Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa povezivanjem sat resivera i tv-a preko scarta

[es] :: Multimedijalni uređaji :: Problem sa povezivanjem sat resivera i tv-a preko scarta

[ Pregleda: 3218 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

sava84

Član broj: 43115
Poruke: 520
91.191.15.*



+1 Profil

icon Problem sa povezivanjem sat resivera i tv-a preko scarta10.05.2008. u 07:43 - pre 194 meseci
Pozdrav, prije 15 dana mi je stigao resiver, Nytrobox, to je klon Dreama 500s, ispocetka je bio nakacen na tv preko cinc kabla, koji sam nazad na tv kacio preko adaptera na scart prikljucak, to je bilo ok, ali iz zvucnika se stalno culo zujanje, e sada kod staraca je bio isti problem i to smo rijesili povezivanjem tv-a i resivera njihovog scart kablom. Kontao sam da i kod sebe uradim tako, ali kad sam to povezao, slika sa resivera je bila super, ton je bio bez zujanja, medjutim problemi se pojave kada resiver ide u stand by. Tada tv prebaci na tv kanal, sa kojeg se samo cuje ton, i nema slike uopste, dobijam i teletekst znak kanala na kojem se nalazim, a kada resiver ostane upaljen, i ja daljinskim od tv-a prebacim na neki kanal na tv-u, cujem ton, a slika je sa satellitskog kanala, samo sto "leti" po ekranu u horizontalnom pravcu. E sada ima li neko ideju sta bi to moglo biti, ako je nesto do resivera da ga vratim, jer mi stvarno smeta zujanje zvuka preko cinc kabla. Kacio sam resiver od staraca na svoj tv istim scart kablom i sve radi normalno. Hvala unaprijed.
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Problem sa povezivanjem sat resivera i tv-a preko scarta10.05.2008. u 08:25 - pre 194 meseci
Pozdrav,

prvo isprobas redom od najlakseg pocevsi:

zameni scart kabl, probaj sa sto debljim kablom. Da ne kupujes, pozajmi od nekoga kod koga pouzdano dobro funkcionise scart i imaj u vidu da su satelitski receiveri posebno osetljivi na scart (odnosno, broj prikljucaka aktivnih u njemu a sto se manifestuje kroz debljinu kabla) pa se malo ozbiljnije poigraj sa tim delom. Naredna stavka su novi cinc-kablovi. Tek na kraju moze biti da je do samog receivera, to je ujedno i najteze resivi deo, odnosno, ne bacas ga u stand-by rezim vec samo selektujes na TV-u tuner a receiver stoji upaljen na radnom rezimu.
 
Odgovor na temu

sava84

Član broj: 43115
Poruke: 520
91.191.15.*



+1 Profil

icon Re: Problem sa povezivanjem sat resivera i tv-a preko scarta10.05.2008. u 08:39 - pre 194 meseci
Hvala na brzom odgovoru, probao sam sa 2 skart kabla, oba rade na drugom resiveru skroz ok, a na ovom mom nikako. Sa cinc kablom nisam svakako zadovoljan pa cu da probam drugi, fazon je u tome sto mi skart brlja sliku a cinc ton, kad je spojen cinc kablom, ja jednostavno na daljincu od tv-a prebacim u tv mode i pojavi se tv kanal. Idem onda da trazim novi cinc kabal, da vidim sta ce biti.
 
Odgovor na temu

[es] :: Multimedijalni uređaji :: Problem sa povezivanjem sat resivera i tv-a preko scarta

[ Pregleda: 3218 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.