Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

poseta devojci u Francuskoj - potreban savet oko viza i puta

[es] :: Vodič za emigraciju :: poseta devojci u Francuskoj - potreban savet oko viza i puta

[ Pregleda: 2168 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

spaja83
Student
Beograd

Član broj: 180186
Poruke: 1
*.beogrid.net.



Profil

icon poseta devojci u Francuskoj - potreban savet oko viza i puta02.05.2008. u 14:43 - pre 194 meseci
Cao svima, i molim za savet.

Posetio bih devojku ovog leta na mesec dana. Ona je francuski drzavljanin. Bila ovde vec par puta, pa reko daj da malo i ja vidim Pariz (iako sam vec zaljubljen).

Elem, u meni se stvorio strah od trazenja Francuske vize na mesec dana. Em nisam polozio ni jedan ispit 9 meseci (dobro fizicki nisam bio u Srbiji, planiram da dam neki u maju doduse), em mi treba pravo brdo papira koje jos moram i da prevodim, em mi treba ko zna koliko para za svaki dan boravka tamo - negde procitam 100e po danu, negde 40e po danu, sto je u svakom slucaju mnogo za jednog studenta). A i puno je to birokratije, pa bih trazio Ceski sengen i uz njega posetio Pariz.

Plan je sledeci (do ovog plana sam dosao nakon nekoliko dana citanja raznoraznih tema, i njega smatram najlegitimnijim ali ne i najjednostavnijim):

Izvadim Ceski sengen na mesec dana (drugarica Cehinja mi salje pozivno), udjem u Cesku, prijavim se policiji (kako ona ne bi imala nekih problema) i vec sutradan odem u Pariz. Tamo sam do kraja putovanja, vracam se u Prag i onda nazad u Bg.

Mnogo vremena sam proveo citajuci raznorazne teme na netu i mnogo sam razlicitih misljenja nasao. Evo pitanja koja me najvise muce.

Pitanje1: Ukoliko dodje do odbijanja sengen vize, koliko moram cekati za ponovnu aplikaciju? (neki kazu 3 neki 6 meseci). Ovo mi je jako bitno jer sam trenutno takodje u procesu trazenja studentske praxe u Francuskoj, pa bi me odbijanje turisticke vize udaljilo za to vreme od moje praxe. Ako me odbiju za ceski sengen, to znaci da ne mogu aplicirati ni za npr francuski sengen dok taj period ne istekne?

Pitanje2: Uz Ceski sengen da li moje oci moraju videti Cesku? Mogu li ici direkt avionom Bg-Pariz i nazad Pariz - Bg ? Negde sam citao da je ovo moguce, ali da se posle mogu javiti problema prilikom sledeceg vadjenja bilo koje sengen vize, jer ako uopste nisam usao u Cesku posle me na osnovu toga mogu odbiti, sto mi nikako ne odgovara, zbog vec pomenute praxe zbog koje cu sengen ponovo traziti jos ove godine.

Komentar
Moj plan bih rado uprostio ukoliko je to moguce. On nije ni finansijski ni vremenski najisplativiji. Ali ukoliko je najsigurniji isao bih tako, pa sta sad da se radi...
Do puta imam jos 2.5 meseci.

Sta mislite o celoj ideji?
Savet i pomoc neophodna.

 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: poseta devojci u Francuskoj - potreban savet oko viza i puta

[ Pregleda: 2168 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.