Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Meni forme - padajuci meniji kao izbor upita- kako?

[es] :: Access :: Meni forme - padajuci meniji kao izbor upita- kako?

[ Pregleda: 4130 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

joojant200

Član broj: 1953
Poruke: 712



+47 Profil

icon Meni forme - padajuci meniji kao izbor upita- kako?09.04.2008. u 11:44 - pre 194 meseci
Dobar dan,

Imam jedan problem,
Ovako mi izgleda frmMain kada se startuje baza

Levo je unos podataka, u sredini je izbor kriterijuma upita i desno su na osnovu izabranih kriterijuma izvestaji.
U padajucim menijima upita biram postojece podatke, a kada hocu sve ukucam ponovo *.

Kod naziva dobavljaca kada biram iz padajucih menija brojeve (autonumber iz tblDobavljaci) i kada ukucam ponovo * u meniju, nece da prihvati
vec dobijem poruku:
'The vaule isn't valide for this field.
For example you have entered text in numeric filed or a number that is larger than the field size.'

Kako da se resim te poruke?
Dakle, kada se startuje radi sa *, i kada biram dobavljace radi, kada ukucam ponovo * ne prihvata.
U ostalim poljima upita sve radi ok.

[Ovu poruku je menjao Getsbi dana 17.03.2010. u 12:22 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2828



+45 Profil

icon Re: Meni forme - padajuci meniji kao izbor upita- kako?10.04.2008. u 06:55 - pre 194 meseci
Ako je program tvoj i ti si ga pisao, onda znaš gde si postavio "*" . Pogledaj taj SQL izraz ili VBA modul. Ako program nije tvojih ruku delo onda ćeš morati da pitaš programera. Za sprečavanje poruka Access-a i obradu grešaka konsultuj pretragu. Ključne reči: Error handling, Error event, Access poruke.....
 
Odgovor na temu

Trtko
Koprivnica

Član broj: 69494
Poruke: 695
*.bilokalnik.hr.



+8 Profil

icon Re: Meni forme - padajuci meniji kao izbor upita- kako?10.04.2008. u 07:33 - pre 194 meseci
Zato što nije dobro isprogramirano
Text box ti je sigurno na formatu postavljen da je number, a default value je *
što nije dobro jer ako se mijenja sadržaj txtboxa onda više nemožeš unesti
ništa osim brojeva

E sad , kao što kaže Getsbi , il sam promjeni il zovi programera da ti to popravi il nek pare vraća

 
Odgovor na temu

joojant200

Član broj: 1953
Poruke: 712



+47 Profil

icon Re: Meni forme - padajuci meniji kao izbor upita- kako?10.04.2008. u 11:24 - pre 194 meseci
Ma ja sam sebi napravio da olaksam evidenciju na poslu.
Znam u cemu je problem, ali nemam ideju kako da napravim kako treba, posto nemam (nevidim) opciju da prebacim format u tom unbound combo box-u na nesto sto ce prihvatiti.
Trenutno kada hocu zvezdicu u dobavljacu izadjem/udjem u bazu, sto mi ne smeta narocito, ali me nervira posto sve ostalo radi savrseno :)

Razmisljao sam da stavim list box sa multiselekcijom ali to mi deluje jako glomazno?
 
Odgovor na temu

Trtko
Koprivnica

Član broj: 69494
Poruke: 695
*.bilokalnik.hr.



+8 Profil

icon Re: Meni forme - padajuci meniji kao izbor upita- kako?11.04.2008. u 07:10 - pre 194 meseci
Pa umjesto zvijezdice stavi 0 (nulu) da ti sve prikazuje
 
Odgovor na temu

joojant200

Član broj: 1953
Poruke: 712



+47 Profil

icon Re: Meni forme - padajuci meniji kao izbor upita- kako?11.04.2008. u 07:29 - pre 194 meseci
Nece,

Evo baza pa ako mozete pogledajte sta gresim? :)
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

boki026
ing
Smederevo

Član broj: 175089
Poruke: 36
*.internet.krstarica.net.



Profil

icon Re: Meni forme - padajuci meniji kao izbor upita- kako?11.04.2008. u 19:27 - pre 194 meseci
Nigde nisam video uslov koju si zadao kao filter, ali to je verovatno slucajno izostavljeno. "*" nece access nece da prihvati jer nije broj. Zasto, na primer, ne izbrises da je default value "*" i postavis sledecu proceduru za dugme dobaljaci:

Private Sub Command2_Click()
On Error GoTo Err_Command2_Click

Dim stDocName As String
Dim stLinkCriteria As String

stDocName = "frmDobavljaci"
stLinkCriteria = "Cvar([SifraDobavljaca])=" & "'" & CVar(Me![NazivDobavljaca]) & "'"

If Not Me.NazivDobavljaca = "" Then
DoCmd.OpenForm stDocName, , , stLinkCriteria
Else
DoCmd.OpenForm stDocName
End If

Exit_Command2_Click:
Exit Sub

Err_Command2_Click:
MsgBox Err.Description
Resume Exit_Command2_Click

End Sub

i kada zelis da prikazes sve dobaljace samo obrises vrednost u kombo box-u.
 
Odgovor na temu

joojant200

Član broj: 1953
Poruke: 712



+47 Profil

icon Re: Meni forme - padajuci meniji kao izbor upita- kako?16.04.2008. u 12:57 - pre 194 meseci
@boki26
Nisam uspeo shvatiti sta cu dobiti kada stavim tu proceduru na dugme dobavljaci?

Dugme dobavljaci je unos novih dobavljaca

Padajuci meni Naziv dobavljaca je izbor jednog od kriterijuma na osnovu kojih se prave izvestaji: ugovoreno i pita
(kriterijumi se upisuju u : qryProtokolUgovora)
 
Odgovor na temu

boki026
ing
Smederevo

Član broj: 175089
Poruke: 36
*.internet.krstarica.net.



Profil

icon Re: Meni forme - padajuci meniji kao izbor upita- kako?16.04.2008. u 19:18 - pre 194 meseci
Private Sub Command2_Click()
On Error GoTo Err_Command2_Click

Dim stDocName As String
Dim stLinkCriteria As String

stDocName = "frmDobavljaci"
DoCmd.OpenForm stDocName, , , stLinkCriteria

Exit_Command2_Click:
Exit Sub

Err_Command2_Click:
MsgBox Err.Description
Resume Exit_Command2_Click

End Sub

Ne vidim u ovoj proceduri nigde unos novog dobavljaca, tako da me je to malo zavelo na pogresan put i nisam detaljnije sve pogledao.
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Meni forme - padajuci meniji kao izbor upita- kako?

[ Pregleda: 4130 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.