATA i loopback-a, ali sam prestao da kontam bilo sta.

Moze li neko pomoci? Mozda sam pogresno googlovao i [ES]ovao, ali sam izludeo :(

Router je GlobespanVirata Viking II

Mnogo hvala unapred.
 
Odgovor na temu

Machiavelli...
Đorđe Đokanović
IT Support Engineer II
www.amazon.com
Philadelphia

Član broj: 90589
Poruke: 672
*.hsd1.pa.comcast.net.

Sajt: www.linkedin.com/in/dorde..


+92 Profil

icon Re: pristup sa lokalne mreze preko javnog IP routera na lokalnu mrezu11.06.2008. u 15:33 - pre 193 meseci
pa nisam bas siguran sta pricas, ali kad si u lokalu podesi za pop3 mail server njegovu lokalnu adresu u mrezi. Kada si van lokala tebi je podeseno da ti pop3 bude javna adresa rutera na kojem ti je vorovatno podeseno da forvarduje sav saobracaj ka pop3 serveru u njegovoj lokalnoj mrezi, e sada kad si ti u lokalu ne mozes da ostavis tu javnu adresu rutera kao pop3 nego vec postavi IP tog pop3 servera iz lokala.

Having an idea is like being in a nutshell, but exchanging idea and collaborate
with
others is like being in infinite ocean of knowledge.
________________________________________________________________
____

Veruj u sebe. Ako ti neces, ko hoce?!

„Bolje živeti 100 godina kao milioner, nego sedam dana u bedi.“
 
Odgovor na temu

arsenije81

Član broj: 184284
Poruke: 7
*.eunet.rs.



Profil

icon Re: pristup sa lokalne mreze preko javnog IP routera na lokalnu mrezu12.06.2008. u 19:45 - pre 193 meseci
Dobro si shvatio moj problem. Pokusavam iz lokala pristupiti lokalnom pop3 sa javnom IP adresom. Router mi forvarduje nekoliko portova, pa sam kontao da ne moram imati dva pop3 naloga-jedan za lokal, a drugi kad nisam u lokalu.

Hvala ti na odgovoru.
 
Odgovor na temu

neur0

Član broj: 84832
Poruke: 135
*.adsl.beotel.net.



+3 Profil

icon Re: pristup sa lokalne mreze preko javnog IP routera na lokalnu mrezu12.06.2008. u 20:41 - pre 192 meseci
Nisam imao iskustva sa takvom konfiguracijom, ali mislim da ako Ruter nema NAT Loopback opciju, neces moci da izbegnes 2 accounta - jedan sa javnom, drugi sa privatnom adresom.
Drugo resenje koje mi pada na pamet je petljanje sa lokalnim DNS serverom ako ga imate, mada to povlaci pitanje kesha na tvom racunaru i namestanja alternativne konfiguracije za lokalni net (koju vec najverovatnije imas jer sigurno menjas mrezne parametre kad predjes u lokal, ali mozda koristis isti DNS server).
Naravno u obzir dolazi i skripta koja bi npr napravila mapiranje na privatnu adresu u hosts fajlu.

Ono sto NAT loopback radi je da paket iz lokala koji se natuje vrati kroz WAN interfejs i prikaze prakticno kao saobracaj od spolja.
 
Odgovor na temu

stsung
NS

Član broj: 12899
Poruke: 432
*.ptt.yu.



+2 Profil

icon Re: pristup sa lokalne mreze preko javnog IP routera na lokalnu mrezu12.06.2008. u 20:54 - pre 192 meseci
Pozd.

Najbolje je uraditi preko DNS ako za to postoji mogucnost. Npr, na DNS serveru sajta firme definishesh recimo pop3.firma.com da je spoljna IP adresa routera, i tu adresu upishesh u address polje za pop3. Kada si van firme ovo ce raditi. E sad, problem je kada dodjesh u firmu - nemam iskustva sa tvojim routerom, ne znam da li ima mogucnost da mu definishesh hostove i time overridujesh dns (pretpostavljam da ti je router predstavlja i dns server za lokalnu mrezhu)? Ideja bi tu bila da mu registrujesh pop3.firma.com da je lokalna IP adresa tako da mashine vezane za njega dobiju tu adresu, dok ce od spolja i dalje adresa biti prevedena od strane autorativnog DNS servera. Na cisco routerima ovo se radi jednostavnom komandom "ip host".

Ako nemash ovu mogucnost eventualno shto mozhesh uraditi je da izmenish svoj hosts fajl na laptopu time shto cesh registrovati neku pravu ili pseudo adresu, i onda recimo napravish neki batch fajl koji ce fajl menjati u zavisnosti od toga da li si u firmi ili ne izmedju spoljnje i unutrashnje ip adrese.

Svako dobro.

edit: neur0 me preteche u odgovoru :)
 
Odgovor na temu

Rekla Kazala
Rekla Kazala
Čuće se

Član broj: 176359
Poruke: 156
212.200.121.*



Profil

icon Re: pristup sa lokalne mreze preko javnog IP routera na lokalnu mrezu16.06.2008. u 04:17 - pre 192 meseci
Za sve korisnike laptopa i problema različitih mreža. Netsetman je izvrstan besplatan program. (lično ga koristim)

http://www.snapfiles.com/get/netsetman.html

Srećno
Arguing on the internet is a bit like competing in the para-olympics, even if you win, your still a fucking retard!
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: pristup sa lokalne mreze preko javnog IP routera na lokalnu mrezu

[ Pregleda: 4391 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.