Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li je moguce zahtjevati da se nit vrti na odredjenom jezgru procesora

[es] :: C/C++ programiranje :: Da li je moguce zahtjevati da se nit vrti na odredjenom jezgru procesora

[ Pregleda: 1751 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Sale_123
C++ Developer
Wien

Član broj: 23293
Poruke: 219
*.cust.tele2.at.



+120 Profil

icon Da li je moguce zahtjevati da se nit vrti na odredjenom jezgru procesora28.04.2008. u 14:09 - pre 194 meseci
Ovo sto me interesuje je cisto onako iz znatizelje.

Predpostavimo da imamo procesor sa vise jezgra, i da imamo program sa vise niti. E sad, da li je moguce u programskom kodu zahtjevati od procesora/operativnog sistema (ne znam cega vec), da se odredjena nit "vrti" na odredjenoj jezgri.

Naime, u cemu je problem? Pretpostavimo da imamo program koji zahtjeva dosta procesorskog vremena. I sad, imamo dvije niti koje rade paralelno i ako se desi da operativni sistem te dvije niti stavi da rade u jednoj jezgri, onda ova druga jezgra radi u prazno, a imamo sporije vrijeme izvrsavanje, nego kad bi svaka nit radila u posebnoj jezgri.

Ako je to moguce, onda vas molim da mi kazete koja to funkcija omogucava ili ako ima jos neki primjer koda, to bi bilo odlicno.

Hvala
...
 
Odgovor na temu

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4902
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: Da li je moguce zahtjevati da se nit vrti na odredjenom jezgru procesora28.04.2008. u 14:25 - pre 194 meseci
Trebalo bi da je moguce, mada nisam nikad probao:
API: SetThreadAffinityMask(), SetProcessAffinityMask(), i sl...

Googlovanje preko ovih API-ja verovatno ce dati i neke primere:
http://www.codeguru.com/forum/showthread.php?t=306930


[Ovu poruku je menjao X Files dana 28.04.2008. u 15:36 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: C/C++ programiranje :: Da li je moguce zahtjevati da se nit vrti na odredjenom jezgru procesora

[ Pregleda: 1751 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.