Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

svchost.exe puca s vremena na vrijeme kad sam na internetu

[es] :: Zaštita :: svchost.exe puca s vremena na vrijeme kad sam na internetu

[ Pregleda: 2075 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tionisal

Član broj: 59637
Poruke: 59



Profil

icon svchost.exe puca s vremena na vrijeme kad sam na internetu25.05.2008. u 17:15 - pre 193 meseci
ljudi, kad sam na internetu svchost mi puca s vremena na vrijeme, dobijam standardnu poruku tipa svchost naletio na problem, zao nam je moramo da ga prekinemo, kada pokusam da se diskonektujem ne mogu, mada ja konekciju u tom trenutku vise nemam, vec moram da restartujem racunar. dijelim konekciju sa jos jednim kompjuterom, znaci ICS servis radi, ne mislim da je nekekav virus, sta vec, skenirao sam moj komp sa avirom i SpybotS&D a drugi komp sa Kaspersku Internet Security-em, nista nisu pronasli. Moj komp je gateway, nekako mi se cini da kad je drugi komp upaljen da mi se desava ovaj problem...
pokusao sam malo dublje da analiziram svchost.exe, da vidim kakvi procesi rade iza njega ali nisam nasao nista sumnjivo...
da napomenem da mi se svchost.exe ne jede 100% procesorskog vremena, sve je u granicama normale
na drugom kompu sestra iskljucivo korisit msn i to je to...
prije par dana sam instalirao Agnitum-ov Outpost Pro 2008 ali sam ga morao deinstalirati jer mi NAT-ovanje nije funkcionisalo...ali ne vjerujem da je to moglo nastetiti sistemu...
 
Odgovor na temu

toldici
Aleksandar
Učenik
Apatin

Član broj: 180568
Poruke: 43
*.smin.itsisp.net.



Profil

icon Re: svchost.exe puca s vremena na vrijeme kad sam na internetu25.05.2008. u 20:07 - pre 193 meseci
Da li je na kompu sa msn-om instaliran KIS?Ako jeste onda probaj izdvojiti neku kintu za Zone Alarm Pro i update-uj njegov anti-spyware i u njegovim podešavanjima pod detection izaberi deep-inspection scan i pokreni scan.Iz ličnog iskustva znam da uklanja i prepoznaje hrpu onoga što KIS ne može.Isto ovo uradi na drugom kompu pa mi javi šta je otkrio.
 
Odgovor na temu

tionisal

Član broj: 59637
Poruke: 59



Profil

icon Re: svchost.exe puca s vremena na vrijeme kad sam na internetu26.05.2008. u 12:35 - pre 193 meseci
problem rijesen security patch-om WindowsXP-KB921883-x86-ENU...
ipak nije virus, kako sam i pretpostavljao, vec je problem izgleda pravio port 135 na lokalnom interfejsu...
 
Odgovor na temu

[es] :: Zaštita :: svchost.exe puca s vremena na vrijeme kad sam na internetu

[ Pregleda: 2075 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.