Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Potrebna pomoc oko zasticenog BIOS-a na Siemens notebook-u

[es] :: Laptopovi :: Potrebna pomoc oko zasticenog BIOS-a na Siemens notebook-u

[ Pregleda: 3096 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dragan_epo
Valjevo

Član broj: 73974
Poruke: 144
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Potrebna pomoc oko zasticenog BIOS-a na Siemens notebook-u02.05.2008. u 22:08 - pre 194 meseci
Pozdrav svima!
Vec sam pogledao sve slicne teme na forumu i nisam pronasao resenje.
Naime, radi se o Fujitsu Siemens laptopu, model LIFEBOOK S7020.
Kada ga ukljucim trazi mi da unesem sifru! ja sam pokusao sa dosta kombinacija medju kojima je i SKY_FOX. Polje za password ima
8 karaktera i ne dozvoljava mi da unesem specijalne karaktere kao sto su ?_+ i sl....
Pogledajte i sliku kako sve to izgleda!
Nadam se da mi neko moze pomoci!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Rekla Kazala
Rekla Kazala
Čuće se

Član broj: 176359
Poruke: 156
212.200.145.*



Profil

icon Re: Potrebna pomoc oko zasticenog BIOS-a na Siemens notebook-u02.06.2008. u 22:53 - pre 193 meseci
Jednostavno pozoveš prodavca koji je prodao laptop jer ga je on i postavio :-) Ako "nećeš" jednostavno, onda ti je jedini način da resetuješ BIOS to je da pronadješ CMOS bateriju i ukloniš je iz svog ležišta i tako ostavis dan-dva.
Arguing on the internet is a bit like competing in the para-olympics, even if you win, your still a fucking retard!
 
Odgovor na temu

JOJO847

Član broj: 14162
Poruke: 6623
*.adsl.net.t-com.hr.



+10 Profil

icon Re: Potrebna pomoc oko zasticenog BIOS-a na Siemens notebook-u03.06.2008. u 09:38 - pre 193 meseci
@Rekla Kazala

Prije nego nešto pišeš, budi siguran da je to tako ili reci da pišeš napamet (vrijedi za više poruka).
Hvala!

@dragan_epo
pomoći će ti servis ili osoba od koje je notebook!


 
Odgovor na temu

dragan_epo
Valjevo

Član broj: 73974
Poruke: 144
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Potrebna pomoc oko zasticenog BIOS-a na Siemens notebook-u03.06.2008. u 11:50 - pre 193 meseci
Zahvaljujem se svima koji su odgovorili.
"JOJO847", tebi posebno.
Uspeo sam da resim prosle nedelje svoj problem.
Ipak je problem morao biti resen preko eprom-a.
Pre toga sam pokusao sve sto je moglo da se pokusa. Nikakvo odvajanje baterije ne pomaze, a CLR CMOS ne postoji uopste!!!!
Nije pomoglo ni spajanje + i - na lezistu baterije. Znaci nista do eproma koji naravno kosta.
Sada je sve OK.
Hvala na trudu jos jednom!!!
 
Odgovor na temu

JOJO847

Član broj: 14162
Poruke: 6623
*.adsl.net.t-com.hr.



+10 Profil

icon Re: Potrebna pomoc oko zasticenog BIOS-a na Siemens notebook-u03.06.2008. u 12:24 - pre 193 meseci
vidi ovako...nije da mi odbijamo Tebi pomoći ili bilo kome drugome s tim problemom. Radi se o tome da se ta informacija o otključavanju notebooka može itekako zlorabiti kad imaš ukradeni notebook. Na ES forumima se javno neće davati podrška za ukradenu robu i najviše što možemo je da Te uputimo na neki servis ili da pitaš prethodnog vlasnika od kojeg si (nadam se) kupio notebook.
Postupak postoji, dobro je poznat servisima i njenim serviserima te spada u servisnu proceduru a ne korsničku.

Na kraju krajeva, budimo realni: Kolike su šanse da netko imalo odgovoran postavi takav password i onda ga zaboravi?

 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-1.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: Potrebna pomoc oko zasticenog BIOS-a na Siemens notebook-u03.06.2008. u 21:30 - pre 193 meseci
I za vecinu servisera je "otkljucavanje" pojedinih notebook racunara nocna mora
 
Odgovor na temu

[es] :: Laptopovi :: Potrebna pomoc oko zasticenog BIOS-a na Siemens notebook-u

[ Pregleda: 3096 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.