Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako organizirati malu uredsku mrežu s Windows Serverom 2008?

[es] :: Windows mreže :: Kako organizirati malu uredsku mrežu s Windows Serverom 2008?

[ Pregleda: 2212 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

asyk

Član broj: 46486
Poruke: 55
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Kako organizirati malu uredsku mrežu s Windows Serverom 2008?07.06.2008. u 14:27 - pre 193 meseci
Pozdrav znalci!

Mi smo jedan mali grafički studio, i upravo smo kupili licence za Windows Vistu i još dosta tog softvera - među ostalim i Windows Server 2008. E sad, mene zanima na koji bi način mogli organizirati našu trenutnu uredsku mrežu da što više toga centraliziramo. Situacija je slijedeća:

3 radne stanice (sve tri su na Windows Visti sa SP1)
3 printera
1 fax
2 rutera
1 server

Ja bi htjeo na server instalirati windows server 2008 (još uvijek je disk prazan) i onda preko njega omogućiti bolju organizaciju unutar studia. Trenutno se sve tri stanice spajaju preko 2 rutera (ruter, pa na njega još jedan ruter jer smo ostali bez dovoljno portova na ovom prvom). Svi smo u istom workgroupu (defaultni). Kako smo dobili dosta tog softvera, među ostalim tu je i sharepoint server i dynamics CRM (koji nam treba za praćenje komunikacije s našim kupcima), i ja bi sve to htjeo implementirati na način da sve to bude na neki način centralizirano a da radne stanice jednostavno spremaju sve to na server. Da li netko ima iskustva s ovakvim nečim i ima li itko nekakav dobar prijedlog i/ili upute kako da to odradim što kvalitetnije?

Hvala svima na pomoći unaprijed!
 
Odgovor na temu

Ivek33

Član broj: 66174
Poruke: 2898



+66 Profil

icon Re: Kako organizirati malu uredsku mrežu s Windows Serverom 2008?07.06.2008. u 20:00 - pre 193 meseci
Citat:
asyk:  upravo smo kupili licence za Windows Vistu i još dosta tog softvera - među ostalim i Windows Server 2008.
prijatelju, nemoj se naći uvrijeđen na ovaj moj post jer te želim dobronamjerno savjetovati.
Utrošili ste novca za licence, javljaš se ovdje za "globalnu" pomoć što znači da baš i nemaš znanja ( što ne tvrdim, već samo mislim u odnosu na post koji si postavio ) za odraditi sve to kompletno i KVALITETNO.
Možeš ti postavljati pitanja i podpitanja, dobiti odgovore i pododgovore ali uvjek može biti problema ( kako to uvjek biva ) i to će trajati i trajati.

Zato te savjetujem, nađi nekog "znalca" koji će to odraditi kako valja i riješio si problem za dulje vrijeme ( jer firma trpi dok to sve ne profukcionira )
Što prije osposobiš mrežu firma će prije započeti sa radom.

Ako baš želiš sam krenuti u to pogledaj TOP teme na ovom forumu i pročitaj ih.

Evo ja ću ti dati jedan link za početak: http://www.ic.ims.hr/informati...sta-xp-98se/vista-xp-98se.html koji ti može biti smjernica za rješavanje planirane mreže.

Isto tako pogledaj i ovaj link: Mreža računala + Ruter/Switch/Modem u nekoliko varijanti

Ako kreneš SAM, sretno u rješavanju planirane mreže.
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Kako organizirati malu uredsku mrežu s Windows Serverom 2008?07.06.2008. u 21:46 - pre 193 meseci
Slažem se sa Ivanom, najbolje je da nađete nekog ko će to da vam sredi. Mreža je relativno mala tako da ne bi smeo da bude veliki trošak za firmu, mnogo manji u svakom slučaju nego vreme koje će biti potrebno da to sve sami uradite.
 
Odgovor na temu

asyk

Član broj: 46486
Poruke: 55
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Kako organizirati malu uredsku mrežu s Windows Serverom 2008?10.06.2008. u 11:40 - pre 193 meseci
Da, hvala na odgovorima. Nema uvrede, ma kakvi :)
Stvar je u tome što bi htjeli što prije početi s radom bolje organizirani a spi***li smo previse para za legalan softver pa sad nemamo ni za kavu :) Snaci cemo se nekako valjda :)
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows mreže :: Kako organizirati malu uredsku mrežu s Windows Serverom 2008?

[ Pregleda: 2212 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.